О бюджете Большевистского сельского округа Житикаринского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 29 декабря 2021 года № 106.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Большевистского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 34 331,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 710,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 621,0 тысяча тенге;
2) затраты – 34 853,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -522,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 522,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.08.2022 № 187 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету Большевистского сельского округа на 2022 год, предусмотрен в сумме 18 134,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета Большевистского сельского округа в районный бюджет на 2022 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Большевистского сельского округа на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2022 год.
4-1. Учесть, что в бюджете Большевистского сельского округа Житикаринского района на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.08.2022 № 187 (вводится в действие с 01.01.2022).

Жітіқара ауданы Большевик ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 106 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Большевик ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 331,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 710,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 31 621,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 853,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -522,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 522,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 187 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен Большевик ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 18 134,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2022 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
4-1. Жітіқара ауданы Большевик ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 187 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Учесть, что в бюджете Большевистского сельского округа на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) внедрение новой оплаты труда государственных служащих;
2) обеспечение санитарии населенного пункта;
3) обеспечение функционирования автомобильных дорог Большевистского сельского округа.
6. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Большевистского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.

5. 2022 жылға арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне жаңа ақы төлеуді енгізуге;
2) елді мекеннің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) Большевик ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
6. Кезекті қаржы жылына арналған Большевик ауылдық округінің бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 декабря 2021 года
№ 106
Бюджет Большевистского сельского округа Житикаринского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.08.2022 № 187 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 106 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданының Большевик ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 187 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер