Об утверждении бюджета Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 120
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 29378,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4681 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 129 тысяч тенге;
поступления трансфертов –24568,3 тысяч тенге;
2) затраты – 30028,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 649,9 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 649,9 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 649,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 199 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 255 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Драгомировского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
платы за пользование земельными участками.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 120 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29378,3 мың теңге:
салықтық түсімдер –4681 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 129 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24568,3 мың теңге;
2) шығындар –30028,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржыа ктивтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мыңтеңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -649,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 649,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 649,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 199 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Драгомиров ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.

3. Установить, что доходы бюджета Драгомировского сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения.
4. Учесть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Драгомировского сельского округа в сумме 185 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 255 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-1. Учесть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в бюджет Драгомировского сельского округа в сумме 218 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 255 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Учесть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета в бюджет Драгомировского сельского округа в сумме 41,3 тысяч тенге.";
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 255 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть в бюджете Драгомировского сельского округа на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Драгомировского сельского округа в сумме 12317 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 199 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 255 (вводится в действие с 01.01.2022).
5-1. Предусмотреть расходы бюджета Драгомировского сельского округа на 2022 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 199 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Драгомировского сельского округа на 2022 год в сумме 8435 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области

3. Драгомиров ауылдық округінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.
4. 2022 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне 185 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.";
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2022 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне 218 мың теңге кепілдендірілген трансферт арқылы ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.".;
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2022 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне 41,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 12317 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 199 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. Осы шешімге 4-косымшаға сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2021 жылы республикалық пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансфертерді қайтару есебінен 2022 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетінде шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 199 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған Драгомиров ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 8435 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

от 28 декабря 2021 года
№ 120
Бюджет Драгомировского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 199 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 255 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1) Доходы

2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 120 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 199 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 255 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1) Кірістер