О бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2021 года № VII-14/113.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каркаралинск на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 449990 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24316 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 425174 тысячи тенге;
2) затраты – 519293 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 69303 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 69303 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 69303 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21.10.2022 № VII-27/207 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет поселка Карагайлы на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 207085 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5769 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 201256 тысяч тенге;
2) затраты – 213885 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6800 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6800 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6800 тысяч тенге.

2022-2024 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № VII-14/113 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 449990 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24316 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 425174 мың теңге;
2) шығындар – 519293 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 69303 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 69303 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 69303 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 21.10.2022 № VII-27/207 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Қарағайлы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 207085 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5769 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 201256 мың теңге;
2) шығындар – 213885 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6800 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6800 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6800 мың теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2321 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2321 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2321 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 24 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 30.03.2022 № VII-17/138 (вводится в действие с 01.01.2022).
25. Утвердить бюджет Угарского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 73, 74 и 75 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 44878 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 688 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44190 тысяч тенге;
2) затраты – 44879 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 25 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21.10.2022 № VII-27/207 (вводится в действие с 01.01.2022).
26. Предусмотреть в бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 962858 тысяч тенге, в том числе:
городу Каркаралинск – 123182 тысячи тенге;
поселку Карагайлы – 62774 тысячи тенге;
Егиндыбулакскому сельскому округу – 57324 тысячи тенге;
Киргизскому сельскому округу – 38773 тысячи тенге;
Абайскому сельскому округу – 31891 тысячи тенге;
Касым Аманжоловскому сельскому округу – 30144 тысячи тенге;
Нуркен Абдировскому сельскому округу – 36318 тысяч тенге;
Балкантаускому сельскому округу – 34564 тысячи тенге;
Бахтинскому сельскому округу – 30173 тысячи тенге;
Бесобинскому сельскому округу – 31462 тысячи тенге;
Жанатоганскому сельскому округу – 30375 тысяч тенге;
Ынталинскому сельскому округу – 29429 тысяч тенге;
Каракольскому сельскому округу – 27854 тысячи тенге;
Кайнарбулакскому сельскому округу – 35663 тысячи тенге;
Кояндинскому сельскому округу – 33636 тысяч тенге;
Каршигалинскому сельскому округу – 39017 тысяч тенге;
Мартбек Мамыраевскому сельскому округу – 35977 тысяч тенге;
Мадийскому сельскому округу – 30119 тысяч тенге;
сельскому округу имени Ныгмета Нурмакова – 30259 тысяч тенге;
Таттимбетскому сельскому округу – 33913 тысячи тенге;
Тегисшилдикскому сельскому округу – 32643 тысячи тенге;
Темиршинскому сельскому округу – 31063 тысячи тенге;
Томарскому сельскому округу – 29372 тысячи тенге;
Шарыктинскому сельскому округу – 34748 тысяч тенге;
Угарскому сельскому округу – 32185 тысяч тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2321 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2321 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2321 мың теңге.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 30.03.2022 № VII-17/138 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
25. 2022-2024 жылдарға арналған Угар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 73, 74 және 75 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44878 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 688 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44190 мың теңге;
2) шығындар – 44879 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 мың теңге.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 21.10.2022 № VII-27/207 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. 2022 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 962858 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Қарқаралы қаласына – 123182 мың теңге;
Қарағайлы кентіне – 62774 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округіне – 57324 мың теңге;
Қырғыз ауылдық округіне – 38773 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 31891 мың теңге;
Қасым Аманжолов ауылдық округіне – 30144 мың теңге;
Нұркен Әбдіров ауылдық округіне – 36318 мың теңге;
Балқантау ауылдық округіне – 34564 мың теңге;
Бақты ауылдық округіне – 30173 мың теңге;
Бесоба ауылдық округіне – 31462 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне – 30375 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне – 29429 мың теңге;
Қаракөл ауылдық округіне – 27854 мың теңге;
Қайнарбұлақ ауылдық округіне – 35663 мың теңге;
Қоянды ауылдық округіне – 33636 мың теңге;
Қаршығалы ауылдық округіне – 39017 мың теңге;
Мартбек Мамыраев ауылдық округіне – 35977 мың теңге;
Мәди ауылдық округіне – 30119 мың теңге;
Нығмет Нұрмақов атындағы ауылдық округіне – 30259 мың теңге;
Тәттімбет ауылдық округіне – 33913 мың теңге;
Тегісшілдік ауылдық округіне – 32643 мың теңге;
Темірші ауылдық округіне – 31063 мың теңге;
Томар ауылдық округіне – 29372 мың теңге;
Шарықты ауылдық округіне – 34748 мың теңге;
Угар ауылдық округіне – 32185 мың теңге.

27. Учесть в составе бюджетов города районного значения, поселка, сельских округов на 2022 год целевые трансферты согласно приложению 76.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Секретарь районного маслихата С. Нуркенов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ VII-14/113
Бюджет города Каркаралинск на 2022 год

27. 2022 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 76 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
28. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Нуркенов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ VII-14/113
шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті