Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/141.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 103 099,8 тысяч тенге:
налоговые поступления - 3 856 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 99 243,8 тысяч тенге;
2) затраты - 103 606,1 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 506,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 506,3 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 506,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/165 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/271 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 503,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /165 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-2. Предусмотреть в расходах бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из областного бюджета в сумме 2,5 тысяч тенге, согласно приложению 4.

2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/141 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 – бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 103 099,8 мың теңге:
салық түсімдері - 3 856 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 99 243,8 мың теңге;
2) шығындар - 103 606,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 506,3,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 506,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 506,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/165 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/271 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Заречный ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 503,8 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/165 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Заречный ауылдық округі бюджетінің шығыстарында қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2021 қаржы жылында облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4 - қосымшаға сәйкес 2,5 мың теңге сомасында көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/271 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Заречного сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета, бюджету Заречного сельского округа в сумме 23 809 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области объемы целевых текущих трансфертов выделенных из республиканского бюджета в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
4-1. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объҰмы целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/271 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чириковка.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.";

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/271 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Заречный ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Заречный ауылдық округінің бюджетіне 23 809 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. 2022 жылға арналған Заречный ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген есебінен нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/271 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2022 жылға арналған Заречный ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін есебінен нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
Чириковка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлу Солтүстік Қазақстан Облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің "Есіл ауданы мәслихатының Солтүстік Қазақстан Облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімімен айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/271 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-3. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета:
на обучение акимов сельских округов по теме: "Коммуникации и взаимодействие со средствами массовой информации".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/271 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в бюджете Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чириковка;
на текущий ремонт локального водоисточника в селе Карагаш;
на текущий ремонт внутрипоселковых разводящих сетей водопровода в селе Чириковка.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /165 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/271 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить расходы на 2022-2024 годы по Заречному сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/271 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-3. Заречный ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен көлемдер көзделсін:
"Бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс және өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";
Ескерту. Шешім 4-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/271 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Заречный ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы есебінен нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
Чириковка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Қарағаш ауылындағы жергілікті су көзін ағымдағы жөндеуге;
Чириковка ауылындағы су құбырының кентішілік тарату желілерін ағымдағы жөндеуге.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Заречный ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/165 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/271 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Заречный ауылдық округі бойынша 2022-2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

от 30 декабря 2021 года
№ 14/141
Бюджет Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/165 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.11.2022 № 24/271 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1) Доходы

2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/141 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/165 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.11.2022 № 24/271 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1) Кірістер