О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 4 августа 2018 года № 1221 "Об утверждении Положения об апелляционной комиссии"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 ноября 2021 года № 996
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", подпунктом 2) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", и подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 4 августа 2018 года № 1316 "Об утверждении Положения об апелляционной комиссии", внести следующее изменение:
в Положении об апелляционной комиссии, утвержденном указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В случае поступления жалобы физического или юридического лица на действия патентного поверенного уполномоченным органом образуется апелляционная комиссия из нечетного числа сотрудников уполномоченного органа. На период рассмотрения апелляционной комиссией поступившей жалобы действие свидетельства патентного поверенного приостанавливается протокольным решением аттестационной комиссии в целях выяснения обстоятельств до принятия соответствующего решения в течение трех месяцев, о чем делается отметка в реестре патентных поверенных.
По результатам рассмотрения жалобы апелляционная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать уполномоченному органу направить в суд исковое заявление о прекращении действия свидетельства патентного поверенного;
2) отказать в удовлетворении жалобы.".
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев

"Апелляциялық комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 4 тамыздағы № 1221 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 22 қарашадағы № 996 бұйрығы.
"Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңының 3-1-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Патент заңы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 4-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердiң атаулары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шiлдедегi Заңының 3-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына және "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы Заңының 4-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Апелляциялық комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 4 тамыздағы № 1221 мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Апелляциялық комиссия туралы ережеде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Уәкiлеттi орган патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң әрекетiне жеке немесе заңды тұлғаның шағымы келiп түскен жағдайда, уәкiлеттi орган қызметкерлерiнiң тақ санынан тұратын апелляциялық комиссияны құрады. Апелляциялық комиссия келiп түскен шағымды қараған кезеңде патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiл куәлiгiнiң қолданысы аттестаттау комиссиясының хаттамалық шешімімен мән-жайларды анықтау мақсатында үш ай ішінде тиісті шешім қабылдағанға дейін тоқтатыла тұрады, бұл туралы патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдердiң тiзiлiмiнде белгi жасалады.
Шағымды қарау нәтижелерi бойынша апелляциялық комиссия мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
1) уәкiлеттi органға патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiл куәлiгiнiң қолданысын тоқтату туралы талап қою арызын сотқа жiберуге ұсыным жасау;
2) шағымды қанағаттандырудан бас тарту.".
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшiлiк ететiн Қазақстан Республикасы Әдiлет вице-министрiне жүктелсiн.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев