О бюджете Саройского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2021 года № 13-10.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Саройского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 633 тысячи тенге:
налоговые поступления – 228 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 30 405 тысяч тенге;
2) затраты – 30 762 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -129 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 129 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 129 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.09.2022 № 20-10 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Поступления в бюджет Саройского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы".
3. Предусмотреть в бюджете Саройского сельского округа на 2022 год трансфетных поступлений из Национального фонда Республики Казахстан, республиканского, областного и районного трансфертов на общую сумму 10 411 тысяч тенге:
1) трансферты Национального фонда Республики Казахстан – 495 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий – 495 тысяч тенге;
2) сумма трансфертов из республиканского бюджета – 1 188 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий – 1 188 тысяч тенге;

2022-2024 жылдарға арналған Сарой ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 13-10 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Сарой ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 633 мың теңге:
салықтық түсімдер – 228 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 30 405 мың теңге;
2) шығындар – 30 762 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 129 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 129 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 129 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 22.09.2022 № 23-10 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған Сарой ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2022 жылға арналған Сарой ауылдық округінің бюджетіне Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры, республикалық, облыстық және аудандық трансферттер түсімдерінің жалпы сомасы 10 411 мың теңге көлемінде көзделсін:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры трансферттері – 495 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 495 мың теңге;
2) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 1 188 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 188 мың теңге;

3) сумма трансфертов из областного бюджета – 9 223 тысячи тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанную на факторно-бальной шкале – 9 223 тысячи тенге;
4) сумма трансфертов из районного бюджета – 498 тысяч тенге:
на установку необходимого оборудования и знаков для лиц с ограниченными возможностями – 498 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.09.2022 № 20-10 (вводится в действие с 01.01.2022).

3) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 9 223 мың теңге:
факторлық-балдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 9 223 мың теңге;
4) аудандық бюджет трансферттер сомасы – 498 мың теңге:
мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған қажетті құрал-жабдықтар мен белгілер орнатуға – 498 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 22.09.2022 № 23-10 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).