Об утверждении бюджета города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 133
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 566591,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 72902 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 62302 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 431387,2 тысяч тенге;
2) затраты – 581941,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15350,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15350,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15350,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 234 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета города Тайынша Тайыншинского района формируются в соответствии c Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения;

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 133 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 566591,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 72902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 62302 мың теңге;
трансферттер түсімі – 431387,2 мың теңге;
2) шығындар -581941,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер– 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15350,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15350,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15350,1.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 234 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тайынша ауданы Тайынша қаласы бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;

4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения;
5) плата за пользование земельными участками;
6) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы:
на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения;
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территории города районного значения;
на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 234 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Установить, что доходы бюджета города Тайынша формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть в бюджете города Тайынша на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов на развитие в бюджет города Тайынша в сумме 309357,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 234 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть в бюджете города Тайынша на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 646 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете города Тайынша на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 81384,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 234 (вводится в действие с 01.01.2022).
6-1. Учесть в бюджете города Тайынша на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 40 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 234 (вводится в действие с 01.01.2022).
6-2. Предусмотреть в бюджете города Тайынша на 2022 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 15350,1 тысяч тенге согласно приложению 4 к настоящему решению.

4) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
5) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
6) сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумақтары арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде;
елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнен тыс жерде орналастырғаны үшін төлемақы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 234 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Тайынша қаласының кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
4. Тайынша қаласының 2022 жылға арналған бюджетінде Тайынша қаласының бюджетіне 309357,1 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы даму трансферттерінің түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 234 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне 646 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 81384,1 мың теңге сомасында ескерілсін.";
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 234 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2022 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 40 000 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 234 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-2. Тайынша қаласының 2022 жылға арналған бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 15350,1 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 03.11.2022 № 234 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 28 декабря 2021 года
№ 133
Бюджет города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год

Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 03.11.2022 № 234 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 133 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының бюджеті