О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 20 марта 2018 года № 6С-21/7 "Об утверждении регламента собрания местного сообщества по Буландынскому району"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 19 июля 2021 года № 7С-8/2
Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата от 20 марта 2018 года № 6С-21/7 "Об утверждении регламента собрания местного сообщества по Буландынскому району" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6526) следующие изменения:
в Регламенте собрания местного сообщества, утвержденным указанным решением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящий Регламент собрания местного сообщества по Буландынскому району (далее-Регламент) разработан в соответствии с пунктом 3-1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" (далее-Закон).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета города Макинска, сельских округов и отчета об исполнении бюджета;
согласование решений аппаратов акима города Макинска, сельских округов по управлению коммунальной собственностью местного самоуправления;
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета; заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета города Макинска, сельских округов для дальнейшего внесения в Буландынский районный маслихат для проведения выборов акимов города Макинска, сельских округов;
согласование отчуждения коммунального имущества города Макинска сельских округов;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы граждан;
согласование представленных акимом Буландынского района кандидатур на должность акимов города Макинска, сельских округов для дальнейшего внесения в Буландынскую районную территориальную избирательную комиссию для регистрации в качестве кандидатов в акимы города Макинска, сельских округов;
инициирование вопроса об освобождении от должности акимов города Макинска, сельских округов;
внесение предложений по назначению руководителей государственных учреждений и организаций, финансируемых из местного бюджета и расположенных на соответствующих территориях;
другие текущие вопросы местного сообщества.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

Бұланды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 6С-21/7 "Бұланды ауданы бойынша жергілікті қоғамдастық жиналысының регламентін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 шілдедегі № 7С-8/2 шешімі
Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 6С-21/7 "Бұланды ауданы бойынша жергілікті қоғамдастық жиналысының регламентін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6526 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімімен бекітілген Жергілікті қоғамдастық жиналысының регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Бұланды ауданы бойынша жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 39-3-бабының 3-1-тармағына сәйкес әзірленді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мына мәселелер:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Макинск қаласы, ауылдық округтер әкімі аппараттарының бюджетінің жобасын және бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
Макинск қаласы, ауылдық округтері әкімі аппаратының жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін басқару жөніндегі шешімдерін келісімдеу;
бюджеттің орындалуын мониторингілеу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Бұланды аудандық мәслихатына одан әрі өзгеріс енгізу үшін және Макинск қаласы, ауылдық округтері әкімдерінің сайлауын өткіздіру үшін Макинск қаласы, ауылдық округтері бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Макинск қаласы, ауылдық округтердің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісімдеу;
жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Макинск қаласы, ауылдық округтердің әкімдеріне кандидат ретінде тіркеу үшін Бұланды аудандық аумақтық сайлау комиссиясына одан әрі енгізу үшін Бұланды ауданы әкімінің Макинск қаласы, ауылдық округтердің әкімдері лауазымына ұсынған кандидатураларын келісу;
Макинск қаласы, ауылдық округтердің әкімін лауазымынан босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын және тиісті аумақтарда орналасқан мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың басшыларын тағайындау бойынша ұсыныстар енгізу;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелері бойынша өткізіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. О времени, месте созыва собрания и обсуждаемых вопросах, члены собрания оповещаются не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 4-3) пункта 3 статьи 39-3 Закона, согласно которому о времени, месте созыва собрания местного сообщества члены собрания местного сообщества оповещаются не позднее чем за три календарных дня до дня его проведения.
По вопросам, вносимым на рассмотрение собрания, аппараты акима города Макинска, сельских округов не позднее, чем за пять календарных дней до созыва собрания представляют членам собрания и акимам города Макинска, сельских округов необходимые материалы в письменном виде или в форме электронного документа.".
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. Собрание в рамках своих полномочий принимает решения большинством голосов присутствующих на созыве членов собрания.
В случае равенства голосов председатель собрания пользуется правом решающего голоса.
Решение собрания оформляется протоколом, в котором указываются:
1) дата и место проведения собрания;
2) количество и список членов собрания;
3) количество и список иных присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря собрания;
5) повестка дня, краткое содержание выступлений и принятые решения.
Протокол подписывается председателем и секретарем собрания и в течение двух рабочих дней передается акимам города Макинск, сельских округов, за исключением случаев, когда протокол содержит решение собрания местного сообщества об инициировании вопроса о прекращении полномочий акимов города Макинск, сельских округов.
Протокол собрания местного сообщества с решением об инициировании вопроса о прекращении полномочий акимов города Макинск, сельских округов подписывается председателем и секретарем собрания и в течение пяти рабочих дней передается на рассмотрение в Буландынский районный маслихат.
13. Решения, принятые собранием, рассматриваются акимами города Макинска, сельских округов в срок не более пяти рабочих дней.
Акимы города Макинска, сельских округов вправе выразить несогласие с решением собрания местного сообщества, которое разрешается путем повторного обсуждения вопросов, вызвавших такое несогласие в порядке, предусмотренном Главой 2 настоящего регламента.
В случае невозможности разрешения вопросов, вызвавших несогласие акимами города Макинска, сельских округов, вопрос разрешается вышестоящим акимом после его предварительного обсуждения на заседании Буландынского районного маслихата.".

