О бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2022-2024 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2021 года № 122. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Т.Комекбаев на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 546,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 997 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 86 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 67 463,8 тысяч тенге;
2) затраты – 71 664,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 117,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 117,5 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 117,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 148; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 189; 17.08.2022 № 212; 15.12.2022 № 244 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что на 2022 год объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Т.Комекбаева установлен в размере 38 198 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 148 (вводится в действие с 01.01.2022).
2-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 0,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 148 (вводится в действие с 01.01.2022).

2022-2024 жылдарға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 122 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 546,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 997 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 86 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 67 463,8 мың теңге;
2) шығындар – 71 664,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 117,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 117,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1 117,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 148; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 189; 17.08.2022 № 212; 15.12.2022 № 244 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға аудандық бюджеттен Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 38 198 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
2-1. 2021 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,1 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 148 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2021 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,4 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 148 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Утвердить перечень бюджетной программы на 2022 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева, на 2022 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2022 год за счет областного бюджета согласно приложению 6.

3. Жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын, 2022 жылға арналған бюджеттік бағдарламаның тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. 2022 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2022 год за счет районного бюджета согласно приложению 7.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата Ә. Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 122
Бюджет сельского округа Т.Комекбаев на 2022 год

6. 2022 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы Ә. Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 122 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.12.2022 № 244 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
5 871,0
1
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 445,0
2
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
1 426,0
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
от "23" декабря 2021 года №122
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Көмекбаев на 2022 год за счет областного бюджета
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
7 470,0
1
на повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
7 470,0
Приложение 7 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 122
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаев на 2022 год за счет районного бюджета

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 244 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
5 871,0
1
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
4 445,0
2
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
1 426,0
Қармақшы аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 122 шешіміне 6-қосымша
2022 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
7 470,0
1
жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
7 470,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 122 шешіміне 7-қосымша
2022 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер

Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.12.2022 № 244 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
15 924,8
1
На повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
6 766,0
2
На государственную регистрацию 7 водозаборных скважин в сельском округе Т.Комекбаев
176,8
3
На работы по установке арки на аллее сельского округа Т.Комекбаев
1 138,0
4
На приобретение и монтажные работы 1 трансформатора КТПН в селе Т. Комекбаев
2 500,0
5
На ремонт спортивной площадки в сельском округе Т.Комекбаев (приобретение необходимых строительных материалов)
2 395,0
6
На культурное мероприятие сельскому клубу Комекбаев, посвященное 100-летию основателя совхоза Жанакала Каратая Куанбаева
2 000,0
7
На приобретение запасных частей к автотранспорту, находящегося на балансе сельского округа Т. Комекбаев
949,0

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 244 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
15 924,8
1
Жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
6 766,0
2
Т.Көмекбаев ауылдық округіндегі 7 су ұнғымаларын мемлекеттік тіркеу жұмыстарына
176,8
3
Т.Көмекбаев ауылдық округінің аллеясына Арка орнату жұмыстарын жүргізу үшін
1 138,0
4
Т.Көмекбаев ауылына 1 дана КТПН электр трансформаторларын сатып алу және орнату жұмыстарына
2 500,0
5
Т.Көмекбаев ауылдық округіне спорт алаңына жөндеу жұмыстарына (қажетті құрылыс материалдарын сатып алуға)
2 395,0
6
Комекбаев ауылдық клубына Жаңақала совхозының іргетасын қалаушы Қаратай Қуаңбаевтың 100 жылдығы мәдени іс-шарасына
2 000,0
7
Т.Көмекбаев ауылдық округінің теңгеріміндегі автокөлікке қосалқы бөлшектер сатып алуға
949,0