Об утверждении бюджета Чистовского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 10-25.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Чистовского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 497,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 140,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 357,3 тысяч тенге;
2) затраты – 45 654,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 156,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 156,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 156,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-25 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.05.2022 № 15-16 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.08.2022 № 17-19 (вводится в действие с 01.01.2022); 10.10.2022 № 19-14 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 17.11.2022 № 20-20 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Чистовского сельского округа;
2) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Чистовского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Чистовского сельского округа.

2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Чистов ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 10-25 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Чистов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 497,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 140,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41 357,3 мың теңге;
2) шығындар – 45 654,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 156,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 156,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 156,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2022 № 15-16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.08.2022 № 17-19 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2022 № 19-14 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 17.11.2022 № 20-20 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Чистов ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) мыналардан:
тұрғылықты жері Чистов ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Чистов ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

3. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 23 195,0 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Чистовского сельского округа на 2022 год поступление текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5. Учесть в бюджете Чистовского сельского округа на 2022 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на организацию водоснабжения населенных пунктов сельского округа;
2) на текущий ремонт уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
3) на укрепление материально-технической базы.
5-1. Учесть в бюджете Чистовского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2022 года согласно приложению 4.

3. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 23 195,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Чистов ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2022 жылға арналған Чистов ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) ауылдық округтің елді мекендерін сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
2) ауылдық округ елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
3) материалдық-техникалық базаны нығайтуға.
5-1. Чистов ауылдық округінің бюджетінде 2022 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-25 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Магжана Жумабаева Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 10-25
Бюджет Чистовского сельского округа района Магжана Жумабаева на 2022 год

Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 10-25 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Чистов ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-25 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.05.2022 № 15-16 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.08.2022 № 17-19 (вводится в действие с 01.01.2022); 10.10.2022 № 19-14 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 17.11.2022 № 20-20 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2022 № 15-16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.08.2022 № 17-19 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2022 № 19-14 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 17.11.2022 № 20-20 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер