Об утверждении бюджета Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/136.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 45 567,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 044,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 048,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 43 474,6 тысяч тенге;
2) затраты - 45 616,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 49,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - (использование профицита) бюджета - 49,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 49,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/160 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.07.2022 № 21/237 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/266 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Амангельдинского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 49,0 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /160 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-2. Предусмотреть в расходах бюджета Амангельдинского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из районного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.

2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/136 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 45 567,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 044,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 048,2 мың теңге;
трансферттер түсімі - 43 474,6 мың теңге;
2) шығындар - 45 616,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 49,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 49,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 49,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/160 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 12.07.2022 № 21/237 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 23.11.2022 № 24/266 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Амангелді ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттіқ қаражаттың бос қалдықтары есебінен 49,0 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/160 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Амангелді ауылдық округі бюджетінің шығыстарында қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2021 қаржы жылында аудандық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған мақсатты трансферттерді қайтару 0,1 мың теңге сомасында 4-қосымшасына сәйкес көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.07.2022 № 21/237 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Амангельдинского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Амангельдинского сельского округа в сумме 14 286 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов, передаваемых из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
4-1. Предусмотреть в расходах Амангельдинского сельского округа объҰмы целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.07.2022 № 21/237 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Предусмотреть в бюджете Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на обучение акимов сельских округов по теме "Коммуникации и взаимодействие со средствами массовой информации.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.07.2022 № 21/237 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Амангелді ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Амангелді ауылдық округінің бюджетіне 14 286 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. Амангелді ауылдық округінің шығыстарында Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен мақсатты трансферттердің көлемін қарастыру:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.07.2022 № 21/237 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін оның ішінде:
"Коммуникациялар бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.
Аудандық бюджеттен көрсетілген мақсатты трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/266 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в бюджете Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на текущие расходы;
на приобретение здания сельского клуба в селе Амангельдинское;
на текущий ремонт водоразводящих сетей водопровода в селе Амангельдинское Есильского района Северо-Казахстанской области.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/160 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.07.2022 № 21/237 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить расходы на 2022-2024 годы по Амангельдинскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/266 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
ағымдағы шығыстарға;
көтермелеу сипатындағы қосымша ақшалай төлемдерге;
Амангелді ауылында ауылдық клуб ғимаратын сатып алуға;
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылындағы су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге.
Аудандық бюджеттен көрсетілген мақсатты трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/160 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 12.07.2022 № 21/237 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Амангелді ауылдық округі бойынша 2022-2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының