Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов на 2022 год
Постановление акимата Жарминского района Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2021 года № 580
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правила квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14010), в целях оказания содействия занятости инвалидов, акимат Жарминского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2022 жылға мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 580 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31- бабының 1-тармағының 14)- тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 31-бабының 1)- тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабының 6)- тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46- бабының 2-тармағының 4)- тармақшасына, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14010 тіркелген) бұйрығына сәйкес, мүгедектерді жұмыспен қамтуға көмек көрсету мақсатында Жарма ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда организациям Жарминского района со списочной численностью работников согласно приложению:
от пятидесяти до ста человек – в размере двух процентов списочной численности работников;
от ста одного до двухсот пятидесяти человек – в размере трех процентов списочной численности работников;
свыше двухсот пятидесяти одного человека – в размере четырех процентов списочной числености работников.

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыс орындарын есептемегенде, мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыскерлердің тізімдік саны көрсетілген Жарма ауданы ұйымдарына қосымшаға сәйкес белгіленсін.:
елуден жүз адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;
жүз бірден екі жүз елу адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының үш пайызы мөлшерінде;
екі жүз елу бірден артық адам – жұмыскерлердің тізімдік санының төрт пайызы мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.

2. Настоящее постановление направить в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электроном виде для официального опубликования.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2022 года после его первого официального опубликования.
Аким района А. Нургожин
Приложение к постановлению
акимата Жарминского района
от 21 декабря 2021 года
№ 580
Перечень организаций, в которых установлена квота рабочих мест для инвалидов
№ п/п
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (%) от списочной численности работников
Количество рабочих мест (человек)
1
Коммунальное государственное учреждение "Жарминский технологический колледж" управления образования Восточно-Казахстанской
области
76
2
2
2
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени П.Г. Карелина" отдела образования по Жарминскому району управления образования Восточно-Казахстанской области

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жолдансын.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Нургожин
Жарма ауданы әкімдігінің
2021 жылғы "21"желтоқсан
№ 580 қаулысына
қосымша
Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгіленген ұйымдардың тізімі
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Белгіленген квота мөлшері (%)
Жұмыс орындар саны
(бірліктер)
1
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының "Жарма технология колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
76
2
2
2
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Жарма ауданы бойынша "П.Г.Карелин атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі