О бюджете города Шу и сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 30 декабря 2021 года № 20-2
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шу и сельских округов на 2022-2024 годы согласно приложениям 1-21 в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1.1. Утвердить бюджет Аксуского сельского округа на 2022 согласно приложению 1 соответственно в следующих объемах:
1) доходы – 41241 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4897 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36344 тысяч тенге;
2) затраты – 43323 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -2082 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 2082 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -2082 тысяч тенге.
1.2. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2022 согласно приложению 2 соответственно в следующих объемах:
1) доходы - 88201 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6645 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81556 тысяч тенге;
2) затраты – 90625 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -2424тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 2424 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -2424 тысяч тенге.
1.3 Утвердить бюджет Актюбинского сельского округа на 2022 согласно приложению 3 соответственно в следующих объемах:

2022-2024 жылдарға арналған Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 20-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Шу аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері 1-21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1. Ақсу ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41241 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4897 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36344 мың теңге;
2) шығындар – 43323 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2082 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2082 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-2082 мың теңге.
1.2. Алға ауылдық округіінің 2022 жылға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88201мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6645 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 81556 мың теңге;
2) шығындар – 90625 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-2424 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2424 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-2424 мың теңге.
1.3. Ақтөбе ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:

1) доходы - 36286 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2080 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34206 тысяч тенге;
2) затраты – 39879 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 3593 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 3593тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -3593 тысяч тенге.
1.4. Утвердить бюджет Балуан-Шолакского сельского округа на 2022 согласно приложению 4 соответственно в следующих объемах:
1) доходы - 83376 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2260 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –81116 тысяч тенге;
2) затраты – 84200 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 824 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 824 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -824 тысяч тенге.
1.5. Утвердить бюджет Бирликского сельского округа на 2022 согласно приложению 5 соответственно в следующих объемах:
1) доходы -55227 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –6551 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –48676 тысяч тенге;
2) затраты –57170 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1943 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1943 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1943 тысяч тенге.

1)кірістер – 36286 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2080 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі –34206 мың теңге;
2)шығындар – 39879 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -3593 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –3593қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-3593 мың теңге.
1.4. Балуан-Шолақ ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 83376 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –2260 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 81116 мың теңге;
2)шығындар – 84200 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -824 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 824 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-824 мың теңге.
1.5. Бірлік ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 55227 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6551 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48676 мың теңге;
2)шығындар – 57170 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -1943 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1943 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1943 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 07.12.2022 № 37-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Объем субвенции на 2022 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 460 480 тысяч тенге.
Алгинский сельский округ-24349 тысяч тенге;
Аксуский сельский округ-22348 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ-16316 тысяч тенге;
Балуан Шолакский сельский округ-18517 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ-22754 тысяч тенге;
Бирликустемский сельский округ-21714 тысяч тенге;
Далакайнарский сельский округ-18352 тысяч тенге;
Дулатский сельский округ-13773 тысяч тенге;
Ескен-Шуйский сельский округ-24871 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ -18565 тысяч тенге;
Жанакогамский сельский округ-22527 тысяч тенге;
Коккайнарский сельский округ-19491 тысяч тенге;
Корагатинский сельский округ-22288 тысяч тенге;
Село кунаево-32434 тыс. тенге;
Тасоткельский сельский округ-16654 тысяч тенге;
Толебийский сельский округ-59400 тысяч тенге;
Ондирисский сельский округ-21270 тысяч тенге;
Шокпарский сельский округ-22504 тысяч тенге;
г. Шу-42353 тыс. тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 37-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 460480 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі –24349 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі -22348 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі -16316мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі – 18517 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі - 22754 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі –21714 мың теңге;
Далақайнар ауылдық округі – 18352 мың теңге;
Дулат ауылдық округі - 13773 мың теңге;
Ескі- шу ауылдық округі - 24871 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі -18565 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі - 22527 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі - 19491 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі - 22288 мың теңге;
Қонаев ауылы - 32434 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі – 16654 мың теңге;
Төле би ауылдық округі - 59400 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі - 21270 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі - 22504 мың теңге;
Шу қаласы –42353 мың теңге.

3. Учесть в бюджетах сельских округов на 2022 год суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шуского
районного маслихата Ж. Абенов
Приложение 1 к решению
Шуского районного маслихата
от 30 декабря 2021 года № 20-2
Бюджет Аксуского сельского округа на 2022 год

3. 2022 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.
4. Осы шешім 2022 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Шу ауданының
мәслихат хатшысы Ж. Әбенов
Шу аудандық мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 20-2 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті