Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2021-2022 годы
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 20 августа 2021 года № 7С 8/4. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 8 декабря 2021 года № 7С 11/4.
Сноска. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 08.12.2021 № 7С 11/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2021-2022 годы.
2. Настоящее решение вступает в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Секретарь Атбасарского районного маслихата Б.Комбатуров
Приложение к решению
Атбасарского районного
маслихата от 20 августа
2021 № 7С 8/4
План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2021-2022 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Атбасарского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, представлены согласно приложению 1;
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов, представлены согласно приложению 2;

Атбасар ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 20 тамыздағы № 7С 8/4 шешімі. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 желтоқсандағы № 7С 11/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 08.12.2021 № 7С 11/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Атбасар ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялуға жатады.
Атбасар аудандық мәслихатының хатшысы Б.Қамбатыров
Атбасар аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 20 тамыздағы
№ 7С 8/4 шешіміне
қосымша
Атбасар ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Атбасар ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (2021-2022 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегіжоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (2021-2022 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);

180.
Сулейменов Серикпай Рыспаевич
181.
Акшулаков Кайрат Жаксыбаевич
182.
Козбагаров Марат Жусупович
183.
Комбатуров Куаныш Бименович
184.
Твердохлеб Александр Владимирович
185.
Шахметов Ахмед Ахмединович
186.
Шугаипов Сагадат Ибрашевич
Приложение 2 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Атбасарского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2021
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Отдыхающий загон
2022
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры Атбасарского района
Площади сезонных пастбищ по Атбасарскому району составляют 491509,3 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 375015,3 гектаров, на землях населенных пунктов 70725 гектаров, на землях запаса 45769 гектаров
Приложение 4 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды села Борисовка Атбасарского района
Приложение 5 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды села Новосельское Атбасарского района
Приложение 6 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды сельского округа Акана Курманова Атбасарского района
Приложение 7 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды сельского округа Бастау Атбасарского района
Приложение 8 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды сельского округа Полтавка Атбасарского района
Приложение 9 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды сельского округа Покровка Атбасарского района
Приложение 10 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды сельского округа Макеевка Атбасарского района
Приложение 11 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды сельского округа Сергеевка Атбасарского района
Приложение 12 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды сельского округа Мариновка Атбасарского района
Приложение 13 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды сельского округа Шункырколь Атбасарского района

180.
Сулейменов Серикпай Рыспаевич
181.
Акшулаков Кайрат Жаксыбаевич
182.
Козбагаров Марат Жусупович
183.
Комбатуров Куаныш Бименович
184.
Твердохлеб Александр Владимирович
185.
Шахметов Ахмед Ахмединович
186.
Шугаипов Сагадат Ибрашевич
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Атбасар ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2021
Көктемгі-жазғы маусым 1
Жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Демалатын қаша
2022
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым 1
Жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Ескерту: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаларды пайдалану кезегі.
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Атбасар ауданы бойынша маусымды жайылымдардың алаңы 491509,3 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 375015,3 гектарды, елді мекендердің жерлерінде 70725 гектар, босалқы жерлерінде 45769 гектар.
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
4-қосымша
Атбасар ауданы Борисовка ауылы жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
5-қосымша
Атбасар ауданы Новосельское ауылы жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
6-қосымша
Атбасар ауданы Ақан Құрманов ауылдық округі жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
7-қосымша
Атбасар ауданы Бастау ауылдық округі жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
8-қосымша
Атбасар ауданы Полтавка ауылдық округі жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
9-қосымша
Атбасар ауданы Покровка ауылдық округі жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
10-қосымша
Атбасар ауданы Макеевка ауылдық округі жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
11-қосымша
Атбасар ауданы Сергеевка ауылдық округі жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
12-қосымша
Атбасар ауданы Мариновка ауылдық округі жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
13-қосымша
Атбасар ауданы Шұңқыркөл ауылдық округі жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (өзендерге, көлдерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру суармалау каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы

Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Приложение 14 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища сельского округа Бастау Атбасарского района
Приложение 15 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища сельского округа Шункырколь Атбасарского района
Приложение 16 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 17 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Атбасарскому району на
2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
Сельский округ Акана Курманова
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
2
Сельский округ Бастау
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
3
Село Борисовка
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
4
Макеевский сельский округ
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
5
Мариновский сельский округ
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
6
Село Новосельское
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
7
Покровский сельский округ
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
8
Полтавский сельский округ
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
9
Сергеевский сельский округ
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
10
Шункыркольский сельский округ
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Продолжение таблицы
Количество загонов в 2022 году
1
2
3
4
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон

Ауыл шаруашылық жануарына суды тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасыауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген, жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес айқындалады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 тіркелген).
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
14-қосымша
Атбасар ауданы Бастау ауылдық округі жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
15-қосымша
Атбасар ауданы Шұңқыркөл ауылдық округі жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
16-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
2021-2022 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
бойынша жоспарына
17-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтердің атауы
2021 жылғы қашалардың саны
1
2
3
4
1
Ақан Құрманов ауылдық округі
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
2
Бастау ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
3
Борисовка ауылы
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
4
Макеевка ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
5
Мариновка ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
6
Новосельское ауылы
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
7
Покровка ауылдық округі
Демалатын қаша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
8
Полтавка ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
9
Сергеевка ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
10
Шұңқыркөл ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Кестенің жалғасы
2022 жылғы қашалардың саны
1
2
3
4
Демалатын қаша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым