О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 7С-13/1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 15 июля 2022 года № 7С-23/1
Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 7С-13/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26034) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8170574,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1110187,1 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 34465,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 731962,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 6293960,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7817514,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11439,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 18378,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6939,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 341621,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 341621,2 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 33000,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Буландынского
районного маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Буландынского района
Приложение 1 к решению
Буландынского районного
маслихата от 15 июля
2022 года № 7С-23/1
Приложение 1 к решению
Буландынского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С-13/1
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Бұланды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С-13/1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 шілдедегі № 7С-23/1 шешімі
Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С-13/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26034 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8170574,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1110187,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34465,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 731962,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6293960,0 мың теңге;
2) шығындар – 7817514,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11439,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 18378,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6939,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 341621,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 341621,2 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"4. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 33000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешiм 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Бұланды аудандық
мәслихатының хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының әкімдігі
Бұланды аудандық мәслихатының
2022 жылғы 15 шілдедегі
№ 7С-23/1 шешіміне
1 қосымша
Бұланды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С-13/1 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

9944,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
41495,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
35335,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6160,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
11496,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
11496,0
02
Оборона
16899,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16899,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7496,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8112,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1291,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3400,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3400,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3400,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
394786,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
394786,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28679,0
002
Программа занятости
133339,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26794,0
005
Государственная адресная социальная помощь
32726,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40748,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
827,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
287,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

9944,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
41495,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35335,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6160,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
11496,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11496,0
02
Қорғаныс
16899,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16899,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7496,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8112,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1291,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3400,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3400,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3400,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
394786,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
394786,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28679,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
133339,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26794,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32726,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40748,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
827,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
287,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

199725,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
26726,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3044,0
На развитие продуктивной занятости
108250,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
29711,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
29068,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2926,0
Отдел внутренней политики района
1042,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1042,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района
53115,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
22367,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
30748,0
Отдел экономики и финансов района
8756,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8756,0
Отдел сельского хозяйства района
296,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
296,0
Отдел земельных отношений района
393,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
393,0
Отдел строительства района
259,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
259,0
Отдел архитектуры и градостроительства района
308,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
308,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района

199725,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
26726,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3044,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
108250,0
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
29711,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
29068,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2926,0
Ауданның ішкі саясат бөлімі
1042,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1042,0
Ауданның мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
53115,0
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
22367,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
30748,0
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
8756,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
8756,0
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі
296,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
296,0
Ауданның жер қатынастары бөлімі
393,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
393,0
Ауданның құрылыс бөлімі
259,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
259,0
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
308,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
308,0
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

206844,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
206451,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
393,0
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района
408,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
408,0
Целевые трансферты на развитие
1863681,0
в том числе:
Отдел строительства района
1863681,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
227416,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
226128,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
746107,0
На развитие малых и моногородов
664030,0
Бюджетные кредиты
18378,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
18378,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
18378,0
Приложение 3 к решению
Буландынского районного
маслихата от 15 июля
2022 года № 7С-23/1
Приложение 5 к решению
Буландынского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С-13/1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1019244,8
Целевые текущие трансферты
986136,6
в том числе:
Аппарат маслихата района
125,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
125,0
Аппарат акима района
667,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
667,0
Отдел занятости и социальных программ района
88078,6
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
106,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1455,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
11330,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
1323,0
На реализацию проекта "Первое рабочее место"
2206,0
На реализацию проекта "Контракт поколений"
230,0
На обеспечение льготного проезда
4959,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения

206844,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
206451,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
393,0
Ауданның кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
408,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
408,0
Нысаналы даму трансферттері
1863681,0
соның iшiнде:
Ауданның құрылыс бөлімі
1863681,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
227416,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
226128,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
746107,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
664030,0
Бюджеттік кредиттер
18378,0
соның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
18378,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
18378,0
Бұланды аудандық мәслихатының
2022 жылғы 15 шілдедегі
№ 7С-23/1 шешіміне
3 қосымша
Бұланды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С-13/1 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
1019244,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
986136,6
cоның iшiнде:
Аудан мәслихатының аппараты
125,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
125,0
Аудан әкімінің аппараты
667,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
667,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88078,6
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
106,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
1455,0
Қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды іске асыруға
11330,0
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығыстарын өтеу бойынша субсидиялауға
1323,0
"Алғашқы жұмыс орны" жобасын іске асыруға
2206,0
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасын іске асыруға
230,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
4959,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге