О бюджете сельских округов Меркенского района на 2022-2024 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 31 декабря 2021 года № 21-2
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1-1. Утвердить бюджет Актоганского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
доходы – 64173 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5560 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58613 тысяч тенге;
затраты – 65354 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -1181 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1181 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1181 тысяч тенге.
1-2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложению 2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
доходы – 74029 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24761 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49148 тысяч тенге;
затраты – 77858 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -3829 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 3829 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3829 тысяч тенге.
1-3. Утвердить бюджет Меркенского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложению 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
доходы – 196045 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84095 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 111670 тысяч тенге;
затраты – 225223 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -29178 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 29178 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29178 тысяч тенге.

2022-2024 жылдарға арналған Меркі ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 21-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Ақтоған ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 64173 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5560 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 58613 мың теңге;
шығындар – 65354 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1181 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1181 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1181 мың теңге.
1-2. Жамбыл ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 74029 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49148 мың теңге;
шығындар – 77858 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -3829 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 3829 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3829 мың теңге.
1-3. Меркі ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 3-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 196045 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 84095 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 280 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 111670 мың теңге;
шығындар – 225223 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -29178 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 29178 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29178 мың теңге.

1-13. Утвердить бюджет Акерменского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложению 13 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
доходы – 207738 тысяч тенге, в том числе;
налоговые поступления – 4467 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 203271 тысяч тенге;
затраты – 208770 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -1032 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1032 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1032 тысяч тенге.
1-14. Утвердить бюджет Аспаринского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложению 14 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
доходы – 145038 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3030 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 141978 тысяч тенге;
затраты – 145478 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -440 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 440 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 440 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 09.12.2022 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета сельских округов на 2022 год не предусмотрены.
3. В бюджете сельских округов на 2022 год предусмотреть суммы целевых текущих трансфертов.

1-13. Ақермен ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 13-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 207738 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4467 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 203271 мың теңге;
шығындар – 208770 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1032 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1032 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1032 мың теңге.
1-14. Аспара ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 14-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 145038 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3030 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 141978 мың теңге;
шығындар – 145478 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -440 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 440 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 440 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 09.12.2022 №38-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
3. 2022 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.

4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию шестого созыва районного маслихата по вопросам социально-экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного
маслихата М. Кокрекбаев
Приложение 1 к решению
маслихата Меркенского района
от 31 декабря 2021 года №21-2
Бюджет Актоганского сельского округа на 2022 год

4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет ресурстарында жариялауды жетінші шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік –экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қантардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
хатшысы М. Көкрекбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№21-2 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Ақтоған ауылдық округінің бюджеті