"6. Заңның 39-3-бабы 3-тармағының 4-3) тармақшасында көзделген, жергілікті қоғамдастық жиналысының шақырылу уақыты, орны туралы жергілікті қоғамдастық жиналысының мүшелері жиналыс өткізілетін күнге дейін күнтізбелік үш күннен кешіктірілмей хабардар етілетін жағдайды қоспағанда, жиналыстың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы жиналыстың мүшелері жиналыс өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен хабардар етіледі.
Макинск қаласы, ауылдық округтерінің әкім аппараты жиналыстың қарауына енгізілетін мәселелер бойынша қажетті материалдарды жазбаша түрде немесе электрондық құжат нысанында жиналыстың мүшелеріне және Макинск қаласы, ауылдық округінің әкіміне жиналысқа шақырғанға дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей ұсынады.";
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Жиналыс өзінің құзіреті шеңберінде шақырылымға қатысушы жиналыс мүшелерінің көпшілік дауысымен шешім қабылдайды.
Дауыстар тең болған жағдайда, жиналыстың төрағасы шешуші дауыс беру құқығын пайдаланады.
Жиналыстың шешімі хаттамамен ресімделеді, онда:
1) жиналыстың өткізілген күні мен орны;
2) жиналыс мүшелерінің саны және тізімі;
3) өзге де қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізімі;
4) жиналыстың төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің қысқаша мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Хаттамаға жиналыстың төрағасы мен хатшысы қол қояды және хаттамада ауылдық округ әкімінің өкілеттігін тоқтату туралы мәселеге бастамашылық жасау туралы жергілікті қоғамдастық жиналысының шешімі қамтылған жағдайларды қоспағанда, екі жұмыс күні ішінде Макинск қаласы, ауылдық округтерінің әкімдеріне беріледі.
Макинск қаласы, ауылдық округі әкімдерінің өкілеттігін тоқтату туралы мәселеге бастамашылық жасау туралы шешімі бар жергілікті қоғамдастық жиналысының хаттамасына жиналыстың төрағасы мен хатшысы қол қояды және бес жұмыс күні ішінде Бұланды аудандық маслихатының қарауына беріледі.
13. Жиналыста қабылданған шешімдерді Макинск қаласы, ауылдық округі әкімдері бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
Макинск қаласы, ауылдық округі әкімдері жергілікті қоғамдастық жиналысының шешіміне келіспеушілігін білдіруге құқылы, осындай келіспеушілік тудырған мәселелер осы регламенттің 2 тарауында көзделген тәртіпте қайта талқылау жолымен шешіледі.
Макинск қаласы, ауылдық округі әкімдері келіспеушілігін тудырған мәселелерді шешу мүмкін болмаған жағдайда, мәселені жоғары тұрған әкім тиісті аудан Бұланды аудандық мәслихатының отырысында алдын ала талқылаудан соң шешеді.".

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь районного маслихата Ш.Кусаинов

2. Осы шешiм оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ш.Құсайынов