Об утверждении бюджета Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 122
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 78669,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10809,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2655,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65204,6 тысяч тенге;
2) затраты – 80747,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1794,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1794,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1794,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 197 (вводится в действие с 01.01.2022); от 03.11.2022 № 235 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Келлеровского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
платы за пользование земельными участками.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 122 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78669,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10809,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2655,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 65204,6 мың теңге;
2) шығындар – 80747,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1794,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1794,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1794,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 197 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.11.2022 № 235 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Келлер ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.

3. Учесть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа в сумме 814 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа в сумме 65204,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 197 (вводится в действие с 01.01.2022); от 03.11.2022 № 235 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Келлеровского сельского округа на 2022 год в сумме 18939 тысяч тенге.
5-1. Предусмотреть в бюджете Келлеровского сельского округа на 2022 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 197 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области

3. 2022 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Келлер ауылдық округінің бюджетіне 814 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Келлер ауылдық округінің бюджетіне 65204,6 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 197 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.11.2022 № 235 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 18939 мың теңге сомасында белгіленсін.
5-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2022 жылға арналған Келлер ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 197 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

от 28 декабря 2021 года
№ 122
Бюджет Келлеровского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 197 (вводится в действие с 01.01.2022); от 03.11.2022 № 235 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1) Доходы
78669,4
1
Налоговые поступления

2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 122 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлер ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 197 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.11.2022 № 235 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1) Кірістер
78669,4
1
Салықтық түсімдер