Об утверждении бюджета города Темира на 2022–2024 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 156. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Темира на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 206 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 020 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 836 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 41 380 тысяч тенге;
2) затраты – 52 368,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -162,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 162,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 162,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.11.2022 № 260 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета города Темира зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов;
неналоговые поступления, в том числе:
прочие неналоговые поступления;
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022–2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;

2022–2024 жылдарға арналған Темір қаласы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 156 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022–2024 жылдарға арналған Темір қаласы бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 206 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 020 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 350 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 44 836 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 41 380 мың теңге;
2) шығындар – 52 368,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -162,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 162,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 162,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 260 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Темір қаласы бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар,
оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2022–2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;

5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 21.06.2022 № 214 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 132 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2022–2024 годы" на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Темира в сумме 41 380 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Темира на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 1 242 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.11.2022 № 260 (вводится в действие с 01.01.2022).

5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 21.06.2022 № 214 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 "2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2022 жылға аудандық бюджеттен Темір қаласы бюджетіне берілетін субвенция көлемі 41 380 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2022 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде республикалық бюджеттен 1 242 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 260 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

5–1. Учесть в бюджете города Темира на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета на сумму 2 214 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 21.06.2022 № 214 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2022 № 240 (вводится в действие с 01.01.2022).

5–1. 2022 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде аудандық бюджеттен 2 214 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 21.06.2022 № 214 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 16.09.2022 № 240 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 156
Бюджет города Темира на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.11.2022 № 260 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 156 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Темір қаласы бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 260 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер