Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Малеевскому сельскому округу района Алтай на 2022-2023 годы
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 28 сентября 2021 года № 7/15-VII
В соответствии со статьями 8, 13 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Малеевскому сельскому округу района Алтай на 2022-2023 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение к решению
маслихата района Алтай
от 28 сентября 2021 года
№ 7/15-VII
План по управлению пастбищами и их использованию в Малеевском сельском округе района Алтай на 2022-2023 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию в Малеевском сельском округе района Алтай на 2022-2023 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Малеевского сельского округа района Алтай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (Приложение 2);
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3);
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (Приложение 4);

Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 қыркүйектегі № 7/15-VII шешімі
Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8, 13- баптарына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат хатшысы Л. Гречушникова
Алтай
ауданының мәслихатының
2021 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 7/15-VII шешіміне қосымша
Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары
Осы Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінде жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары (бұдан әрі- Жоспар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары- Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөп қажеттілігін тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу үрдісін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспар:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын) (1- қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын (2- қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасын (3- қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (4 -қосымша);

5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (Приложение 5);
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Малеевском сельском округе района Алтай (Приложение 6);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7);
7-1) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев - пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Малеевском сельском округе района Алтай имеются 6 населенных пунктов.
Общая площадь территории Малеевского сельского округа района Алтай 30705 га, из них: пашни – 4226 га, пастбищные земли – 16939 га.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 10172 га;
земли населенных пунктов – 7211 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 18 га;
земли запаса - 13304 га.
По природным условиям территория Малеевского сельского округа района Алтай относится к горно-лугово-степной земледельческой зоне. Климат резко-континентальный с суровой и продолжительной зимой, коротким и жарким летом, скоротечной весной и осенью. Средняя температура воздуха – 1,6 градусов. Осадков выпадает за год в среднем 500- 560 мм. Максимальное количество их приходится на июнь, июль месяцы.
Почвы в основном горные черноземы выщелоченные и горностепные.
На территории Малеевского сельского округа района Алтай имеется ветеринарный пункт.

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын (5- қосымша);
6) Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінде орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын (6- қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигін (7- қосымша);
7-1) жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картаны құрайды.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп- қараудың жай- күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық- санитариялық объектілер туралы мәліметтер, жайылым пайдаланушылар-иелерін, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Әкімшілік- аумақтық бөлінісі бойынша Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінде 6 елді мекен бар.
Алтай ауданының Малеевск ауылдық округі аумағының жалпы ауданы 30705 га, оның ішінде: егістіктер – 4226 га, жайылымдық жерлер – 16939 га.
Санаттары бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 10172 га;
елді мекендер жерлері – 7211 га;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі қажеттілігі үшін, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және ауыл шаруашылығынан өзге мақсатқа арналған жерлер – 18 га;
босалқы жерлер - 13304 га.
Табиғи жағдайлары бойынша Алтай ауданының Малеевка ауылдық округінің аумағы таулы- шалғынды- дала егіншілік аймағына жатады. Климаты қатал және ұзақ қысымен, қысқа және ыстық жазымен, өткінші көктемі мен күзі күрт континенталды. Ауаның орташа температурасы-1,6 градус. Жауын- шашын жылына орта есеппен 500-560 мм жауады. Олардың ең көп саны маусым, шілде айларында болады.
Топырағы негізінен сілтісізденген және таулы далалы қара топырақ.
Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінің аумағында ветеринарлық пункт бар.

На 1 января 2021 года в Малеевском сельском округе района Алтай насчитывается крупного рогатого скота 1246 голов, из них: маточное (дойное) поголовье 548 голов, мелкого рогатого скота 441 голова, лошадей 621 голова, (таблица № 1) из них:
в селе Малеевск:
крупного рогатого скота 409 голов, из них: маточное (дойное) поголовье 149 голов, мелкого рогатого скота 167 голов, лошадей - 78 голов.
Площадь пастбищ составляет 679 га.
в селе Путинцево:
крупного рогатого скота 216 голов, из них: маточное (дойное) поголовье 86 голов, мелкого рогатого скота 69 голов, лошадей - 45 голов.
Площадь пастбищ составляет 2167 га.
в селе Быково:
крупного рогатого скота 410 голов, из них: маточное (дойное) поголовье 197 голов, мелкого рогатого скота 86 голов, лошадей – 186 голов.
Площадь пастбищ составляет 1260 га.
в селе Богатырево:
крупного рогатого скота 101 голова, из них: маточное (дойное) поголовье 49 голов, мелкого рогатого скота 9 голов, лошадей – 5 голов.
Площадь пастбищ составляет 1304 га.
в селе Ново-Калиновск:
крупного рогатого скота 98 голов, из них: маточное (дойное) поголовье 61 голова, мелкого рогатого скота 110 голов, лошадей – 116голов.
Площадь пастбищ составляет 167 га.
в селе Ландман:
крупного рогатого скота 12 голов, из них: маточное (дойное) поголовье 6 голов, мелкого рогатого скота 0 голов, лошадей – 2 головы.
Площадь пастбищ составляет 268 га.
Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных по Малеевскому сельскому округу района Алтай
Таблица № 1
№
Населенные пункты
Население
Сельскохозяйственные формирования
Всего:
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади
Всего
в том числе дойные
Всего
в том числе дойные
Всего
в том числе дойные
1
Село Малеевск

2021 жылдың 1 қаңтарына Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінде ірі қара мал 1246 бас, оның ішінде: төлдейтін (сауынды) мал басы 548 бас, ұсақ қара мал 441 бас, жылқылар 621 бас (№ 1 кесте) есептелген:
Малеевск ауылында:
ірі қара малдар 409 бас, соның ішінде: төлдейтін (сауынды) мал басы 149 бас, ұсақ қара мал 167 бас, жылқылар – 78 бас.
Жайылымдар ауданы 679 га құрайды.
Путинцево ауылында:
ірі қара мал 216 бас, оның ішінде: төлдейтін (сауынды) мал басы 86 бас, ұсақ қара мал 69 бас, жылқылар – 45 бас.
Жайылымдар ауданы 2167 га құрайды.
Быково ауылында:
ірі қара мал 410 бас, оның ішінде: төлдейтін (сауынды) мал басы 197 бас, ұсақ қара мал 86 бас, жылқылар – 186 бас.
Жайылымдар ауданы 1260 га құрайды.
Богатырево ауылында:
ірі қара мал 101 бас, соның ішінде: төлдейтін (сауынды) мал басы 49 бас, ұсақ қара мал 9 бас, жылқылар – 5 бас.
Жайылымдар ауданы 1304 га құрайды.
Ново-Калиновск ауылында:
ірі қара мал 98 бас, оның ішінде: төлдейтін (сауынды) мал басы 61 бас, ұсақ қара мал 110 бас, жылқылар – 116 бас.
Жайылымдар ауданы 167 га құрайды.
Ландман ауылында:
ірі қара мал 12 бас, оның ішінде: төлдейтін (сауынды) мал басы 6 бас, ұсақ қара мал басы жоқ, жылқылар – 2 бас.
Жайылымдар ауданы 268 га құрайды.
Алтай ауданының Малеевск ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының саны туралы деректер
№ 1 кесте
№
Елді мекендер
Халық
Ауыл шаруашылығы құрылымдары
Барлығы:
Ірі қара мал
Ұсақ қара мал
жылқылар
Ірі қара мал
Ұсақ қара мал
жылқылар
Ірі қара мал
Ұсақ қара мал
жылқылар
барлығы
Соның ішінде сауынды
барлығы
Соның ішінде сауынды
барлығы
Соның ішінде сауынды
1
Малеевск ауылы

525
434
336
1575
194
1680
3449
Для выпаса скота местного населения села Малеевск организовано 3 гурта: 1 гурт - западнее села Малеевск, водопой - ручей Березовка; 2 гурт - в урочище "Малина", водопой - ручьи; 3 гурт - 2-3 км юго-восточнее села Малеевск, водопой - ручьи
Для выпаса скота населения села Путинцево организован гурт - севернее села Путинцево, водопой- ручей вблизи технологической трассы Путинцево-Бобровка (500 метров северо-западнее лесопитомника КГУ "Зыряновское лесное хозяйство".
Для выпаса скота населения села Быково организовано 2 гурта: 1 гурт - севернее села Быково, водопой - река Бухтарма; 2 гурт - южнее села Быково, водопой - ручей Мельничный, ручьи.
Для выпаса скота населения села Богатырево организовано 2 гурта: 1 гурт - юго-восточнее села Богатырево, водопой- ручей Поперечный; 2 гурт - юго-западнее села Богатырево, водопой- ручьи.
Для выпаса скота населения села Ново-Калиновск организован 1 гурт – северо-восточнее села Ново-Калиновск, водопой - протока реки Хамир.
Для выпаса скота населения села Ландман организован 1 гурт - северо-восточнее села Ландман, водопой - ручей Черкашин.
Поголовье в товариществах с ограниченной ответственностью (далее -ТОО), крестьянских и фермерских хозяйствах Малеевского сельского округа района Алтай составляет: крупного рогатого скота 339 голов, мелкого рогатого скота 7 голов, лошадей 112 голов.
Площадь пастбищ ТОО, крестьянских и фермерских хозяйств составляет 30415 гектар (таблица № 4).
Таблица № 4
№
Землепользователи
Площадь (га)
Наличие скота по видам, (голов)
Норма потребности пастбищ на 1 голову, (га)
Потребность пастбищ, (га)
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади, маралы
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади, маралы
Крупный рогатый скот
Мелкий рогатый скот
Лошади, маралы
Итого (га)
1
ТОО "Марал-Сервис"

525
434
336
1575
194
1680
3449
Малеевск ауылының жергілікті халқының малын жаю үшін 3 табын: 1 табын – Малеевск ауылынан батысқа қарай, суат- Березовка бұлағы, 2 табын – "Малина" шатқалында, суат- бұлақтар; 3 табын – Малеевск ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2-3 км, суат- бұлақтар.
Путинцево ауылы халқының малын жаю үшін табын ұйымдастырылған – Путинцево ауылынан солтүстікке қарай, суат– Путинцево-Бобровка технологиялық жолының жанындағы бұлақ ("Зырян орман шаруашылығы" КММ орман тәлім бағынан солтүстік-батысқа қарай 500 м).
Быково ауылы халқының малын жаю үшін 2 табын ұйымдастырылған: 1 табын - Быково ауылынан солтүстікке қарай, суат- Бұқтырма өзені; 2 табын – Быково ауылынан оңтүстікке қарай, суат: Мельничный бұлағы, бұлақтар.
Богатырево ауылы халқының малын жаю үшін 2 табын ұйымдастырылған: 1 табын - Богатырево ауылынан оңтүстік- шығысына қарай, суат- Поперечный бұлағы; 2 табын– Богатырево ауылынан оңтүстік- батысына қарай, суат- бұлақтар.
Ново-Калиновск ауылы халқының малын жаю үшін табын ұйымдастырылған – Ново-Калиновск ауылынан солтүстік- шығысына қарай, суат- Хамир өзенінің тармағы.
Ландман ауылы халқының малын жаю үшін табын ұйымдастырылған – Ландман ауылынан солтүстік- шығысына қарай, суат- Черкашин бұлағы.
Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінің жауапкершілігі шектеулі серіктестіктеріндегі (бұдан әрі- ЖШС), шаруа және фермер қожалықтарындағы мал басы: ірі қара мал 339 басты, ұсақ қара мал 7 басты, жылқылар 112 басты құрайды.
ЖШС, шаруа және фермер шаруашылықтарындағы жайылымдар ауданы 30415 гектар құрайды (№ 4 кесте).
№ 4 кесте
№
Жер пайдаланушылар
Ауданы (га)
Түрі бойынша малдың бары, (бас)
Жайылымдардың 1 басқа қажетті нормасы (га)
Жайылымдар қажеттілігі (га)
Ірі қара мал
Ұсақ қара мал
Жылқылар, маралдар
Ірі қара мал
Ұсақ қара мал
Жылқылар, маралдар
Ірі қара мал
Ұсақ қара мал
Жылқылар, маралдар
Барлығы (га)
1
"Марал-Сервис" ЖШС

2015
3260
Сложившуюся потребность пастбищных угодий ТОО "Лариха" в размере 182 га, необходимо восполнить из земель предоставленных Снегиревой Ю.О., крестьянских хозяйств "Плужников А.А.", "Блинов И.Б." в размере 382 га необходимо восполнить из земель села Быково, потребность пастбищных угодий крестьянского хозяйства "Алау" в размере 172 га из земель села Богатырево, потребность пастбищных угодий крестьянского хозяйства "Бөжек Қастер" в размере 88 га из земель запаса, потребность пастбищных угодий крестьянского хозяйства "Людмила" в размере 988 га из земель предоставленных Коротковой Л.В. и земель запаса.
Приложение 1 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию в Малеевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Малеевского сельского округа района Алтай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Условные обозначения:
Приложение 2 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию в Малеевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема четырехпольного пастбищеоборота для одного гурта (табуна)
год
участки
1
2
3
4
2022
(В-Л-О)
(В-Л-О)
(В-Л-О)
отдых
2023
(В-Л-О)
(В-Л-О)
отдых
(В-Л-О)
(В-Л-О) весна-лето-осень
Приложение 3 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию в
Малеевском сельском
округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
Приложение 4 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию в Малеевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Условные обозначения:
Приложение 5 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию в Малеевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Условные обозначения:
Приложение 6 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию в Малеевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в Малеевском сельском округе района Алтай
Условные обозначения:
Приложение 7 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию в Малеевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Сельский округ
Срок выгона животных на отгонные пастбища
Срок возврата животных с отгонных пастбищ
Малеевский
апрель - май
сентябрь - октябрь

2015
3260
"Лариха" ЖШС 182 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптардағы қалыптасқан қажеттілікті Ю.О.Снегиреваға, "Плужников А.А.", "Блинов И.Б." шаруа қожалықтарына берілген жерлерден 382 га мөлшерінде Быково ауылының жерлерін толықтыру қажет, "Алау" шаруа қожалығына 172 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптардағы қажеттілікті Богатырево ауылының жерлерінен жайылымдық алқаптарының мөлшері 172 га қажеттілікті Богатырево ауылының жерлерінен, "Бөжек Қастер" шаруа қожалығына қажетті 88 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптарды босалқы жерлерден, "Людмила" шаруа қожалығына қажетті 988 га мөлшеріндегі жайылымдық алқаптарды Л.В.Коротковаға берілген жерлерден және босалқы жерлерден толықтыру қажет.
Алтай ауданының
Малеевск ауылдық
округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына 1- қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Шарты белгілері:
Алтай ауданының
Малеевск ауылдық
округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына 2- қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Бір табын үшін төрт танапты жайылым айналымының схемасы (табындар)
жыл
учаскелер
1
2
3
4
2022
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
демалыс
2023
(К-Ж-К)
(К-Ж-К)
демалыс
(К-Ж-К)
(К-Ж-К) көктем- жаз- күз
Алтай ауданының
Малеевск ауылдық
округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына 3- қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Шартты белгілері:
Алтай ауданының
Малеевск ауылдық
округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына 4- қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілері
Алтай ауданының
Малеевск ауылдық
округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына 5 -қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының
Малеевск ауылдық
округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына 6 -қосымша
Алтай ауданының Малеевск ауылдық округінде орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілері:
Алтай ауданының
Малеевск ауылдық
округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына 7- қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округ
Шалғайдағы жайылымдарға жануарлардың жайылу мерзімі
Шалғайдағы жайылымдардан жануарларды қайтару мерзімі
Малеевск
сәуір-мамыр
қыркүйек-қазан
Алтай ауданының
Малеевск ауылдық
округінде жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
бойынша 2022-2023 жылдарға
арналған жоспарына

Приложение 7-1 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию в Малеевском
сельском округе района Алтай
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей
Условные обозначения:

7-1- қосымша
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы
Шарты белгілері: