О бюджете Жосалинского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2021 года № 13-7.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жосалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 100 тысяч тенге:
налоговые поступления – 302 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 27 798 тысяч тенге;
2) затраты – 28 182 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -82 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 82 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 82 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.09.2022 № 23-7 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Поступления в бюджет Жосалинского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы".
3. Предусмотреть в бюджете Жосалинского сельского округа на 2022 год трансфетных поступлений из Национального фонда Республики Казахстан, республиканского, областного и районного трансфертов на общую сумму 17 532 тысячи тенге:
1) трансферты Национального фонда Республики Казахстан – 240 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий – 240 тысяч тенге;
2) сумма трансфертов из республиканского бюджета – 336 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий – 336 тысяч тенге;

2022-2024 жылдарға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 13-7 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 100 мың теңге:
салықтық түсімдер – 302 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 27 798 мың теңге;
2) шығындар – 28 182 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 82 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 82 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 82 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 22.09.2022 № 23-7 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2022 жылға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджетіне Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры, республикалық, облыстық және аудандық трансферттер түсімдерінің жалпы сомасы 17 532 мың теңге көлемінде көзделсін:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры трансферттері – 240 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 240 мың теңге;
2) республикалық бюджет трансфеттер сомасы – 336 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 336 мың теңге;

3) сумма трансфертов из областного бюджета – 8 580 тысяч тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанную на факторно-бальной шкале – 8 580 тысяч тенге;
4) сумма трансфертов из районного бюджета – 1 110 тысяч тенге:
на капитальный ремонт автомашины – 1 100 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.09.2022 № 23-7 (вводится в действие с 01.01.2022).

3) облыстық бюджет трансфеттер сомасы –8 580 мың теңге:
факторлық-балдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 8 580 мың теңге;
4) аудандық бюджет трансфеттер сомасы – 1 110 мың теңге:
автокөлікті күрделі жөндеуге – 1 110 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 22.09.2022 № 23-7 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).