О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 17 "Об утверждении Уставов государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 сентября 2021 года № 459. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 24 сентября 2021 года № 469.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 24.09.2021 № 469.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 17 "Об утверждении Уставов государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункт 2) вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункты 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23) и 24) изложить в следующей редакции:
"3) Устав государственного учреждения Казселезащита Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Алматы), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Устав государственного учреждения Республиканский оперативно-спасательный отряд (город Алматы) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Устав республиканского государственного учреждения "Воинская часть 28237 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Устав республиканского государственного учреждения "Воинская часть 68303 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Устав республиканского государственного учреждения "Воинская часть 52859 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области (город Кокшетау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области (город Актобе) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 9 к настоящему приказу;

"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік мекемелерінің жарғыларын бекіту туралы" 2020 жылғы 3 қарашадағы № 17 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 қыркүйектегі № 459 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2021 жылғы 24 қыркүйектегі № 469 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 24.09.2021 № 469 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік мекемелерінің жарғыларын бекіту туралы" 2020 жылғы 3 қарашадағы № 17 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
орыс тілінде 2) тармақшаның мәтіні өзгермейді, қазақ тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;";
3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23) және 24) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Қазселденқорғау (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Республикалық жедел-құтқару жасағы (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 28237 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 68303 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 52859 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Көкшетау қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтөбе қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;

10) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области (город Талдыкорган) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области (город Атырау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области (город Уральск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области (город Тараз) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области (город Караганда) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области (город Костанай) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области (город Кызылорда) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области (город Актау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области (город Павлодар) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области (город Петропавловск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 19 к настоящему приказу;

10) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес;
11) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Атырау қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес;
12) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Орал қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес;
13) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Тараз қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес;
14) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қарағанды қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес;
15) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қостанай қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес;
16) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қызылорда қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес;
17) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтау қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес;
18) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Павлодар қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес;
19) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Петропавл қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес;

20) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области (город Туркестан) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области (город Усть-Каменогорск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана (город Нур-Султан) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы (город Алматы) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкент (город Шымкент) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, согласно приложению 24 к настоящему приказу.";
в приложении 1:
пункт 16 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 2:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 6 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложении 3:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Казселезащита Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Алматы)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Казселезащита Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Алматы) (далее – государственное учреждение) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданное в организационно-правовой форме учреждения для осуществления функций по предупреждению селей, снежных лавин, оползней и ликвидации их последствий, оценки степени селевой опасности, обеспечения функционирования соответствующих служб наблюдения и оповещения.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Наименование государственного учреждения: государственное учреждение Казселезащита Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Алматы).";

20) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Түркістан қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес;
21) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Өскемен қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес;
22) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Нұр-Сұлтан қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес;
23) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес;
24) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Шымкент қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
1-қосымшада:
16-тармақ мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету бойынша қызметін жүзеге асырады.";
2-қосымшада:
орыс тілінде тақырыбының мәтіні өзгермейді, қазақ тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
орыс тілінде 1-тармақтың мәтіні өзгермейді, қазақ тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Орталық) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар аумағында зардап шеккендерге шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету, апаттан құтқару қызметтері қызметшілеріне медициналық қызмет көрсету, Орталық, филиал қызметшілеріне күнделікті қызмет жағдайында кәсіби психологиялық іріктеу және ілестіру, апаттар медицинасы саласында мемлекеттік органдар мен денсаулық сақтау ұйымдарының өзара іс-қимылдарын қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүзеге асыру үшін құрылған, заңды тұлға мәртебесі бар мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
орыс тілінде 6-тармақтың мәтіні өзгермейді, қазақ тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Орталықтың толық атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
3-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Қазселденқорғау (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Қазселденқорғау (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мемлекеттік мекеме) сел, қар көшкіні, сырғыма және оларды жою, сел қауіптілігінің дәрежесін бағалаудың, бақылаудың және құлақтандырудың қызметтерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған, заңды тұлға мәртебесіне ие, коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік мекеменің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Қазселденқорғау (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесі";

пункт 15 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) обеспечивает соблюдение законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в подпункт 3) пункта 34 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложении 4:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Республиканский оперативно-спасательный отряд (город Алматы) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Республиканский оперативно-спасательный отряд (город Алматы) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Учреждение) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Учреждения: государственное учреждение Республиканский оперативно-спасательный отряд (город Алматы) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
в приложении 5:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав республиканского государственного учреждения "Воинская часть 28237 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Государственное учреждение в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, действующим законодательством Республики Казахстан, нормативными правовыми актами Президента и Правительства Республики Казахстан, приказами Министра по чрезвычайным ситуациям и Председателя Комитета по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям, а также настоящим Уставом.";
подпункт 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"2) утверждает устав государственного учреждения, вносит в него изменения и дополнения;";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Командир части действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает вопросы деятельности государственного учреждения в соответствии с его компетенцией, определяемой законодательством Республики Казахстан и настоящим Уставом.";
подпункт 13) пункта 26 изложить в следующей редакции:
"13) осуществлять иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан, уполномоченным органом и настоящим Уставом.";
в приложении 6:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав республиканского государственного учреждения "Воинская часть 68303 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

