О бюджете Ащысайского сельского округа Чингирлауского района на 2022-2024 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 16-6.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ащысайского сельского округа Чингирлауского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 723 тысяч тенге:
налоговые поступления – 695 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 39 028 тысяч тенге;
2) затраты – 39 935 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -212 тысячитенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 212 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 212 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 33-8 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Поступления в бюджет Ащысайского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Ащысайского сельского округа на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 912 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 912 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.07.2022 № 26-6 (вводится в действие с 01.01.2022).
3-1. Учесть в бюджете Ащысайского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 914 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 914 тысяч тенге.

2022-2024 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданы Ащысай ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 16-6 шешімі.
Қазақстан "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Ащысай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 723 мың теңге:
салықтық түсімдер – 695 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 39 028 мың теңге;
2) шығындар – 39 935 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -212 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 212 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 212 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 33-8 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округі бюджетінің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
3.2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округі бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 912 мың теңге ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 912 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 26.07.2022 № 26-6 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдендірілген берілген трансферт есебінен қарастырылған жалпы сомасы 914 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 914 мың теңге.

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.07.2022 № 26-6 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в бюджете Ащысайского сельского округа на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 7 149 тысяч тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 7 149 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.07.2022 № 26-6 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-1. Учесть в сельском бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 2 418 тысяч тенге:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 2 418 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 26.07.2022 № 26-6 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округі бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 7 149 мың теңге ескерілсін:
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлер еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстарға – 7 149 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 26.07.2022 № 26-6 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. Ауылдық бюджетте 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 2 418 мың теңге ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 2 418 мың теңге.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.07.2022 № 26-6 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 33-8 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в бюджете Ащысайского сельского округа на 2022 год поступления субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 27 635 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 26.07.2022 № 26-6 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 33-8 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімінің жалпы сомасы 27 635 мың теңге көлемінде белгіленсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата С.Казиев
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 30 декабря 2021 года №16-6
Бюджет Ащысайского сельского округа на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 33-8 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

6. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Мәслихат хатшысы С.Казиев
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
30 желтоқсандағы № 16-6
шешіміне 1- қосымша
2022 жылға арналған Ащысай ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 33-8 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы