Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 8 июля 2021 года № 130-НҚ. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 21 апреля 2022 года № 143-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 21.04.2022 № 143-НҚ.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.
2. Департаменту правового обеспечения Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательстве порядке обеспечить в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Ж. Элиманов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Е. Жамаубаев
"___" __________ 2021 года
Утверждено
приказом Председателя
Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 8 июля 2021 года № 130-НҚ
Натуральные нормы обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Наименование предметов
Единица измерения
Количество предметов на одного сотрудника
Сроки ношения
(в месяцах)
Примечание

Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 8 шілдедегі № 130-НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 21 сәуірдегі № 143-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 21.04.2022 № 143-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға Ж. Элиманов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Е. Жамаубаев
2021 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігі Төрағасының
2021 жылғы "___"________
№ _____ бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормалары
Заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Бір қызметкерге заттардың саны
Кию мерзімі (айларда)
Ескертпе

1. Образцы форменной одежды и знаков различия приведены в приложении к настоящим Нормам.
2. Сроки ношения форменной одежды и ее элементов исчисляются со дня ее выдачи.
3. Парадной формой определить белую рубашку с мундиром.
4. Ношение жилета осуществляется при выполнении сотрудниками следственно-оперативных мероприятий.
5. Ношение полевой форменной одежды осуществляется сотрудниками органов по финансовому мониторингу Республики Казахстан, выполняющими свои служебные обязанности в дежурных частях, работающими со служебными собаками и оперативного реагирования.
Приложение
к Натуральным нормам
обеспечения форменной
одеждой сотрудников Агентства
Республики Казахстан по
финансовому мониторингу
Образцы форменной одежды и знаков различия для должностей высшего, старшего и среднего начальствующего составов Агентства Республики Казахстан органов по финансовому мониторингу (далее – форменная одежда)
1. Форменная одежда для должностей высшего начальствующего состава:
1.1. Парадная форменная одежда (рисунок 1):
1) фуражка белого цвета;
2) парадно-выходной мундир белого цвета;
3) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
4) галстук черного цвета;
5) перчатки белого цвета;
6) шерстяные брюки темно-графитового цвета;
7) туфли черного цвета.
1.2. Повседневная форменная одежда (рисунок 2):
1) фуражка темно-графитового цвета;
2) китель темно-графитового цвета;
3) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
4) галстук черного цвета;
5) брюки темно-графитового цвета;
6) туфли черного цвета.
1.3. Зимняя форменная одежда (рисунок 3):
1) шапка-ушанка серого цвета;
2) пальто темно-графитового цвета;
3) перчатки черного цвета;
4) кашне черного цвета;
5) полусапожки хромовые черного цвета.
1.4. Демисезонная форменная одежда (рисунок 4):
1) фуражка темно-графитового цвета;
2) плащ темно-графитового цвета;
3) перчатки и кашне черного цвета;
4) полусапожки черного цвета.
Рисунок 1
2. Форменная одежда для должностей старшего начальствующего состава:
2.1. Комплект мужской форменной одежды (рисунок 5, 6, 7, 8):
1) фуражка темно-графитового цвета;
2) мундир темно-графитового цвета с брюками;
3) куртка темно-графитового цвета с брюками;
4) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
5) рубашка серого цвета с коротким рукавом;
6) рубашка серого цвета с длинным рукавом;
7) галстук черного цвета;
8) туфли черного цвета;
9) ремень черного цвета;
10) футболка поло серого цвета;
11) жилет.
Рисунок 5
Рисунок 6
Рисунок 7
Рисунок 8
2.2. Комплект женской форменной одежды (рисунок 9, 10, 11, 12):
1) головной убор темно-графитового цвета;
2) мундир темно-графитового цвета с юбкой;

