О бюджете Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 27 декабря 2021 года № С-12/5.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2022 - 2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 942,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 899 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 043,6 тысяч тенге;
2) затраты – 33 242,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 300 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/6 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа на 2022 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2022 года, в сумме 300 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.06.2022 № С-17/6 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить доходы бюджета Баймырзинского сельского округа района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
поступления за пользование природных и других ресурсов.

2022 - 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № С-12/5 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округі бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 942,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 899 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 043,6 мың теңге;
2) шығындар – 33 242,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 300 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 300 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2022 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2022 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 300 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.06.2022 № С-17/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер.

3. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрен объем субвенции в сумме 17 625 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе поступлений бюджета Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 5.

3. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджетінде субвенция көлемі 17 625 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

от 27 декабря 2021 года
№ С-12/5
Целевые трансферты из районного бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/6 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
7709,6
Целевые текущие трансферты
7709,6
в том числе:
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
7709,6
На повышение оплаты труда государственных служащих
4293,6
Освещение улиц в населенных пунктах
500
Организация водоснабжения населенных пунктов
500
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2216
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
200
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2021 года
№ С-12/5
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 22.07.2022 № С-18/6 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/6 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
4507
Целевые текущие трансферты
4507
в том числе:
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
4507
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
240
На повышение оплаты труда государственных служащих
4267

2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-12/5 шешіміне
5-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
7709,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
7709,6
оның ішінде:
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
7709,6
Мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын көтеруге
4293,6
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
500
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
500
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2216
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
200
Біржан сал ауданы мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-12/5 шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 22.07.2022 № С-18/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
4507
Ағымдағы нысаналы трансферттер
4507
оның ішінде:
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
4507
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
240
Мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын көтеруге
4267