Об утверждении бюджета Нежинского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14-8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Нежинского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 136 221,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 209,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 182,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 128 829,3 тысячи тенге;
2) затраты – 137 375 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 153,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 153,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 153,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 29.04.2022 № 18-4 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.11.2022 № 23-7 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Нежинского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
2) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
3) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
4) поступления за использование природных и других ресурсов;
5) доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;

2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Нежинка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14-8 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Нежинка ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 136 221,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 209,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 182,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 128 829,3 мың теңге;
2) шығындар – 137 375 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 153,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 153,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 153,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 29.04.2022 № 18-4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.11.2022 № 23-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған Нежинка ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес, мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатындығы белгіленсін:
1) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
2) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды
тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
3) көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
4) табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдерден;
5) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;

6) поступления от продажи земельных участков.
3. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет Нежинского сельского округа, составляет 14 806 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е. Адильбеков
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года

6) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.
3. Аудандық бюджеттен Нежинка ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 14 806 мың теңгені құрайды.
4. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының хатшысы
Е. Әділбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы