О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2021 года № 18/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Есиль на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 191725,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 70291 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13437 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 107997,3 тысячи тенге;
2) затраты – 194262,3 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (- 2537) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2537 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Есильского районного маслихата Акмолинской области от 10.06.2022 № 26/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 10.06.2022 № 26/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.08.2022 № 29/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 01.12.2022 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 22.12.2022 № 34/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет села Аксай на 2022-2024 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 22084,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6692 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 42 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1819 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13531,5 тысяч тенге;
2) затраты – 22783 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (- 698,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 698,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Есильского районного маслихата Акмолинской области от 10.06.2022 № 26/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.08.2022 № 29/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 01.12.2022 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 22.12.2022 № 34/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

2022-2024 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 18/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 191725,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 70291 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13437 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 107997,3 мың теңге;
2) шығындар – 194262,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 2537) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2537 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 10.06.2022 № 26/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2022 № 29/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.12.2022 № 33/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2022 № 34/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22084,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6692 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1819 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13531,5 мың теңге;
2) шығындар – 22783 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 698,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 698,5 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 10.06.2022 № 26/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2022 № 29/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.12.2022 № 33/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2022 № 34/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2022-2024 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 31167 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11585 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 65 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19317 тысяч тенге;
2) затраты – 32117,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (- 950,9) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 950,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Есильского районного маслихата Акмолинской области от 10.06.2022 № 26/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.08.2022 № 29/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 01.12.2022 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 22.12.2022 № 34/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 39722,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7942 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31780,8 тысяч тенге;
2) затраты – 39980 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (- 257,2) тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 257,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Есильского районного маслихата Акмолинской области от 10.06.2022 № 26/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.08.2022 № 29/3 (вводится в действие с 01.01.2022); от 01.12.2022 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 22.12.2022 № 34/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
16. Учесть, что в бюджетах поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 97609 тысяч тенге, в том числе:
селу Аксай – 8274 тысячи тенге;
Бузулукскому сельскому округу – 9768 тысяч тенге;
Двуреченскому сельскому округу – 5580 тысяч тенге;
Жаныспайскому сельскому округу – 6256 тысяч тенге;
Зареченскому сельскому округу – 5388 тысяч тенге;
селу Знаменка – 6327 тысяч тенге;
Интернациональному сельскому округу – 2801 тысяча тенге;
Каракольскому сельскому округу – 6654 тысячи тенге;
Красивинскому сельскому округу – 15833 тысячи тенге;
поселку Красногорский – 6537 тысяч тенге;
селу Московское – 6453 тысячи тенге;
селу Орловка – 4193 тысячи тенге;
Свободненскому сельскому округу – 9394 тысячи тенге;
Юбилейному сельскому округу – 4151 тысяча тенге.

1) кірістер – 31167 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11585 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19317 мың теңге;
2) шығындар – 32117,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 950,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 950,9 мың теңге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 10.06.2022 № 26/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2022 № 29/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.12.2022 № 33/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2022 № 34/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. 2022-2024 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39722,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7942 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31780,8 мың теңге;
2) шығындар – 39980 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 257,2) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 257,2 мың теңге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 10.06.2022 № 26/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2022 № 29/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.12.2022 № 33/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2022 № 34/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің 2022 жылға арналған бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемдері 97609 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Ақсай ауылына – 8274 мың теңге;
Бұзылық ауылдық округіне – 9768 мың теңге;
Двуречный ауылдық округіне – 5580 мың теңге;
Жаныспай ауылдық округіне – 6256 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне – 5388 мың теңге;
Знаменка ауылына – 6327 мың теңге;
Интернациональный ауылдық округіне – 2801 мың тенге;
Қаракөл ауылдық округіне – 6654 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне – 15833 мың теңге;
Красногорский кентіне – 6537 мың теңге;
Московский ауылына – 6453 мың теңге;
Орловка ауылына – 4193 мың теңге;
Свободный ауылдық округіне – 9394 мың теңге;
Юбилейный ауылдық округіне – 4151 мың теңге.