Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/137.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы - 22 472,5 тысяч тенге:
налоговым поступлениям - 1 669,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 117,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 20 685,4 тысяч тенге;
2) затраты - 22 679,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 207,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 207,2 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 207,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 21.02.2022 № 16/161 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.09.2022 № 23/254 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/267 (вводится в действие с 01.01.2022); от 27.12.2022 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 207,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /161 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-2. Предусмотреть в бюджете на 2022 год расходы по возврату сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджет Бескудукского сельского округа в сумме 117,6 тысяч тенге, согласно приложению 5.

2022–2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/137 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 22 472,5 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 669,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 117,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 20 685,4 мың теңге;
2) шығындар - 22 679,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 207,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 207,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/161 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 23.11.2022 № 24/267 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 27.12.2022 № 25/293 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Бесқұдық ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 207,2 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/161 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. 2022 жылға арналған бюджеттен 5-қосымшаға сәйкес, Бесқұдық ауылдық округінің бюджетіне түскен облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған трансферттердің сомаларын қайтару бойынша шығыстар 117,6 мың теңге сомасында көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23 /254 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Бескудукского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Бескудукского сельского округа в сумме 16 209 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
4-1. Утвердить в бюджете Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/267 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Утвердить в бюджете Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
на обучение акимов сельских округов по теме: "Коммуникации и взаимодействие со средствами массовой информации".

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Бесқұдық ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Бесқұдық ауылдық округінің бюджетіне 16 209 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметкерлердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорын қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен нысаналы трансферттердің көлемі, көлемі бекітілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/267 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі бекітілсін, оның ішінде:
"Коммуникациялар және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.

Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/267 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в бюджете Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих;
на освещение улиц в населенных пунктах;
на текущие расходы.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/161 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/267 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить расходы на 2022-2024 годы по Бескудукскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу ""Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Бесқұдық ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/267 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
ағымдағы шығындарға.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Бесқұдық ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/161 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/267 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Бесқұдық ауылдық округі бойынша 2022-2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

от 30 декабря 2021 года
№ 14/137
Бюджет Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/161 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.09.2022 № 23 /254 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/267 (вводится в действие с 01.01.2022); от 27.12.2022 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/137 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/161 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 23.11.2022 № 24/267 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 27.12.2022 № 25/293 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

от 30 декабря 2021 года
№ 14/137
Направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /161 (вводится в действие с 01.01.2022).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

2021жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/137 шешіміне
4 -қосымша
Қаржы жылының басында болған бюджет қаражатының бос қалдықтарын бағыттау
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/161 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық