О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2022-2024 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 30 декабря 2021 года № 19-2
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов на 2022-2024 годы согласно приложениям 1-3, в том числе на 2022 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 406012 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 71209 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 310 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 334493 тысяч тенге;
2) затраты – 423193 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17181 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17181 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 17181 тысяч тенге.
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 154088 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12800 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 141288 тысяч тенге;
2) затраты – 158611 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4523 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4523 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4523 тысяч тенге.
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 105311 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3132 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 54 тенге;
поступления трансфертов – 102125 тысяч тенге;
2) затраты – 105916 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 605 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 605 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 605 тысяч тенге.
По Жанаарыкскому сельскому округу:
1) доходы – 102267 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2665 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 99602 тысяч тенге;
2) затраты – 103508 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1241 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1241 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1241 тысяч тенге.
По Жанаталапскому сельскому округу:
1) доходы – 87621 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 975 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 86646 тысяч тенге;
2) затраты – 88088 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 467 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 467 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 467 тысяч тенге.
По Игиликскому сельскому округу:
1) доходы – 95525 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2981 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92544 тысяч тенге;
2) затраты – 95922 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 397 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 397 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 397 тысяч тенге.
По Тогызкентскому сельскому округу:
1) доходы – 79345 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2886 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76459 тысяч тенге;
2) затраты – 81480 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2135 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2135 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2135 тысяч тенге.
По Туркестанскому сельскому округу:

2022-2024 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 19-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1-3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша
1) кірістер – 406012 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 71209 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 390 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 334493 мың теңге;
2) шығындар – 423193 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17181 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17181 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 17181 мың теңге.
2 тармақта:
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 154088 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 12800 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 141288 мың теңге;
2) шығындар – 158611 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4523 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4523 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 4523 мың теңге.
3 тармақта:
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 105311 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 3132 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 теңге;
трансферттердің түсімдері – 102125 мың теңге;
2) шығындар – 105916 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -605 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 605 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 605 мың теңге.
4 тармақта:
Жаңаарық ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 102267 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 2665 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 99602 мың теңге;
2) шығындар – 103508 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1241 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1241мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1241 мың теңге.
5 тармақта:
Жаңаталап ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 87621 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 975 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 86646 мың теңге;
2) шығындар – 88088 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -467 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 467 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 467 мың теңге.
6 тармақта:
Игілік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 95525 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 2981 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 92544 мың теңге;
2) шығындар – 95922 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 397 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 397 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 397 мың теңге.
7 тармақта:
Тоғызкент ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 79345 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 2886 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 76459 мың теңге;
2) шығындар – 81480 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2135 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2135 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2135 мың теңге.
8 тармақта:
Түркістан ауылдық округі бойынша:

1) доходы – 112175 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2048 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 110127 тысяч тенге;
2) затраты – 112611 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 436 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 436 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 436 тысяч тенге.
По Досболскому сельскому округу:
1) доходы – 65946 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 737 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65209 тысяч тенге;
2) затраты – 66138 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
55) дефицит (профицит) бюджета – - 192 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 192 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 192 тысяч тенге.
По Камкалинскому сельскому округу:
1) доходы – 58318 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 928 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57390 тысяч тенге;
2) затраты – 58376 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 58 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 58 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 58 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – с изменениями, внесенными решениями Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 18.04.2022 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.07.2022 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.08.2022 №29-4 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.09.2022 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 07.12.2022 № 36-6 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме – 321 768 тысяч тенге, в том числе:
Городу Жанатас – 73 947 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 36 147 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 30 623 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 30 416 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 25 627 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 30 576 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 27 510 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 26 272 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 20 052 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 20 598 тысяч тенге.
3. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов на 2022 год не предусмотрены.
4. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год не предусмотрены.
5. Контроль за исполнением настоящего решения и размещения на интернет-ресурсах возложить на постоянную комиссию по административно-территориальной структуре районного маслихата, по вопросам социально-экономического развития территории, бюджета и местных налогов, по защите прав лиц.

1) кірістер – 112175 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 2048 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 110127 мың теңге;
2) шығындар – 112611 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 436 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 436 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 436 мың теңге.
9 тармақта:
Досбол ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 65946 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 737 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 65209 мың теңге;
2) шығындар – 66138 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 192 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 192 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 192 мың теңге.
10 тармақта:
Қамқалы ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 58318 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 928 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 57390 мың теңге;
2) шығындар – 58376 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 58 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 58 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 58 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 18.04.2022 № 23-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.07.2022 № 27-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.08.2022 № 29-4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.09.2022 № 31-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2022 № 36-6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылы аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 321 768 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңатас қаласына – 73 947 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 36 147 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 30 623 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 30 416 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 25 627 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 30 576 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 27 510 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 26 272 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 20 052 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 20 598 мың теңге.
3. 2022 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
4. 2022 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау және интернет-ресурстарда жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдарды құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.