15-тармақ мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету бойынша қызметін жүзеге асырады.";
орыс тілінде 34-тармақтың 3) тармақшасының мәтіні өзгермейді, қазақ тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Іле Алатау аумақтық пайдалану-техникалық басқармасы (Алматы облысы, Есік қаласы);";
4-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Республикалық жедел-құтқару жасағы (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Республикалық жедел-құтқару жасағы (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Мекеме) төтенше жағдайлардың алдын алу және жою бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мекеменің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Республикалық жедел-құтқару жасағы (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
5-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 28237 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік мекеме өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің нормативтік-құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті төрағасының бұйрықтарын, сондай-ақ осы Жарғыны басшылыққа алады.";
19-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік мекеменің жарғысын бекітеді, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Бөлім командирі дара басшылық ұстанымы бойынша әрекет етеді және мемлекеттік мекеменің қызметтік мәселелерін Қазақстан Республикасының заңнамасымен және осы Жарғымен анықталатын өзінің құзыретіне сәйкес дербес шешеді.";
26-тармақтың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) оған Қазақстан Республикасының заңнамасында, уәкілетті орган мен осы Жарғыда жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асыруға құқылы.";
6-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 68303 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области (город Кокшетау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области (город Кокшетау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 9:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области (город Актобе) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области (город Актобе) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области (город Актобе) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 10:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области (город Талдыкорган) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Көкшетау қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Көкшетау қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету бойынша қызметін жүзеге асырады.";
9-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтөбе қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтөбе қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтөбе қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
10-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области (город Талдыкорган) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области (город Талдыкорган) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 11:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области (город Атырау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области (город Атырау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области (город Атырау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 12:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области (город Уральск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
11-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Атырау қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Атырау қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Атырау қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
12-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Орал қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области (город Уральск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области (город Уральск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 13:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области (город Тараз) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области (город Тараз) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области (город Тараз) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 14:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области (город Караганда) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Орал қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Орал қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
13-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Тараз қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Тараз қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Тараз қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
14-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қарағанды қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области (город Караганда) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области (город Караганда) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 15:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области (город Костанай) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области (город Костанай) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области (город Костанай) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 16:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области (город Кызылорда) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қарағанды қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қарағанды қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
15-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қостанай қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қостанай қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қостанай қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
16-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қызылорда қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области (город Кызылорда) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области (город Кызылорда) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 17:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области (город Актау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области (город Актау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области (город Актау) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 18:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области (город Павлодар) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қызылорда қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қызылорда қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
17-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтау қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтау қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтау қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
18-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Павлодар қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области (город Павлодар) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области (город Павлодар) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 19:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области (город Петропавловск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области (город Петропавловск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области (город Петропавловск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 20:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области (город Туркестан) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Павлодар қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Павлодар қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
19-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Петропавл қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Петропавл қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Петропавл қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
20-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Түркістан қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области (город Туркестан) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области (город Туркестан) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 21:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области (город Усть-Каменогорск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области (город Усть-Каменогорск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области (город Усть-Каменогорск) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 22:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана (город Нур-Султан) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Түркістан қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Түркістан қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
21-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Өскемен қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Өскемен қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Өскемен қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
22-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Нұр-Сұлтан қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана (город Нур-Султан) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана (город Нур-Султан) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 23:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы (город Алматы) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы (город Алматы) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы (город Алматы) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.";
в приложении 24:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкент (город Шымкент) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Нұр-Сұлтан қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Нұр-Сұлтан қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
23-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Алматы қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.";
24-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Шымкент қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкент (город Шымкент) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Наименование Службы: государственное учреждение Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкент (город Шымкент) Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
пункт 17 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.".
2. Председателю Комитета противопожарной службы и начальникам департаментов по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить в недельный срок со дня подписания настоящего приказа направление Службами пожаротушения и аварийно-спасательных работ извещения в территориальные органы юстиции о внесенных изменениях и дополнениях в учредительные документы Служб пожаротушения и аварийно-спасательных работ.
3. Председателю Комитета по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить в недельный срок со дня подписания настоящего приказа направление воинскими частями гражданской обороны извещения в территориальные органы юстиции о внесенных изменениях и дополнениях в учредительные документы воинских частей гражданской обороны.
4. Начальникам департаментов предупреждения чрезвычайных ситуаций, ликвидации чрезвычайных ситуаций, управления медико-психологической службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить в недельный срок со дня подписания настоящего приказа направление курируемыми государственными учреждениями извещения в территориальные органы юстиции о внесенных изменениях и дополнениях в учредительные документы курируемых государственных учреждений.
5. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Шымкент қаласы) мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрт сөндіру, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша функцияларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қызметтің атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Шымкент қаласы) мемлекеттік мекемесі.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету қызметін жүзеге асырады.".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті төрағасы және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астананың Төтенше жағдайлар департаменттерінің бастықтары осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бір апталық мерзімде Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметтерінің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабарламаны Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметтерінің аумақтық әділет органдарына жолдауын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті төрағасы осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бір апталық мерзімде азаматтық қорғаныстың әскери бөлімдерінің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабарламаны азаматтық қорғаныстың әскери бөлімдерінің аумақтық әділет органдарына жолдауын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайлардың алдын алу, Төтенше жағдайларды жою департаменттерінің, Медициналық-психологиялық қызмет басқармасының бастықтары осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бір апталық мерзімде жетекшілік ететін мемлекеттік мекемелердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабарламаны жетекшілік ететін мемлекеттік мекемелерінің аумақтық әділет органдарына жолдауын қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;

2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
7. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
генерал-майор Ю. Ильин

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
7. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
генерал-майор Ю. Ильин