О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 19/2 "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2022-2024 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 23 ноября 2022 года № 33/2
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 19/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 233 516,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 37 286,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 984,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 150,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 193 096,7 тысяч тенге;
2) затраты – 236 656,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 140,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 140,0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 361,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 351,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 736,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 226,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 046,0 тысяч тенге;
2) затраты – 43 901,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 540,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540,6 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2022-2024 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 1 324 187,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39 201,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 223,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 000,0 тысяч тенге;

Аршалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 19/2 "2022-2024 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 33/2 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 19/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 233 516,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 37 286,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 984,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 193 096,7 мың теңге;
2) шығындар – 236 656,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 140,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 140,0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. 2022-2024 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 361,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 351,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 736,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 226,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32 046,0 мың теңге;
2) шығындар – 43 901,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 540,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540,6 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"3. 2022-2024 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 324 187,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 39 201,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 223,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 000,0 мың теңге;

поступления трансфертов – 1 254 762,7 тысяч тенге;
2) затраты – 1 324 187,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Анарского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 86 807,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 030,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 050,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 727,5 тысяч тенге;
2) затраты – 89 007,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 200,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 200,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Берсуатского сельского округа на 2022-2024 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 37 305,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 722,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 083,3 тысяч тенге;
2) затраты – 37 305,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет сельского округа Турген на 2022-2024 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 84 745,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 585,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 78 660,3 тысяч тенге;
2) затраты – 86 395,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;

трансферттердің түсімдері – 1 254 762,7 мың теңге;
2) шығындар – 1 324 187,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"4. 2022-2024 жылдарға арналған Анар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 807,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 030,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 050,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 82 727,5 мың теңге;
2) шығындар – 89 007,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 200,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 200,0 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"5. 2022-2024 жылдарға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 305,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 722,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 34 083,3 мың теңге;
2) шығындар – 37 305,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2022-2024 жылдарға арналған Түрген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 745,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 585,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 78 660,3 мың теңге;
2) шығындар – 86 395,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;

976 372,2
Средний ремонт тротуаров в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
268 382,2
Средний ремонт улично-дорожной сети в селе Жибек жолы
400 000,0
Текущий ремонт тротуаров в поселке Аршалы
25 000,0
Средний ремонт с асфальтобетонным покрытием поселковых дорог поселка Аршалы
100 000,0
Ремонт внутрипоселковых дорог в селе Турген Аршалынского района
44 000,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Донецкое Аршалынского района
41 440,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог улиц Разъезда 42 Аршалынского района Акмолинской области
1 439,7
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог улиц села Волгодоновка Аршалынского района Акмолинской области
96 110,3
Распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры, в том числе:
500 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
500 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов за счет средств районного бюджета, в том числе:
44 252,0
Содержание локальной станции очистки воды на станции Анар
3 074,0
Изготовление проектно-сметной документации с государственной экспертизой на капитальный ремонт водопроводных сетей села Константиновка
11 666,7
Содержание дорог в зимний период сельскому округу Жибек жолы
5 000,0
Текущий ремонт скважин сельского округа Жибек жолы
15 000,0
Средний ремонт улично-дорожной сети села Жибек жолы
11,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Жалтырколь
10,0
Приобретение водяных насосов для Волгодоновского сельского округа
1 865,1
Приобретение водяных насосов для Берсуатского сельского округа
1 396,4
Текущий ремонт уличного освещения села Берсуат
1 923,3
Приобретение водяных насосов для Анарского сельского округа
805,5
Буртование мусора в поселке Аршалы
3 500,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
45 097,2
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета на установку спортивных площадок и объектов спорта, в том числе:
45 097,2
Установка площадки в селе Жибек жолы Аршалынского района
34 907,1
Установка площадки в селе Жалтырколь Аршалынского района
10 190,1
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 973,7
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8 970,7
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

976 372,2
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы жаяужолдарды орташа жөндеу
268 382,2
Жібек жолы ауылындағы көше-жол желісін орташа жөндеу
400 000,0
Аршалы кентіндегі жаяужолдарды ағымдағы жөндеу
25 000,0
Аршалы кентінің кенттік жолдарын асфальтобетонмен орташа жөндеу
100 000,0
Аршалы ауданы Түрген ауылындағы кентішілік жолдарды жөндеу
44 000,0
Аршалы ауданы Донецк ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу
41 440,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы 42 Разъезд көшелерінің кентішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
1 439,7
Ақмола облысы Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік автомобиль жолдарын көшелерін күрделі жөндеу
96 110,3
Республикалық бюджеттен көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
500 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
500 000,0
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлу, оның ішінде:
44 252,0
Анар станциясындағы жергілікті су тазарту станциясын ұстау
3 074,0
Константинов ауылының су құбыры желілерін күрделі жөндеуге мемлекеттік сараптамамен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
11 666,7
Жібек жолы ауылдық округіне қысқы кезеңде жолдарды күтіп ұстау
5 000,0
Жібек жолы ауылдық округінің ұңғымаларын ағымдағы жөндеу
15 000,0
Жібек жолы ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
11,0
Жалтыркөл ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
10,0
Волгодонов ауылдық округі үшін су сорғыларын сатып алу
1 865,1
Бірсуат ауылдық округі үшін су сорғыларын сатып алу
1 396,4
Бірсуат ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеу
1 923,3
Анар ауылдық округі үшін су сорғыларын сатып алу
805,5
Аршалы кентінде қоқысты бұрғылау
3 500,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
45 097,2
Спорт алаңдарын және спорт объектісін орнатуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу оның ішінде:
45 097,2
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында алаңқай орнату
34 907,1
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылында алаңқай орнату
10 190,1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 973,7
Республикалық бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
8 970,7
Облыстық бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

2 003,0
Аппарат акима района (города областного значения)
15 778,1
Приобретение служебного автомобиля для сельского округа Турген
4 848,5
Оплата труда государственных служащих
2 334,8
Текущий ремонт здания акимата поселка Аршалы (проведение интернета, установка видеонаблюдения, текущий ремонт электроосвещения, текущий ремонт стен, дверей, потолков)
3 349,9
Оплата курсов повышения квалификации и выплата командировочных расходов в Арнасайском сельском округе
693,6
Фонд оплаты труда двух вновь введенных штатных единиц и внештатного работника в аппарате акима сельского округа Жибек жолы
4 551,3

2 003,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 778,1
Түрген ауылдық округі үшін қызметтік автокөлік сатып алу
4 848,5
Мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеу
2 334,8
Аршалы кенті әкімдігінің ғимаратын ағымдағы жөндеу (интернет жүргізу, бейнебақылау орнату, электр жарығын ағымдағы жөндеу, қабырғаларды, есіктерді, төбелерді ағымдағы жөндеу)
3 349,9
Арнасай ауылдық округінде біліктілікті арттыру курстарына ақы төлеу және іссапар шығындарын төлеу
693,6
Жібек жолы ауылдық округі әкімінің аппаратында жаңадан енгізілген екі штат бірлігінің және штаттан тыс қызметкердің еңбекақы қорын төлеу
4 551,3