О бюджете сельского округа Акай на 2022-2024 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2021 года № 116.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акай на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 612,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 244,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 552,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 815 тысяч тенге;
2) затраты – 135 419,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -46 807,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 807,3 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 46 807,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 144; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 184; от 17.08.2022 № 206; от 15.12.2022 № 241 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в 2022 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Акай установлен в размере 51 789 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в 2021 году в районный бюджет в сумме 38 833,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 144 (вводится в действие с 01.01.2022).
2-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 144 (вводится в действие с 01.01.2022).

2022-2024 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 116 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 612,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 244,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 552,3 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 74 815 мың теңге;
2) шығындар – 135 419,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -46 807,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 807,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары –46 807,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 144; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 184; 17.08.2022 № 206; 15.12.2022 № 241 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға аудандық бюджеттен Ақай ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 51 789 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
2-1. 2021 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 38 833,7 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 144 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2021 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,1 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 144 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

2-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 5 492 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 144 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай, на 2022 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.

2-3. 2021 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 5 492,0 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 144 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2022 год за счет областного бюджета согласно приложению 5.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2022 год за счет районного бюджета согласно приложению 6.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата Ә. Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 116
Бюджет сельского округа Акай на 2022 год

4. 2022 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. 2022 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы Ә. Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 116 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті

1 690,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
от "23" декабря 2021 года № 116
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2022 год за счет областного бюджета
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
8 403,0
1
на повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
8 403,0
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 116
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2022 год за счет районного бюджета

1 690,0
Қармақшы аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 116 шешіміне 5-қосымша
2022 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
8 403,0
1
жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
8 403,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 116 шешіміне 6-қосымша
2022 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер

Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.12.2022 № 241 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
6 451,0
1
на повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
2 211,0
2
На завершение среднего ремонта улицы Балгынбаева, выделенной по программе "Ауыл ел бесігі" в 2021 году (неоплаченные обязательства)
0,0
3
Приобретение дизельного топлива для сельского клуба дополнительно
1 440,0
4
На приобретение запасных частей к служебному автомобилю аппарата акима сельского округа Акай
800,0
5
На приобретение музыкальной аппараты сельскому клубу села Акай
2 000,0

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 241 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
6 451,0
1
Жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
2 211,0
2
2021 жылы Ауыл Ел бесігі бағдарламасы арқылы бөлінген Балғынбаев көшесіне орташа жөндеу жұмыстарын аяқтауға (төленбеген міндттемелер)
0,0
3
Ауылдық клуб үйіне дизель отынын сатып алуға қосымша
1 440,0
4
Ақай ауылдық округі әкімі аппаратының қызметтік автокөлігіне қосалқы автобөлшектер сатып алуға
800,0
5
Ақай ауылындағы ауылдық клуб үйіне музыкалық аппаратура сатып алуға
2 000,0