О бюджетах поселков Макат, Доссор и сельского округа Байгетобе на 2022-2024 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 30 декабря 2021 года № 77-VII
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Макат на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соотвественно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 190 196 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 30 841 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 931 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 151 918 тысяч тенге;
2) затраты – 190 196 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 506 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 506 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 158-VII (вводится в действие c 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет поселка Доссор на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соотвественно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 167 258 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 005 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 781 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 135 133 тысяч тенге;
2) затраты – 167 258 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 339 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

2022-2024 жылдарға арналған Мақат, Доссор кенттерінің және Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 77-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Мақат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Мақат кенттінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 190 196 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 30 841 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 931 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 151 918 мың теңге;
2) шығындар – 190 196 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 506 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 506 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық маслихатының 15.12.2022 № 158-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022-2024 жылдарға арналған Доссор кенттінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 167 258 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 005 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 781 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 135 133 мың теңге;
3) шығындар – 167 258 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 339 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2022 № 158-VII (вводится в действие c 01.01.2022).
4. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из местного бюджета в сумме 108 453 тысяч тенге, в том числе:
Поселку Макат – 43 767 тысяч тенге;
Поселку Доссор – 39 899 тысяч тенге;
Сельскому округу Байгетобе – 24 787 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық маслихатының 15.12.2022 № 158-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінде 2022 жылға 108 453 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Мақат кентіне – 43 767 мың теңге;
Доссор кентіне – 39 899 мың теңге;
Бәйгетөбе ауылдық округіне – 24 787 мың теңге көзделсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.