1. Нысанды киім мен айырым белгілерінің үлгілері осы нормаларға қосымшада келтірілген.
2. Нысанды киімді және оның элементтерін киіп жүру мерзімдері ол берілген күннен бастап есептеледі.
3. Салтанатты нысан ретінде мундирмен ақ жейде белгіленсін.
4. Кеудешені кию қызметкерлер жедел-тергеу іс-шараларын орындаған кезде жүзеге асырылады.
5. Далалық нысанды киім киюді кезекші бөлімдерде өзінің қызметтік міндеттерін орындайтын, қызметтік иттермен жұмыс істейтін және жедел ден қоятын Қазақстан Республикасының қаржылық мониторинг органдарының қызметкерлері жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормаларына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің жоғары, аға және орта басшы құрамның лауазымдарына арналған нысанды киім мен айырым белгілерінің үлгілері (бұдан әрі - нысанды киім)
1. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған нысанды киім:
1.1. Салтанатты нысанды киім (1-сурет):
1) ақ түсті фуражка;
2) ақ түсті салтанатты-мерекелік мундир;
3) ұзын жеңді ақ түсті жейде;
4) қара түсті галстук;
5) ақ түсті қолғап;
6) қою графит түсті жүн шалбар;
7) қара түсті туфли.
1.2. Күнделікті нысанды киім (2-сурет):
1) қою графит түсті фуражка;
2) қою графит түсті китель;
3) ұзын жеңді ақ түсті жейде;
4) қара түсті галстук;
5) қою графит түсті шалбар;
6) қара түсті туфли.
1.3. Қысқы нысанды киім (3-сурет):
1) сұр түсті құлақшын;
2) қою графит түсті пальто;
3) қара түсті қолғап;
4) қара түсті кашне;
5) қысқа қонышты қара түсті құрым етік.
1.4. Маусымдық нысанды киім (4-сурет):
1) қою графит түсті фуражка;
2) қою графит түсті плащ;
3) қара түсті қолғап пен кашне;
4) қысқа қонышты қара түсті етік.
1-сурет
2-сурет
3-сурет
4-сурет
2. Аға басшы құрамның лауазымдарына арналған нысанды киім:
2.1. Ерлерге арналған нысанды киім жиынтығы (5, 6, 7, 8-суреттер):
1) қою графит түсті фуражка;
2) шалбары бар қою графит түсті мундир;
3) шалбары бар қою графит түсті күрте;
4) ұзын жеңді ақ түсті жейде;
5) қысқа жеңді сұр түсті жейде;
6) ұзын жеңді сұр түсті жейде;
7) қара түсті галстук;
8) қара түсті туфли;
9) қара түсті белбеу;
10) сұр түсті поло футболка;
11) кеудеше.
5-сурет
6-сурет
7-сурет
8-сурет
2.2. Әйелдерге арналған нысанды киім жиынтығы (9, 10, 11, 12-суреттер):
1) қою графит түсті бас киім;
2) юбкасымен қою графит түсті мундир;

3) куртка темно-графитового цвета с брюками;
4) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
5) рубашка серого цвета с коротким рукавом;
6) рубашка серого цвета с длинным рукавом;
7) галстук короткий черного цвета;
8) туфли черного цвета;
9) футболка поло серого цвета;
10) жилет.
Рисунок 9
Рисунок 10
Рисунок 11
Рисунок 12
3. Форменная одежда для должностей среднего начальствующего состава:
3.1. Комплект мужской форменной одежды (рисунок 13, 14, 15, 16):
1) фуражка темно-графитового цвета;
2) мундир темно-графитового цвета с брюками;
3) куртка темно-графитового цвета с брюками;
4) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
5) рубашка серого цвета с коротким рукавом;
6) рубашка серого цвета с длинным рукавом;
7) галстук черного цвета;
8) туфли черного цвета;
9) ремень черного цвета;
10) футболка поло серого цвета;
11) жилет.
Рисунок 13
Рисунок 14
Рисунок 15
Рисунок 16
3.2. Комплект женской форменной одежды (рисунок 17, 18, 19, 20):
1) головной убор темно-графитового цвета;
2) мундир темно-графитового цвета с юбкой;
3) куртка темно-графитового цвета с брюками;
4) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
5) рубашка серого цвета с коротким рукавом;
6) рубашка серого цвета с длинным рукавом;
7) галстук короткий черного цвета;
8) туфли черного цвета;
9) футболка поло серого цвета;
10) жилет.
Рисунок 17
Рисунок 18
Рисунок 19
Рисунок 20
4. Зимняя форменная одежда для должностей старшего и среднего начальствующего состава (рисунок 21, 22):
1) куртка, утепленная темно-графитового цвета;
2) шапка меховая темно-графитового цвета;
3) кашне темно-графитового цвета;
4) полусапоги утепленные черного цвета;
5) перчатки черного цвета.
Рисунок 21
Рисунок 22
5. В комплект полевой форменной одежды входит (рисунок 23):
1) брюки камуфлированной черной расцветки;
2) куртка камуфлированной черной расцветки;
3) кепи (бейсболка) черного цвета;
4) футболка черного цвета;
5) ботинки с высокими берцами черного цвета.
Рисунок 23
6. Жилет (рисунок 24):
Рисунок 24
Знаки различия
1. Знаками принадлежности к органу по финансовому мониторингу являются шевроны:
1) шеврон – круглой формы, с зеленой и желтой окантовкой, в центре шеврона на темно-синем фоне располагается герб Республики Казахстан желтого цвета. По внешней окружности над гербом желтым цветом надпись на государственном языке "QAZAQSTAN RESPUBLİKASYNYN", снизу "QARJYLYQ MONİTORİNG AGENTTIGI" (рисунок 25).
Размещается на правом рукаве мундира (куртки, летней рубашки).
2) шеврон – круглой формы, с зеленой и желтой окантовкой, в центре шеврона на темно-синем фоне располагается логотип органа желтого цвета (рисунок 26).
Размещается на левом рукаве мундира (куртки, летней рубашки).
Рисунок 25
Рисунок 26

3) шалбары бар қою графит түсті күрте;
4) ұзын жеңді ақ түсті жейде;
5) қысқа жеңді сұр түсті жейде;
6) ұзын жеңді сұр түсті жейде;
7) қара түсті қысқа галстук;
8) қара түсті туфли;
9) сұр түсті поло футболка;
10) кеудеше.
9-сурет
10-сурет
11-сурет
12-сурет
3. Орта басшы құрамның лауазымдарына арналған нысанды киім:
3.1. Ерлерге арналған нысанды киім жиынтығы (13, 14, 15, 16-суреттер):
1) қою графит түсті фуражка;
2) шалбары бар қою графит түсті мундир;
3) шалбары бар қою графит түсті күрте;
4) ұзын жеңді ақ түсті жейде;
5) қысқа жеңді сұр түсті жейде;
6) ұзын жеңді сұр түсті жейде;
7) қара түсті галстук;
8) қара түсті туфли;
9) қара түсті белбеу;
10) сұр түсті поло футболка;
11) кеудеше.
13-сурет
14-сурет
15-сурет
16-сурет
3.2. Әйелдерге арналған нысанды киім жиынтығы (17, 18, 19, 20-сурет):
1) қою графит түсті бас киім;
2) юбкасымен қою графит түсті мундир;
3) шалбары бар қою графит түсті күрте;
4) ұзын жеңді ақ түсті жейде;
5) қысқа жеңді сұр түсті жейде;
6) ұзын жеңді сұр түсті жейде;
7) қара түсті қысқа галстук;
8) қара түсті туфли;
9) сұр түсті поло футболка;
10) кеудеше.
17-сурет
18-сурет
19-сурет
20-сурет
4. Аға және орта басшы құрам лауазымдарына арналған қысқы нысанды киім
(21, 22-суреттер):
1) қою графит түсті жылы күрте;
2) қою графит түсті тері құлақшын;
3) қою графит түсті кашне;
4) қысқа қонышты қара түсті жылы етік;
5) қара түсті қолғап.
21-сурет
22-сурет
5. Далалық нысанды киім жиынтығына (23-сурет):
1) бүркеніш қара түсті шалбар;
2) бүркеніш қара түсті күрте;
3) қара түсті кепи;
4) қара түсті футболка;
5) қара түсті қонышы биік бәтеңке кіреді.
23-сурет
6. Кеудеше (24-сурет):
24-сурет
Айырым белгілері
1. Қаржылық мониторинг органына тиесілілік белгілері шеврондар болады:
1) шеврон – дөңгелек пішінді, жасыл және сары жиегі бар, шевронның ортасында қою көк реңде Қазақстан Республикасының сары түсті елтаңбасы орналасады. Елтаңбаның сыртқы шеңберін бойлай сары түспен мемлекеттік тілде "QAZAQSTAN RESPUBLIKASYNYN", төменде "QARJYLYQ MONITORING AGENTTIGI" деген жазу бар (25-сурет).
Мундирдің (күртенің, жазғы жейденің) оң жақ жеңіне орналастырылады.
2) шеврон – дөңгелек пішінді, жасыл және сары жиегі бар, шевронның ортасында қою көк реңде органның сары түсті логотипі орналасады (26-сурет).
Мундирдің (күртенің, жазғы жейденің) сол жақ жеңіне орналастырылады.
25-сурет
26-сурет

2. Знаки различия сотрудников по финансовому мониторингу по квалификационным классам состоят из погон, нарукавных знаков, шитья форменной одежды.
Знаками различия для должностей высшего начальствующего состава являются погоны, а для старшего и среднего начальствующего состава- нарукавной знак:
1) Знаки различия для должностей высшего начальствующего состава- погоны (рисунок 27):
Рисунок 27
2) Знаки различия для должностей старшего начальствующего состава рисунок (рисунок 28):
Рисунок 28
3) Знаки различия для должностей среднего начальствующего состава (рисунок 29):
Рисунок 29
Нарукавной знак (для мундира, куртки, летней рубашки)- с обозначениями квалификационного класса- округлой формы, фон темно- синего цвета, размещается над шевроном с логотипом органа.
На нарукавном знаке старшего начальствующего состава большие звезды желтого цвета с двумя полосами по краям:
квалификационный класс 1 категории - 3 звезды;
квалификационный класс 2 категории - 2 звезды;
квалификационный класс 3 категории - 1 звезда.
На нарукавном знаке среднего начальствующего состава маленькие звезды желтого цвета с одной полосой по краям:
квалификационный класс 4 категории - 4 звезды;
квалификационный класс 5 категории - 3 звезды;
квалификационный класс 6 категории - 2 звезды.

2. Қаржылық мониторинг қызметкерлерінің біліктілік сыныптары бойынша айырым белгілері погондардан, жеңдегі белгілерден, нысанды киім кестесінен тұрады.
Жоғары басшы құрамның лауазымдары үшін айырым белгілері погондар, ал аға және орта басшы құрам үшін жеңдегі белгі болады:
1) жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған айырым белгілері - погондар (27-сурет):
27-сурет
2) аға басшы құрамның лауазымдарына арналған айырым белгілері сурет (28-сурет):
28-сурет
3) орта басшы құрамның лауазымдарына арналған айырым белгілері (29-сурет):
29-сурет
Жең белгісі (мундир, күрте, жазғы жейде)- біліктілік сыныбының белгілері бар дөңгелек нысанды, реңі қою көк түсті, органның логотипі бар шевронның үстіне орналастырылады.
Аға басшы құрамның жеңдегі белгісінде жиектерінде екі жолағы бар сары түсті үлкен жұлдыздар бар:
1-санатты біліктілік сыныбы - 3 жұлдыз;
2-санатты біліктілік сыныбы - 2 жұлдыз;
3-санатты біліктілік сыныбы - 1 жұлдыз.
Орта басшы құрамның жеңдегі белгісінде жиектерінде бір жолағы бар сары түсті кішкентай жұлдыздар бар:
4-санатты біліктілік сыныбы - 4 жұлдыз;
5-санатты біліктілік сыныбы - 3 жұлдыз;
6-санатты біліктілік сыныбы -2 жұлдыз.