Об утверждении бюджета Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 124
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022- 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 928,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 887,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 125,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 915,3 тысяч тенге;
2) затраты – 52 082,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1154,1тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1154,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –1154,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 194 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 254 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Краснополянского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
платы за пользование земельными участками.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 124 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 928,8 мың теңге:
салықтық түсімдер –4 887,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 125,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 915,3 мың теңге;
2) шығындар –52 082,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржыа ктивтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1154,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1154,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1154,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 194 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Краснополян ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.

2-1. Установить, что доходы бюджета Краснополянского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от продажи основного капитала:
плата за продажу права аренды земельных участков.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 254 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 262 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 254 (вводится в действие с 01.01.2022)
3-1. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 305 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 254 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 25 779 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 194 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 254 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа на 2022 год в сумме 11557 тысяч тенге.
5-1. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 8 012,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 194 (вводится в действие с 01.01.2022) ; в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 254 (вводится в действие с 01.01.2022
5-2. Предусмотреть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2022 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 194 (вводится в действие с 01.01.2022).

2-1. Краснополян ауылдық округі бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін:
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2022 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Краснополян ауылдық округінің бюджетіне 262 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2022 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Краснополян ауылдық округінің бюджетіне 305 мың теңге кепілдендірілген трансферт арқылы ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2022 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Краснополян ауылдық округінің бюджетіне 25 779 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 194 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 11557 мың теңге сомасында белгіленсін.
5-1. 2022 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Краснополян ауылдық округінің бюджетіне 8 012,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 194 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-2. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2022 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 194 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 28 декабря 2021 года
№ 124
Бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 13.05.2022 № 194 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 25.11.2022 № 254 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 124 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 13.05.2022 № 194 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 25.11.2022 № 254 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы