Об утверждении бюджета Ащесайского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 132. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ащесайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 36 757,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 198,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 478 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 081 тысяч тенге;
2) затраты – 38 144,1 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -1 386,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 386,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 386,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2022 № 265 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат - 3 180 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.

2022-2024 жылдарға арналған Ащысай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 132 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ащысай ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 757,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 198,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 478 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 081 мың теңге;
2) шығындар – 38 144,1 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 386,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 386,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 386,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 265 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге.

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 27.06.2022 № 224 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Учесть в бюджете Ащесайского сельского округа на 2022 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в сумме 7 768 тысяч тенге.
4. Учесть, в бюджете Ащесайского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 381 тысяч тенге.

Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 27.06.2022 № 224 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 7 768 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округ бюджетіне республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 381 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 27.06.2022 № 224 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Мугалжарского
районного маслихата
Р. Мусенова
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 30 декабря 2021
года № 132
Бюджет Ащесайского сельского округа на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.11.2022 № 265 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 27.06.2022 № 224 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2021 жылғы 30
желтоқсандағы № 132 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 265 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы