Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 10-13.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 991 668,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 30 655,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 790,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 953 222,7 тысяч тенге;
2) затраты – 995 216,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 547,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 547,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 547,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-13 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 30.05.2022 № 15-5 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.06.2022 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.08.2022 № 17-7 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 10.10.2022 № 19-5 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.11.2022 № 20-8 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета города на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Булаево;
2) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Булаево;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Булаево.

2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 10-13 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 991 668,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 30 655,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 790,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 953 222,7 мың теңге;
2) шығындар – 995 216,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 547,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 547,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 547,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-13 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2022 № 15-5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 20.06.2022 № 16-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.08.2022 № 17-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; от 10.10.2022 № 19- 5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 17.11.2022 № 20-8 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Булаев қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) мыналардан:
тұрғылықты жері Булаев қаласының аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Булаев қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

3. Установить, что доходы бюджета города формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
2) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет города в сумме 22 457,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Булаево на 2022 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на реконструкцию дорог по улицам Чкалова, Мусаева города Булаево.
6. Учесть в бюджете города Булаево на 2022 год поступление текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2) на реконструкцию дорог по улицам Шокана Уалиханова, Маншук Маметовой города Булаево.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20.06.2022 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть в бюджете города Булаево на 2022 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на вывоз снега в городе Булаево;
2) на средний ремонт улиц города Булаево.
3) на текущий ремонт уличного освещения города Булаево.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.05.2022 № 15-5 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть в бюджете города Булаево на 2022 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов города Булаево;
2) на обеспечении санитарии населенных пунктов города Булаево;
3) на содержание мест захоронений и погребение безродных;
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов города Булаево;
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог населенных пунктов города Булаево
6) на организацию водоснабжения населенных пунктов сельского округа.
8-1. Учесть в бюджете города Булаево расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2022 года согласно приложению 4.

3. Қала бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
2) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 22 457,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Булаев қаласының Чкалов, Мусаев көшелеріндегі жолдарды қайта жаңартуға нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
2) Булаев қаласының Шоқан Уәлиханов, Мәншүк Мәметова көшелеріндегі жолдарды қайта жаңартуға.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 20.06.2022 № 16-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2022 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаев қаласында қар шығаруға;
2) Булаев қаласының көшелерін орташа жөндеуге.
3) Булаево қаласының көше жарығын ағымдағы жөндеуге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 30.05.2022 № 15-5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2022 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаев қаласы елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;
2) Булаев қаласының елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
4) Булаев қаласының елді мекендерін абаттандыру және көгалдандыруға;
5) Булаев қаласының елді мекендеріндегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
6) ауылдық округтің елді мекендерін сумен жабдықтауды ұйымдастыруға.
8-1. Булаев қаласының бюджетінде 2022 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-13 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Магжана Жумабаева Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 10-13
Бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2022 год

Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-13 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 10-13 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының 2022 жылға арналған бюджеті

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-13 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 30.05.2022 № 15-5 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.06.2022 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.08.2022 № 17-7 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 10.10.2022 № 19-5 (вводится в действие с 01.01.2022); от 17.11.2022 № 20-8 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-13 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 30.05.2022 № 15-5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 20.06.2022 № 16-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.08.2022 № 17-7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; от 10.10.2022 № 19- 5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 17.11.2022 № 20-8 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер