Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по району Шал акына на 2021-2022 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 8 октября 2021 года № 12/4
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по району Шал акына на 2021-2022 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата района
Шал акына Северо – Казахстанской области
О. Амрин
Приложение
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 8 октября 2021 года № 12/4
План по управлению пастбищами и их использованию по району Шал акына на 2021-2022 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по району Шал акына Северо-Казахстанской области на 2021-2022 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пастбищах", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Законам Республики Казахстан, приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11064).
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
План содержит:

Шал ақын ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қазандағы № 12/4 шешімі
Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса беріліп отырған Шал ақын ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының хатшысы
Ө. Әмрин
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2021 жылғы 8 қазандағы
№ 12/4 шешіміне
қосымша
Шал ақын ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Осы Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 тіркелген), "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 тіркелген) сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтерді, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтерді, ауыл шаруашылығы жануарлары бастарының саны туралы деректерді ескере, олардың иелерін-жайылымды пайдаланатын жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете, ауылшаруашылығы жануарларының түрлері мен жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректерді, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтерді, мәдени жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктерін, мал айдауға арналған сервитуттар және жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынған басқа да мәліметтерді ескере отыра қабылданды.
Жоспар мазмұны:

1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 6 к настоящему Плану.
По административно-территориальному делению в районе Шал акына имеются 10 сельских округов, 41 сельский населенный пункт и город Сергеевка.
Общая площадь территории района Шал акына 484 107 гектаров, из них пастбищные земли – 139 301 гектаров.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 414 045 гектаров;
земли населенных пунктов – 49 819 гектаров;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 1 424 гектаров;
земли водного фонда – 15 922 гектаров;
земли лесного фонда – 36 387 гектаров;
земли запаса – 30 148 гектаров.
Климат района резко континентальный, зима сравнительно холодная, лето жаркое и засушливое. Среднегодовая температура воздуха в январе от -18,5 до -18,7 градусов Цельсия, в июле от +18,5 до +18,7 градусов Цельсия. Средний размер осадков составляет 42 миллиметров, а годовой 204 миллиметров.
Растительный покров района разнообразный, включает примерно 115 видов. Самые распространенные из них зерновые и сложноцветные травы.
Почвы в районе зонально распределяются так, что в северной части залегают обыкновенные суглинистые черноземы, а к югу они переходят в южные черноземы с более легким составом. Среди черноземов залегают интразональные почвы – комплекс солонцов, солончаков и солонцеватых почв. Черноземные почвы района содержат от 6 до 10% гумуса.

1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) осы Жоспардың 1-қосымшасына сәйкес;
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары осы Жоспардың 2-қосымшасына сәйкес;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы осы Жоспардың 3-қосымшасына сәйкес;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы осы Жоспардың 4-қосымшасына сәйкес;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы осы Жоспардың 5-қосымшасына сәйкес;
6) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі осы Жоспардың 6-қосымшасына сәйкес қамтуға тиіс.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Шал ақын ауданында 10 ауылдық округ, 41 ауылдық елді мекен және Сергеевка қаласы орналасқан.
Шал ақын ауданы аумағының жалпы көлемі 484 107 гектар, оның ішінде жайылымдық жерлер - 139 301 гектар.
Санаттар бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - 414 045 гектар;
елді мекен жерлері - 49 819 гектар;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 1 424 гектар;
су қорының жері - 15 922 гектар;
орман қорының жері - 36 387 гектар;
қордағы жерлер - 30 148 гектар.
Ауданның климаттық зонасы күртконтиненталды, қысы салыстырмалы салқын, жазы ыстық және құрғақ. Ауаның орташа жылдық орташа температурасы қаңтар айында -18,5-тен -18,7 градус Цельсия көрсеткіші, шілде айында +18,5-тен +18,7 градус Цельсия көрсеткіші. Жауынның орташа түсімі 42 миллиметр, ал жылдық 204 миллиметрді құрады.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, шамамен қоса алғанда 115 түрлері. Олардың ішінде ең көп тараған түрі бидайлы және күрделі гүлділер шөптері.
Ауданда топырақтар аймақтық орналасқан, солтүстік бөлігінде кәдімгі сазды қара топырақтар, ал оңтүстікте жеңіл құраммен көбірек оңтүстік қара топыраққа ауысады. Қара топырақтар арасында аймақаралық топырақтар жатады – сортаң кешені, сорлар және сортаң топырақтар. Ауданның қара топырақты жерінде 6-дан 10-ға дейін % қарашірінді бар.

В районе действуют 11 ветеринарных пунктов, 5 убойных площадок, 39 скотомогильников, 15 сибиреязвенных захоронений.
В настоящее время в районе Шал акына насчитывается крупного рогатого скота 23 575 голов, мелкого рогатого скота 28 748 голов, 9 049 голов лошадей, 13 016 голов свиней.
Для обеспечения сельскохозяйственных животных по району Шал акына имеются всего 139 192 гектаров пастбищных угодий. В черте населенных пунктов числится 40 009 гектаров пастбищ, в землях запаса имеются 19 969 гектаров пастбищных угодий.
Устройство водопоев. Весной при сочной траве животных необходимо поить до 3-4 раз, а летом в жару – до 7-8 раз. Норма потребления воды на одну голову крупного рогатого скота в сутки составляет 100 литров. Лучшие водопои - чистые реки, ручьи, пруды с проточной свежей водой. Водопои с загрязненной, застойной водой для скота непригодны, так как могут вызвать заболевания животных, особенно глистные. Стойбища устроены на расстоянии не менее 300-500 метров от водопоя, чтобы не загрязнять водоемов.
Устройство прогонов. Прогоны устроены достаточной ширины, чтобы скот не теснился и не скучивался. Ширина прогонов на 100 голов для крупного рогатого скота 20-25 метров, молодняка до одного года 10-15 метров, табуна лошадей 15-20 метров, для отары овец 500-600 голов 30-35 метров.
Скотопрогоны предусмотрены для предупреждения вытаптывания травостоя естественных трав и посевов сельскохозяйственных культур.

Ауданда 11 мал дәрігерлік пункті, 5 сойыс алаңы, 39 мал көмінділері, 15 сібір жарасы көмінділері бар.
Қазіргі уақытта Шал ақын ауданында мүйізді ірі қара мал 23 575 бас, мүйізді ұсақ мал 28 748 бас, 9 049 бас жылқы, 13 016 бас шошқа саналады.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қамтамасыз ету үшін Шал ақын ауданы бойынша барлығы 139 192 гектар жайылымдық алқаптары бар. Елді-мекен шегіндегі жайылымдары 40 009 гектар жайылым саналады, қордағы жерлерде 19 969 гектар жайылымдық алқаптар бар.
Суару құрылғысы. Көктемде шырынды шөптермен жануарларды 3-4 рет, ал жазғы ыстықта – 7-8 рет суару керек. Мүйізді ірі қара малдың бір басына тәулігіне су тұтыну нормасы 100 литрді құрайды. Ең жақсы суаратын жерлер - таза өзендер, бұлақтар, ағынды суы бар тоғандар. Ластанған, тоқыраған суы бар суарғыштар малға жарамсыз, өйткені олар жануарлардың, әсіресе гельминтикалық ауруларды тудыруы мүмкін. Қоралар су айдындарын ластамау үшін, суаратын жерден кемінде 300-500 метр қашықтықта орналастырылған.
Жүгіру құрылғысы. Мүйізді ірі қара мал қысылып және толып кетпеуі үшін, енін жеткілікті орналастырған. Мүйізді ірі қара мал үшін, 100 басты айдау ені 20-25 метр, бір жасқа дейінгі төлдер 10-15 метр, жылқы табыны 15-20 метр, қой отары үшін 500-600 бас 30-35 метр.
Мал айдау табиғи шөптер мен ауыл шаруашылығы дақылдарының егістігін таптаудың алдын алу үшін көзделген.

По функциональной роли скотопрогоны разделены на магистральные (от комплексов, поселков до пастбищ и внутри пастбищные (от летних лагерей до полей, участков пастбище оборотов, пунктов водопоя скота). Ширина скотопрогонов зависит от количества скота и устанавливается в следующих размерах: а) магистральные 20-40 метров, б) внутри пастбищные 10-20 метров.
Потребность в обеспечении сервитута для прогона для водопоя через земельные участки других землепользователей не имеется.

Функционалдық рөлі бойынша мал айдаушылар магистралдық (кешендерден, кенттерден жайылымдарға дейін және жайылымдардың ішінде (жазғы лагерьлерден егістіктерге, жайылым айналым учаскелеріне, мал суару пункттеріне дейін) болып бөлінеді. Мал айдаудың ені мал санына байланысты және мынадай мөлшерде белгіленеді: а) магистральдық 20-40 метр, б) жайылым ішінде 10-20 метр.
Басқа жер пайдаланушылардың жер учаскелері арқылы суару үшін, мал айдау үшін сервитутты қамтамасыз ету қажеттілігі жоқ.

Общая потребность в пастбищах в районе по содержанию поголовья сельскохозяйственных животных составляет около 36 400 гектар. Сложившуюся потребность (нехватку) пастбищных угодий необходимо восполнить за счет предоставления пастбищ из земель запаса, а также возврата пастбищ из изъятых, не занимающихся разведением животноводства. Отгонных пастбищ, которые используются для ведения отгонного животноводства, нет.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына

Ауданда ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын ұстау бойынша жайылымдарға жалпы қажеттілік шамамен 36 400 гектар құрайды, жайылымдық алқаптарға қалыптасқан қажеттілікті (жетіспеушілік) жайылымдарды босалқы жерден беру, сондай-ақ жайылымдарды мал өсірумен айналыспайтын алып қойғандардан қайтару есебінен толтыру қажет. Шалғайдағы мал шаруашылығын жүргізу үшін, пайдаланылатын шалғайдағы жайылымдар жоқ.
Шал ақын ауданы бойынша

280
Индивидуальный предприниматель "Бобылев В.И."
281
Индивидуальный предприниматель "Ивахненко В.В."
282
Индивидуальный предприниматель "Титовский Н.В."
283
Индивидуальный предприниматель "Шаяхметов Б.У."
34
Товарищество с ограниченной ответственностью "Норд Агро 2030"
266
Товарищество с ограниченной ответственностью "ВЕРД"
182
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаркуль"
48
Товарищество с ограниченной ответственностью "Асыл Логистикс"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2021 – 2022 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2021 – 2022 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2021 – 2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2021 – 2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по району Шал акына
на 2021 – 2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельского округа
Годы
Номера полей
I
II
III
IV
1
Афанасьевский
2021
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
2022
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2
Аютасский
2021
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2022
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
3
Городецкий
2021
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
2022
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
4
Жанажолский
2021
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
2022
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
5
Кривощековский
2021
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
2022
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
6
Новопокровский
2021
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2022
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
7
Приишимский
2021
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
2022
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
8
Семипольский
2021
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
2022
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
9
Сухорабовский
2021
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
2022
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
10
Юбилейный
2021
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
2022
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня

280
"Бобылев В.И." жеке кәсіпкер
281
"Ивахненко В.В." жеке кәсіпкер
282
"Титовский Н.В." жеке кәсіпкер
283
"Шаяхметов Б.У." жеке кәсіпкер
34
"Норд Агро 2030" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
266
"ВЕРД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
182
"Жаркуль" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
48
"Асыл Логистикс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Шал ақын ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Шал ақын ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шал ақын ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шал ақын ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Шал ақын ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округ атауы
жылдар
Танап нөмірлері
I
II
III
IV
1
Афанасьев
2021
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
2022
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
2
Аютас
2021
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
2022
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
3
Городецк
2021
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
2022
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
4
Жаңажол
2021
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
2022
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
5
Кривощеков
2021
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
2022
демалатын танап
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
6
Новопокров
2021
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
2022
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
7
Приишим
2021
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
2022
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
8
Семипол
2021
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
2022
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
9
Сухорабов
2021
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
2022
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
10
Юбилейный
2021
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
2022
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір мәрте мал жаю
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір мәрте мал жаю
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір мәрте мал жаю