Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе и села Баянды Мунайлинского района на 2021-2022
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 22 декабря 2021 года № 13/87
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьями 8, 13 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе и села Баянды Мунайлинского района на 2021-2022 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Мунайлинского районного маслихата Б. Билялов
Приложение 1 к решению
Мунайлинского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 13/87
План по управлению пастбищами и их использованию на землях Батырского сельского округа на 2021-2022 годы
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию на землях Батырского сельского округа на 2021-2022 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года №173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Батырского сельского округа в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);
2) приемлемые схемы пастбище оборотов (приложение 2);

Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр, Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 13/87 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8, 13 баптарына сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр, Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары, осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мұнайлы аудандық мәслихатының хатшысы Б. Билялов
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 13/87 шешіміне 1 қосымша
Батыр ауылдық округі жерлерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Осы Батыр ауылдық округ жерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылдың 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген), Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылдың 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозуын болдырмау мақсатында қабылданады.
3. Жоспар құрамында:
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Батыр ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (1 қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (2 қосымша);

3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3);
4) схему доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4);
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5);
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенного при Батырском сельском округе (приложение 6);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7);

3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген карта (3 қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы (4 қосымша);
5) жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (5 қосымша);
6) Батыр ауылдық округі маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (6 қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі (7 қосымша);

8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно - территориальной единице.
Приложение 1 к
Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Батыр
на 2021-2022 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Батырского сельского округа в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Список собственников земельных участков на территории Батырского сельского округа
Наименование землепользователей земельных участков
Площадь паст бищ, (гек тар)
Наличие скота по видам, (голов)
Норма потребности пастбищ на 1 голов, (гектар)
Круп ный роготый скот
Верблюды
Лошади
Мел кий роготый скот
Круп ный роготый скот
Верблюды
Лошади
Мелкий роготый скот
1
Сагиндиков Рахмедулла

8) тиісті әкімшілік - аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Батыр ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Батыр ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Батыр ауылдық округі аумағындағы жер учаскелерінің меншік иелері тізімі
Жер учаскелерін жер пайдаланушы лардың атауы
Жайылым алаңы, (гектар)
Түрлері бойынша малдың болуы, (бас)
Жайылымға қажеттілік нормасы 1 бас, (гектар)
Ірі қара мал
Түйе
Жылқы
Ұсақ мал
Ірі қара мал
Түйе
Жылқы
Ұсақ мал
1
Сагиндиков Рахмедулла

на 2021-2022 годы
Приемлемые схемы пастбище оборотов
2 – поля периодического выпаса
1 – поля периодического выпаса
Схема пастбище оборотов, приемлемая для Батырского сельского округа
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2021
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2022
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Батыр
на 2021-2022 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Батыр
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
сельский округ Батыр
Приложение 5
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Батыр
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища

2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
2 – кезеңмен жаю алаңы
1– кезеңмен жаю алаңы
Батыр ауылдық округі үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
Қоршау 1
Қоршау 2
Қоршау 3
Қоршау 4
2021
Көктемгі-жазғы маусым 1
Жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Демалушы қоршау
2022
Демалушы қоршау
Көктемгі-жазғы маусым 1
Жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Батыр ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген карта
Батыр ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы
Батыр ауылдық округі
Батыр ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5 қосымша
Жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы

Батырский сельский округ – 11 715,0 гектар
2 – поля периодического выпаса
1 – поля периодического выпаса
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Батыр
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенного при Батырском сельском округе
Населенный пункт
Количество загонов в 2021 году
Количество загонов в 2022 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Батырский сельский округ
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВЛС – весенне-летний сезон;
ЛОС – летне-осенний сезон;
ЛС – летний сезон;
ОЗ – отдыхающий загон.
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Батыр
на 2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Населенный пункт
Начало сезона
Окончание сезона
1
Батырский сельский округ
Конец апреля-начало мая
Конец октября-начало ноября
Приложение 2
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 13/87
План по управлению пастбищами и их использованию на землях села Баянды на 2021-2022 годы
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию на землях села Баянды на 2021-2022 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года №173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11064).
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории села Баянды в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);

Батыр ауылдық округі – 11 715,0 гектар
2 – кезеңмен жаю алаңы
1– кезеңмен жаю алаңы
Батыр ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6 қосымша
Батыр ауылдық округі маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Елді мекен
2021 жылғы қоршаулар саны
2022 жылғы қоршаулар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Батыр ауылдық округі
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
КЖМ – көктемгі-жазғы маусым;
ЖКМ – жазғы-күзгі маусым;
ЖМ – жазғы маусым;
ДҚ – демалушы қоршау
Батыр ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі
Елді мекен
Маусымның басы
Маусымның аяғы
1
Батыр ауылдық округі
сәуірдің соңы – мамырдың басы
қазанның соңы – қарашаның басы
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 13/87 шешіміне 2 қосымша
Баянды ауылы жерлерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Осы Баянды ауылы жерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылдың 24 сәуірдегі №173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15090 болып тіркелген), Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылдың 14 сәуірдегі №3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11064 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозуын болдырмау мақсатында қабылданады.
3. Жоспар құрамында:
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Баянды ауылы аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (1 қосымша);

села Баянды – 11 610,0 гектар
2 – поля периодического выпаса
1 – поля периодического выпаса
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
села Баянды на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенного при села Баянды
Населенный пункт
Количество загонов в 2021 году
Количество загонов в 2022 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Село Баянды
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
Емир
ВЛС
ЛОС
ОЗ
ЛС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
Малый Емир
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
4
ст. №16
ЛОС
ОЗ
ВЛС
ЛС
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВЛС – весенне-летний сезон;
ЛОС – летне-осенний сезон;
ЛС – летний сезон;
ОЗ – отдыхающий загон.
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
села Баянды на 2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Населенный пункт
Начало сезона
Окончание сезона
1
Село Баянды
Конец апреля-начало мая
Конец октября-начало ноября
2
Емир
Конец апреля-начало мая
Конец октября-начало ноября
3
Малый Емир
Конец апреля-начало мая
Конец октября-начало ноября
4
ст. №16
Конец апреля-начало мая
Конец октября-начало ноября
Приложение 3
к решению Мунайлинского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 13/87
План по управлению пастбищами и их использованию на землях сельского округа Даулет на 2021-2022 годы
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию на землях сельского округа Даулет на 2021-2022 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года №173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.

Баянды ауылы – 11 610,0 гектар
2 – кезеңмен жаю алаңы
1 – кезеңмен жаю алаңы
Баянды ауылы жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6 қосымша
Баянды ауылы маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Елді мекен
2021 жылғы қоршаулар саны
2022 жылғы қоршаулар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Баянды ауылы
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
Емір
КЖМ
ЖКМ
ДҚ
ЖМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
Кіші Емір
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
4
16 бекет
ЖКМ
ДҚ
КЖМ
ЖМ
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
КЖМ – көктемгі-жазғы маусым;
ЖКМ – жазғы-күзгі маусым;
ЖМ – жазғы маусым;
ДҚ – демалушы қоршау
Баянды ауылы жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі
Елді мекен
Маусымның басы
Маусымның аяғы
1
Баянды ауылы
сәуірдің соңы – мамырдың басы
қазанның соңы – қарашаның басы
2
Емір
сәуірдің соңы – мамырдың басы
қазанның соңы – қарашаның басы
3
Кіші Емір
сәуірдің соңы – мамырдың басы
қазанның соңы – қарашаның басы
4
16 бекет
сәуірдің соңы – мамырдың басы
қазанның соңы – қарашаның басы
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 13/87 шешіміне 3 қосымша
Дәулет ауылдық округі жерлерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Осы Дәулет ауылдық округ жерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылдың 24 сәуірдегі №173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15090 болып тіркелген), Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылдың 14 сәуірдегі №3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11064 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозуын болдырмау мақсатында қабылданады.

3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории сельского округа Даулет в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);
2) приемлемые схемы пастбище оборотов (приложение 2);
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3);
4) схему доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4);

3. Жоспар құрамында:
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Дәулет ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (1 қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (2 қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары белгіленген карта (3 қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы (4 қосымша);

5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5);
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенного при в сельском округе Даулет (приложение 6);

5) жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (5 қосымша);
6) Дәулет ауылдық округі маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (6 қосымша);

сельский округ Даулет – 33 178,8 гектар
2 – поля периодического выпаса
1 – поля периодического выпаса
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Даулет
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенного при сельском округе Даулет
Населенный пункт
Количество загонов в 2021 году
Количество загонов в 2022 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
сельский округ Даулет
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВЛС – весенне-летний сезон;
ЛОС – летне-осенний сезон;
ЛС – летний сезон;
ОЗ – отдыхающий загон.
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Даулет
на 2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Населенный пункт
Начало сезона
Окончание сезона
1
сельский округ Даулет
Конец апреля-начало мая
Конец октября-начало ноября
Приложение 4
к решению Мунайлинского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 13/87
План по управлению пастбищами и их использованию на землях сельского округа Кызылтобе на 2021-2022 годы
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию на землях сельского округа Кызылтобе на 2021-2022 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории сельского округа Кызылтобе в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);

Дәулет ауылдық округі – 33 178,8 гектар
2 – кезеңмен жаю алаңы
1– кезеңмен жаю алаңы
Дәулет ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6 қосымша
Дәулет ауылдық округі маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Елді мекен
2021 жылғы қоршаулар саны
2022 жылғы қоршаулар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Дәулет ауылдық округі
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
КЖМ – көктемгі-жазғы маусым;
ЖКМ – жазғы-күзгі маусым;
ЖМ – жазғы маусым;
ДҚ – демалушы қоршау.
Дәулет ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі
Елді мекен
Маусымның басы
Маусымның аяғы
1
Дәулет ауылдық округі
сәуірдің соңы – мамырдың басы
қазанның соңы – қарашаның басы
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 13/87 шешіміне
4 қосымша
Қызылтөбе ауылдық округі жерлерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Осы Қызылтөбе ауылдық округ жерлері бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылдың 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген), Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылдың 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозуын болдырмау мақсатында қабылданады.
3. Жоспар құрамында:
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Қызылтөбе ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (1 қосымша);

8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно - территориальной единице.
Приложение 1
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию на землях
сельского округа Кызылтобе
на 2021-2022 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории сельского округа Кызылтобе в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Список собственников земельных участков на территории сельского округа
Наименование землепользователей земельных участков
Площадь паст бищ, (гек тар)
Наличие скота по видам, (голов)
Норма потребности пастбищ на 1 голов, (гектар)
Круп ный роготый скот
Верблюды
Лошади
Мел кий роготый скот
Круп ный роготый скот
Верблюды
Лошади
Мелкий роготый скот
1
крестьянское хозяйство "Ару-Ана"

8) тиісті әкімшілік - аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де Қызылтөбе тарды қамтуға тиіс.
Қызылтөбе ауылдық округі жерлерлері бойынша
2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Қызылтөбе ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қызылтөбе ауылдық округі аумағындағы жер учаскелерінің меншік иелері тізімі
Жер учаскелерін жер пайдаланушы лардың атауы
Жайылым алаңы, (гектар)
Түрлері бойынша малдың болуы, (бас)
Жайылымға қажеттілік нормасы 1 бас, (гектар)
Ірі қара мал
Түйе
Жылқы
Ұсақ мал
Ірі қара мал
Түйе
Жылқы
Ұсақ мал
1
"Ару-Ана" шаруа қожалығы