О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2022 года № 7С30-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 634 757,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 303 843,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 360,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 152,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 312 402,7 тысяч тенге;
2) затраты – 1 651 251,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -6 600,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 175,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 776,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 893,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 893,4 тысяч тенге:
поступление займов – 5 175,5 тысяч тенге;
погашение займов – 14 350,1 тысяч тенге;

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С30-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 634 757,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 303 843,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 360,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 152,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 312 402,7 мың теңге;
2) шығындар – 1 651 251,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -6 600,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 175,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 776,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 893,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 893,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 175,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 350,1 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 19 068,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2023 № 8С12-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2023 год в сумме 605 426,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 151 201,0 тысячи тенге, в том числе:
село Абай

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 068,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.12.2023 №8С12-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2023 жылға 605 426,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 151 201,0 мың теңге сомасындағы субвенция көлемінің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абай ауылы

4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета, в сумме 5 175,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2023 № 8С12-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 и 2022 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 14 350,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 25.05.2023 № 8С4-8 (вводится в действие с 01.01.2023).

4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 5 175,5 мың теңге сомасында республикалық бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.12.2023 №8С12-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 4 қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 және 2022 жылдарда республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру 14 350,1 мың теңге сомасында бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 25.05.2023 № 8С4-8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 4 009,0 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Егиндыкольского
районного маслихата
Б.Абилов
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 22 декабря 2022 года
№ 7С30-2
Районный бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2023 № 8С12-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

7. Жергілікті атқарушы органның 2023 жылға арналған резерві 4 009,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Абилов
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 7С30-2 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.12.2023 №8С12-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

626,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 919,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
672,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33 994,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 677,0
062
Развитие системы квалификаций
185,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 381,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 381,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15 381,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
193 434,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
193 434,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
46 806,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11 061,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
13 197,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
27 775,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 570,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
81 849,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 999,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 177,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
47 292,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 669,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 669,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
41 623,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
41 623,0
12
Транспорт и коммуникации
24 126,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

626,0
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 919,0
06
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
672,0
06
451
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33 994,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 677,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
185,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 381,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 381,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15 381,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
193 434,0
08
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
193 434,0
08
478
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 806,0
08
478
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11 061,0
08
478
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13 197,0
08
478
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
27 775,0
08
478
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 570,0
08
478
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
81 849,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 999,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 177,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
47 292,0
10
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 669,0
10
459
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5 669,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
41 623,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 623,0
12
Көлiк және коммуникация
24 126,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі