О бюджете сельского округа Кармакшы на 2022-2024 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2021 года № 123. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Кармакшы на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 004 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 949,9тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 969 тысяч тенге;
2) затраты – 68 557,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -553,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 553,9 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 553,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 149 ; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 190; 17.08.2022 № 213; 15.12.2022 № 245 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в 2022 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Кармакшы установлен в размере 42 172 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 0,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 149 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить перечень бюджетной программы на 2022 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Кармакшы на 2022 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.

2022-2024 жылдарға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 123 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 004 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 949,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 65 969 мың теңге;
2) шығындар – 68 557,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -553,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 553,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 553,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 149 ; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 190; 17.08.2022 № 213; 15.12.2022 № 245 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға аудандық бюджеттен Қармақшы ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 42 172 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
2-1. 2021 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,3 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 149 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын, 2022 жылға арналған бюджеттік бағдарламаның тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін

5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Кармакшы на 2022 год за счет областного бюджета согласно приложению 6.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Кармакшы на 2022 год за счет районного бюджета согласно приложению 7.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата Ә. Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 123
Бюджет сельского округа Кармакшы на 2022 год

5. 2022 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін
6. 2022 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы Ә. Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 123 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.12.2022 № 245 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
8 652,0
1
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5 964,0
2
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
2 688,0
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
от "23" декабря 2021 года № 123
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Кармакшы на 2022 год за счет областного бюджета
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
5381
1
На повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
5381
Приложение 7 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 123
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Кармакшы на 2022 год за счет районного бюджета

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 245 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
8 652,0
1
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
5 964,0
2
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
2 688,0
Қармақшы аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 123 шешіміне 6-қосымша
2022 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
5381
1
Жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
5381
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 123 шешіміне 7-қосымша
2022 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер

Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.12.2022 № 245 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
9 764,0
1
На повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
4 874,0
2
На обеспечение дизельным топливом для полива сельского округа Кармакшы
3 000,0
3
Приобретения систем оповещения (сирена) для населенных пунктов Кармакшы и Кызылтам
660,0
4
Замена уличного освещения сел Кармакши и Кызылтам Кармакшинского района
1 230,0

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.12.2022 № 245 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
9 764,0
1
Жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
4 874,0
2
Қармақшы ауылдық округіне аяқ су беруге қажетті дизель отынымен қамтамасыз етуге
3 000,0
3
Қармақшы және Қызылтам елді мекендеріне құлақтандыру жүйлерін (сирена) сатып алуға
660,0
4
Қармақшы ауданы Қармақшы және Қызылтам ауылдарының көше жарығы шамдарын ауыстыру жұмыстарына
1 230,0