О бюджете города, сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 30 декабря 2021 года № 14-83-VIІ
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, статьи 73-1 и 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Шардаринского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 13-71-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26110, маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шардара на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 424 736 тысяч тенге:
налоговые поступления – 110 007 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 546 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 314 183 тысяч тенге;
2) затраты – 432 696 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 960 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 960 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 7 960 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 23-146-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет сельского округа им К.Турысбекова на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 001 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 292 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 223 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 104 486 тысяч тенге;
2) затраты – 121 339 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 338 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 338 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;

2022-2024 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14-83-VII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 73-1 және 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Шардара аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-71-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26110 тіркелген шешіміне сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шардара қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 424 736 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 110 007 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 546 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 314 183 мың теңге;
2) шығындар – 432 696 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 960 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 960 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 960 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 23-146-VII шешiмімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 120 001 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 15 292 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 223 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 104 486 мың теңге;
2) шығындар – 121 339 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 338 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 338 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;

используемые остатки бюджетных средств – 1 338 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 23-146-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет сельского округа Коксу на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 158 485 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 475 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 142 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 143 868 тысяч тенге;
2) затраты – 159 800 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 315 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 315 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 315 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 23-146-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет сельского округа Узын ата на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 93 567 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 580 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 85 987 тысяч тенге;
2) затраты – 93 989 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 422 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 422 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 422 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 23-146-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет сельского округа им. Алатау батыра на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 138 781 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 307 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 338 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 23-146-VII шешiмімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Көксу ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 158 485 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 475 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 142 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 143 868 мың теңге;
2) шығындар – 159 800 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1315 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1315 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1315 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 23-146-VII шешiмімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Ұзыната ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 93 567 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 7 580 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 85 987 мың теңге;
2) шығындар – 93 989 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 422 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 422 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 422 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 23-146-VII шешiмімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Алатау батыр ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 138 781 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 307 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 40 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;

22. Утвердить объемы субвенции на 2022 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 31 040 тысяч тенге.
23. Объем бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
24. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города, сельского округа на 2022 год, согласно приложению 34.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата А. Карсыбаев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 30 декабря
2021 года № 14-83-VII
Бюджет города Шардара на 2022 год

22. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 31 040 мың теңге болып бекітілсін.
23. Қала, ауылдық округ бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
24. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 34 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
25. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы А. Қарсыбаев
Шардара аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
30 желтоқсандағы № 14-83-VII
шешіміне 1 қосымша
Шардара қаласының 2022 жылға арналған бюджет