Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/146.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 74 364,8 тысяч тенге:
налоговые поступления - 5 800 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 50,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 938 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 66 576,3 тысяч тенге;
2) затраты - 75 081,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 716,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 716,4 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 716,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/170 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.09.2022 № 23/255 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/276 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 716,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /170 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-2. Предусмотреть в бюджете на 2022 год расходы по возврату сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджет Покровского сельского округа в сумме 46,5 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/255 (вводится в действие с 01.01.2022).

2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/146 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка селолық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 74 364,8 мың теңге:
салықтық түсімдер - 5 800 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 50,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 938 мың теңге;
трансферттер түсімі - 66 576,3 мың теңге;
2) шығындар - 75 081,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 716,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 716,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 716,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/170 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 23.11.2022 № 24/276 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. Покровка ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 716,4 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/170 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. 2022 жылға арналған бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген, Покровский ауылдық округінің бюджетіне түскен пайдаланылмаған трансферттердің сомаларын қайтару бойынша шығыстар 46,5 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Установить, что доходы бюджета Покровского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Покровского сельского округа в сумме 17 912 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из республиканского бюджета, бюджету Покровского сельского округа, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
5. Учесть в бюджете Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1) В рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 год № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на капитальный ремонт здания дома культуры (клуб) села Покровка Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
5-1. Предусмотреть в расходах Покровского сельского округа объҰмы целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

2. 2022 жылға арналған Покровка ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы бекітілсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Покровка ауылдық округінің бюджетіне 17 912 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Покровка ауылдық округінің бюджетіне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттен аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
5. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін, соның ішінде:
1) "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде, "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданы Покровка ауылының мәдениет үйі (клуб) ғимаратының күрделі жөндеуіне.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
5-1. Покровка ауылдық округінің шығыстарында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен нысаналы трансферттердің көлемін көздеу:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.

Распределение указанных целевых трансфертов Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23 /255 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
капитальный ремонт здания дома культуры (клуб) села Покровка Есильского района;
на обучение акимов сельских округов по теме "Коммуникации и взаимодействие со средствами массовой информации".
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/276 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих;
освещение улиц в населенных пунктах;
на ФОТ и текущие расходы дома культуры в селе Покровка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Покровка.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 21.02.2022 № 16 /170 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.09.2022 № 23/255 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Установить расходы на 2022-2024 годы по Покровскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен, Покровка ауылдық округінің бюджетіне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
Есіл ауданы Покровка ауылындағы мәдениет үйінің (клуб) ғимаратын күрделі жөндеу;
"Коммуникациялар және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара байланыс" тақырыбы бойынша ауылдық округтер әкімдерін оқытуға.
Облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/276 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Покровка ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері, оның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын арттыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
ЕТҚ-ға және Покровка ауылындағы мәдениет үйінің ағымдағы шығындарына;
Покровка ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге.
Аудандық бюджеттің нысаналы трансферттерін бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/170 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Покровка ауылдық округі бойынша 2022-2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 14/146
Бюджет Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16 /170 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 29.09.2022 № 23/255 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/276 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

9. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/146 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/170 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 23.11.2022 № 24/276 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)