Об утверждении бюджета Велиховского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 94. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Велиховского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих обьемах:
1) доходы – 47769 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления -1230 тысяч тенге;
поступления трансфертов -46539 тысяч тенге;
2) затраты – 48187,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге,
в том числе:
погашение бюджетные кредиты -0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов -0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета- -418,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета- 418,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 418,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 08.04.2022 № 132 (вводится в действие с 01.01.2022); от 27.06.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022); от 13.09.2022 № 186 (вводится в действие с 01.01.2022); от 21.11.2022 № 199 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующими поступления:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы-60000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат,а также применения штрафных санкций,налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан-3063 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат-36018 тенге.
Установить с 1 апреля 2022 года;
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат-3180 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат-37389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.06.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).

2022-2024 жылдарға арналған Велихов ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 94 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Велихов ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47769 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1230 мың теңге;
трансферттердің түсімідері – 46539 мың теңге;
2) шығындар – 48187,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру– 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -418,3 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 418,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 418,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 08.04.2022 № 132 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.06.2022 № 165 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.09.2022 № 186 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2022 № 199 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне келесідей болып есептелетін ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық.
3. Қазақстан Республикасының "2022 - 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.06.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме–27 296 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.06.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
капитальные расходы государственного органа;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.

4. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 27296 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.06.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 08.04.2022 № 132 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области 21.11.2022 № 199 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 94
Бюджет Велиховского сельского округа на 2022 год

Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 08.04.2022 № 132 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 21.11.2022 № 199 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 94 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Велихов ауылдық округ бюджеті

2150
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
0
01
Погашение бюджетных кредитов
0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-418,3
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
418,3
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
7
Поступления займов
0
01
Внутренние государственные займы
0
2
Договоры займа
0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0
1
Погашение займов
0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
418,3
01
Остатки бюджетных средств
418,3
1
Свободные остатки бюджетных средств
418,3
1
Свободные остатки бюджетных средств
418,3
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 94
Бюджет Велиховского сельского округа на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

2150
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржылық активтер сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
-418,3
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
418,3
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0
1
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
418,3
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
418,3
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
418,3
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
418,3
Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 94 шешіміне 2 қосымша
2023 жылға арналған Велихов ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер