Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию Ерейментауского района на 2022-2023 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 17 мая 2022 года № 7С-27/5-22
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию Ерейментауского района на 2022-2023 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Ерейментауского районного маслихата М.Абжиков
Утвержден
решением Ерейментауского
районного маслихата
от "17"мая 2022 года
№ 7С-27/5-22
План по управлению пастбищами и их использованию Ерейментауского района на 2022-2023 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию Ерейментауского района на 2022-2023 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064) .
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Ерейментауского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2);
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3);
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4);

Ерейментау ауданының жайылымдарын басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 17 мамырдағы № 7С-27/5-22 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, Ерейментау аудандық маслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса берілген Ерейментау ауданының жайылымдарын басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күннен соң қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының хатшысы М.Әбжіков
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2022 жылғы "17" мамырдағы
№ 7С-27/5-22 шешімімен
бекітілді
Ерейментау ауданының жайылымдарын басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары
Ерейментау ауданының жайылымдарын басқару және оларды пайдаланудың 2022-2023 жылдарға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Жергілікті мемлекеттік басқару және жергілікті өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына сәйкес әзірленген. Қазақстан Республикасындағы өзін-өзі басқару", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі No 173 бұйрығымен. Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3- 3/332 бұйрығымен. "Жайылымдардың жалпы алаңына шекті рұқсат етілген жүктемені бекіту туралы" Заңымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген).
Жоспар жайылымдық жерлерді ұтымды пайдалану, жемшөпке деген сұранысты тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерінің алдын алу мақсатында қабылданған.
Жоспар:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Ерейментау ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын) (1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын (2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасын (3-қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (4-қосымша);

5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5);
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при городе районного значения, поселке, селе, сельском округе (приложение 6);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7);
7-1) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей (приложение 7-1);
8) сведения по распределению пастбищ для размещения маточного (дойного) поголовья КРС по Ерейментаускому району к приложению 7-1(приложение 8).
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбище пользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
Общая площадь территории Ерейментауского района 1765815 гектар, в том числе пашни-112449,1 гектар, залежи- 119942,1 гектар, сенокосов-17354,7 гектар, пастбищные земли-1410411 гектар.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения- 1261262 гектар сельскохозяйственных угодий, в том числе пашни 111849,1 гектар, залежи-117109,8 гектар,из них сенокосов-11962,5 гектар, пастбищные земли-1020302,6 гектар;
крестьянских хозяйств по Ерейментаускому району числится 333, занимают общую площадь сельскохозяйственных угодий-447605,2 гектар, в том числе пашни-38762,8 гектар залежи-22046,7 гектар, из них сенокосов- 6295,9 гектар, пастбищ-380499,8 гектар;
негосударственных юридических лиц по Ерейментаускому району числится 137, занимают общую площадь сельскохозяйственных угодий-773463,1 гектар, в том числе пашни-72399,7 гектар залежи-91333,7 гектар,из них сенокосов- 3842,3 гектар, пастбищ-605887,4 гектар;

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын (5-қосымша);
6) аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын (6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графикті (7-қосымша);
7-1) жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасын (7-1 қосымша);
8) 7-1 қосымшаға Ерейментау ауданы бойынша ІҚМ аналық (сауын) басын орналастыру үшін жайылымдарды бөлу жөніндегі мәліметтерді құрайды(8-қосымша).
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтерді, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтерді, олардың иелерін - жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректерді, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтерді, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктерін, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтерді және мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынған өзге де деректерді қамтиды.
Ерейментау ауданы аумағының жалпы ауданы 1765815 гектар, оның ішінде егістік-112449,1 гектар, тыңайған жерлер-119942,1 гектар, шабындық-17354,7 гектар, жайылымдық жерлер-1410411 гектар.
Жер санаттары бойынша:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер-1261262 гектар ауыл шаруашылығы алқаптары, оның ішінде егістік 111849,1 гектар, тыңайған жерлер-117109,8 гектар, оның ішінде шабындық-11962,5 гектар, жайылымдық жерлер-1020302,6 гектар;
Ерейментау ауданы бойынша 333 шаруа қожалығы бар, жалпы ауыл шаруашылығы алқаптары-447605,2 гектар, оның ішінде егістік-38762,8 гектар тыңайған жерлер-22046,7 гектар, оның ішінде шабындық-6295,9 гектар, жайылым-380499,8 гектар;
Ерейментау ауданы бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың саны 137, ауыл шаруашылығы алқаптарының жалпы ауданы-773463,1 гектар, оның ішінде егістік-72399,7 гектар тыңайған жерлер-91333,7 гектар, оның ішінде шабындық-3842,3 гектар, жайылым-605887,4 гектар;

земли населенных пунктов-238699,7 гектар (32 населенных пункта);
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения-11820,8 гектар;
земли лесного фонда-14354 гектар;
земли водного фонда-31360 гектар;
земли запаса-147504,5 гектар, в том числе многолетних насаждений-3 гектар, залежи-2440,5 гектар, сенокосов-446,2 гектар, пастбищ-108395,4 гектар.
Рельеф территории Ерейментауского района разнообразен: большую часть занимают степи, мелкосопочники, равнинные и речные долины. Растительность представлена степными видами разнотравья и соответственно ландшафтом, березовыми лесами. Почвы в основном темно-каштановые и растительные ассоциации пестры и разнообразны, засухоустойчивы. Климат резко континентальный и крайне засушливый.
На 1 января 2022 года в Ерейментауском районе насчитывается общее поголовье крупного рогатого скота 59716 голов, из них маточное поголовье 31939 голов, мелкого рогатого скота 78600 голов, лошадей 29086 голов.
Предельно допустимые нормы нагрузки на общую площадь пастбищ в разрезе сельских округов:
Куншалганский сельский округ - КРС – 7,0; МРС – 1,4; лошади – 8,4;
Еркиншиликский сельский округ - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Бестогайский сельский округ - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Тайбайский сельский округ - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Тургайский сельский округ – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Акмырзинский сельский округ - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Село Аксуат - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Село Койтас - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Село Селетинское - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Село имени Олжабай батыра - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Село Новомарковка - КРС – 9,0; МРС – 1,8; лошади – 10,8;
Улентинский сельский округ - КРС – 10,0; МРС – 2,0; лошади – 12,0;
Село Бозтал - КРС – 10,0; МРС – 2,0; лошади – 12,0;

елді мекендердің жері-238699,7 гектар (32 елді мекен);
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер-11820,8 гектар;
орман қорының жері-14354 гектар;
су қорының жері-31360 гектар;
қордағы жерлер-147504,5 гектар, оның ішінде көпжылдық екпелер-3 гектар, тыңайған жерлер-2440,5 гектар, шабындықтар-446,2 гектар, жайылымдар-108395,4 гектар.
Ерейментау ауданы аумағының рельефі әр түрлі: көп бөлігін дала, ұсақ шоқылар, жазық және өзен аңғарлары алып жатыр. Өсімдіктер әр түрлі шөптердің дала түрлерімен және сәйкесінше ландшафтпен, қайың ормандарымен ұсынылған. Топырақ негізінен қара каштан және өсімдік қауымдастықтары түрлі-түсті және әр түрлі, құрғақшылыққа төзімді. Климаты шұғыл континентті және өте қуаң.
2022 жылдың 1 қаңтарына Ерейментау ауданында ірі қара малдың жалпы саны 59716 бас, оның ішінде аналық мал басы 31939 бас, ұсақ мал 78600 бас, жылқы 29086 бас.
Ауылдық округтер бойынша жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің рұқсат етілген шекті нормалары:
Күншалған ауылдық округі – ІҚМ – 7,0; ҰММ – 1,4; жылқылар-8,4;
Еркіншілік ауылдық округі-ІҚМ-9,0; ҰММ-1,8; жылқылар – 10,8;
Бестоғай ауылдық округі – ІҚМ – 9,0; ҰММ – 1,8; жылқылар-10,8;
Тайбай ауылдық округі – ІҚМ – 9,0; ҰММ – 1,8; жылқылар-10,8;
Торғай ауылдық округі-9,0; ұсақ мал-1,8; жылқы – 10,8;
Ақмырза ауылдық округі-ІҚМ-9,0; ҰММ-1,8; жылқылар – 10,8;
Ақсуат ауылы – ІҚМ-9,0; ҰММ-1,8; жылқылар – 10,8;
Қойтас ауылдық округі – ІҚМ-9,0; ҰММ-1,8; жылқылар – 10,8;
Сілеті ауылы – ІҚМ-9,0; ҰММ-1,8; жылқылар – 10,8;
Олжабай батыр атындағы ауылдық округі-ІҚМ-9,0; ҰММ-1,8; жылқылар – 10,8;
Новомарковка ауылы – ІҚМ-9,0; ҰММ-1,8; жылқылар – 10,8;
Өлеңті ауылдық округі-ІҚМ-10,0; ҰММ-2,0; жылқылар – 12,0;
Бозтал ауылы-ІҚМ-10,0; ҰММ-2,0; жылқылар – 12,0

15995
КРС- 1827 головы,
(Из них маточное поголовье -805 гол),
МРС –2578 головы,
Лошади – 202 головы
КРС 18270 га
(КРС (мат.) 8050 га
МРС 5156 га
Лошади 2424 га
7945 га
2
Станция Уленты
963
КРС- 54 головы
(из них маточное поголовье -33 голов)
МРС – 164 голов
Лощади -35 голов
КРС 540 га
(КРС (мат.) 330га
МРС 328га
Лошади 420
633 га
3
Станция Коржынколь
3918
КРС- 48 головы
(из них маточное поголовье -21 голова)
МРС – 154 голов
Лощади - нет
КРС 480 га
(КРС (мат.) 210га
МРС 308 га
3708 га
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Тургай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Нижний Тургай в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Карагайлы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Балыкты в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Жана Жол в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Тургайского сельского округа
Таблица № 1
Наименование землепользователей земельных участков
1
КХ "Аубакиров К-17" Аубакиров Канат Канжигалиевич
2
КХ "Каржасбаев" Каржасбаев Мурат Кабылшарипович
3
КХ "Рахим" Камбалов Газис Тауекелович
4
КХ "Дуйсенбай" Абденов Кенжебек Дюсембаевич
5
КХ "Ташенов" Ташенов Тлеубай Сансызбаевич
6
КХ "Мухамеджан" Бекмагамбетов Жанат Сатаевич
7
КХ "Өріс", глава Еламанов Елдар Абайұлы
8
КХ "Бекулан" Ахметов М.Д.
9
КХ Альжанов Омержан Елеманович
10
ТОО "Торгай"
11
ТОО "Сезим-Ер"
12
ТОО "SataІ-2017"
13
ТОО "Соколинки и К"
14
ТОО "ABC-АГРО"
15
ТОО "Эмир-Мерген"
16
ТОО "МАЙЛЫБАЙ-2020"
17
ТОО "Стаханово-Агро"
18
ТОО "Жана Жол - А"
19
СПК "Ортау"
20
СПК "Қарағайлы"
21
ГУ "Профессиональный лицей №18"
Сведения о сервитутах для прогона скота Тургайского сельского округа Ерейментауского района
В Тургайском сельском округе сервитуты для прогона скота установлены со следующими землепользователями:
КХ "Аубакиров К-17" Аубакиров К.К., КХ "Дуйсенбай" Абденов К.Д., КХ "Ташенов" Ташенов Т.С., КХ "Мухамеджан" Бекмагамбетов Ж.С., КХ "Бекулан" Ахметов М.Д., КХ Альжанов О.Е.
Сведения о наличие скота и пастбищных угодий по Тургайскому сельскому округу в разрезе по населенным пунктам
Таблица № 2
Населенный пункт
Площадь пастбищь, га
Наличие скота
Потребность пастбищ,га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
Село Тургай

15995
ІҚМ- 1827 б,
( аналық -805 б),
ҰҚМ –2578 б,
Жылқы – 202 б
ІҚМ 18270 га
( ІҚМ ( аналық ) 8050 га
ҰҚМ 5156 га
Жылқы 2424 га
7945 га
2
Өлеңті станциясы
963
ІҚМ - 54 б
( аналық -33 б)
ҰҚМ – 164 б
Жылқы 35 б
ІҚМ 540 га
( ІҚМ ( аналық ) 330га
ҰҚМ 328га
Жылқы 420
633 га
3
Қоржынкөл станциясы
3918
ІҚМ - 48 б
( аналық -21 б)
ҰҚМ – 154 б
Жылқы - жоқ
ІҚМ 480 га
( ІҚМ ( аналық ) 210га
ҰҚМ 308 га
3708 га
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Торғай ауылы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Төменгі Торғай ауылы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қарағайлы ауылы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Балықты ауылы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жаңа Жол ауылы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Торғай ауылдық округі аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың тізімі
1 кесте
Жер учаскелерінің жер пайдаланушыларының атауы
1
"Аубакиров К-17" ШҚ Аубакиров Канат Канжигалиевич
2
"Каржасбаев" ШҚ Каржасбаев Мурат Кабылшарипович
3
"Рахим" ШҚ Камбалов Газис Тауекелович
4
"Дуйсенбай" ШҚ Абденов Кенжебек Дюсембаевич
5
"Ташенов" ШҚ Ташенов Тлеубай Сансызбаевич
6
"Мухамеджан" ШҚ Бекмагамбетов Жанат Сатаевич
7
"Өріс" ШҚ глава Еламанов Елдар Абайұлы
8
"Бекулан" ШҚ Ахметов М.Д.
9
ШҚ Альжанов Омержан Елеманович
10
"Торгай" ЖШС
11
"Сезим-Ер" ЖШС
12
"SataІ-2017" ЖШС
13
"Соколинки и К" ЖШС
14
"ABC-АГРО" ЖШС
15
"Эмир-Мерген" ЖШС
16
"МАЙЛЫБАЙ-2020" ЖШС
17
"Стаханово-Агро" ЖШС
18
"Жана Жол - А" ЖШС
19
"Ортау" АӨК
20
"Қарағайлы" АӨК
21
"Профессиональный лицей №18" ММ
Ерейментау ауданы Торғай ауылдық округіндегі мал айдауға арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Торғай ауылдық округінде мал айдауға арналған сервитуттар келесі жер пайдаланушылармен орнатылған:
"Әубәкіров К-17" ШҚ Қ. Қ. Әубәкіров, "Дүйсенбай" ШҚ қ. Д. Әбденов, ХХ "Тәшенова" Т. с. Тәшенова, "Мұхамеджан" ШҚ ж. С. Бекмағамбетов, "Бекұлан" ШҚ М. д. Ахметов, ШҚ О. Е. Әлжанов
Торғай ауылдық округі бойынша елді мекендер бөлінісінде мал мен жайылымдық жерлердің болуы туралы мәліметтер
Кесте 2
Елді мекен
Жайылым алаңы, га
Малдың саны
Жайылымдардың қажеттілігі, га
Жайылымдардың жетіспеуі / артық болуы, га
1
Торғай ауылы

10745,3
КРС- 1576 головы,
(Из них маточное поголовье -930 голов),
МРС – 1649 головы,
Лошади – 373 головы
КРС 14184 га
(КРС (мат.) 8370 га
МРС 2969 га
Лошади 4029 га
2375,3 га
2
Село Ельтай
5890
КРС- 206 головы
(из них маточное поголовье -107 голов)
МРС – 414 голов
Лощади -125 голов
КРС 1854 га
(КРС (мат.) 963 га)
МРС 746 га
Лошади 1350
4927га
3
Село Жарык
5601
КРС- 83 головы
(из них маточное поголовье - 47 голов)
МРС – 24 голов
Лощади -100 голов
КРС 747 га
(КРС (мат.) 423 га)
МРС 44 га
Лошади 1080 га
5178 га
4
Село Малтабар
5638
КРС-412 гол,
(из них маточное поголовье -214 голов)
МРС- 410 головы
Лошади – 154 головы
КРС 3708 га
(КРС (мат.) 1926 га)
МРС 738га
Лошади 1664га
3712 га
Схема(карта) расположения пастбищ на территории села Куншалган в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Схема(карта) расположения пастбищ на территории села Каратал в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Шакей в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Куншалганского сельского округа
Таблица № 1
Наименование землепользователей земельных участков
1
Жумабеков Марат Санакович КХ "Мухамед"
2
Хасенов Рашид КХ"Естай"
3
КХ "Каратал" Меньшаков Анатолий Анатольевич
4
Яковлев Евгений КХ "Медей"
5
КХ "Жастемир" Абильдинов Марат Жетписович
6
КХ "Адилет" Боканов Жумажан Сембинович
7
КХ "Тауекел" Залгаринов Рахимжан
8
Касымов Жанболат
9
КХ "Гулим"Садвакасов Даул Балтабаевич
10
Кузембаев Алтай
11
Қинаят Кайрат
12
Земляной Владимир
13
Утепов Сарсенбек
14
ТОО "Акдым-1
15
ТОО "НұрAli-2011"
16
ТОО"Дүйсен Қ"
17
ОДЗ Садвокасов Ержан
18
ИП "Онерхан"
19
Акимбаев Байканур Еламанович
Сведения о сервитутах для прогона скота Куншалганского сельского округа Ерейментауского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Сведения о наличие скота и пастбищных угодий по Куншалганском округу в разрезе по населенным пунктам
Таблица № 2
Населенный пункт
Площадь пастбищь, га
Наличие скота
Потребность пастбищ,га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
Село Куншалган
4696
КРС-
1074 головы,
(Из них маточное поголовье -401 голов),
МРС – 1481 головы,
Лошади –446 головы
КРС 4711га
(КРС (мат.) 2807 га)

10745,3
ІҚМ- 1576 б,
( аналық -930б),
ҰҚМ – 1649б,
Жылқы – 373 б
ІҚМ 14184 га
( ІҚМ ( аналық ) 8370 га
ҰҚМ 2969 га
Жылқы 4029 га
2375,3 га
2
Ельтай
5890
ІҚМ - 206 б
( аналық -107 б)
ҰҚМ – 414 б
Жылқы -125 б
ІҚМ 1854 га
( ІҚМ ( аналық ) 963 га)
ҰҚМ 746 га
Жылқы 1350
4927га
3
Жарык
5601
ІҚМ - 83 б
( аналық - 47 б)
ҰҚМ – 24 б
Жылқы -100 б
ІҚМ 747 га
( ІҚМ ( аналық ) 423 га)
ҰҚМ 44 га
Жылқы 1080 га
5178 га
4
Малтабар
5638
ІҚМ -412 б,
( аналық -214 б)
ҰҚМ 410 б
Жылқы – 154 б
ІҚМ 3708 га
( ІҚМ ( аналық ) 1926 га)
ҰҚМ 738га
Жылқы 1664га
3712 га
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Күншалған ауылы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қаратал ауылы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Шакей ауылы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Күншалған ауылдық округі аумағында жайылымдардың орналасу схемасына қоса берілетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың тізімі
1 кесте
Жер учаскелерінің жер пайдаланушыларының атауы
1
Жумабаеков Марат Санакович ШҚ "Мухамед"
2
Хасенов Рашид "Естай"
3
ШҚ "Каратал" Меньшаков Анатолий Анатольевич
4
ШҚ "Медей" Яковлев Евгений
5
ШҚ "Жастемир" Абильдинов Марат Жетписович
6
ШҚ "Адилет" Боканов Жумажан Сембинович
7
ШҚ "Тауекел" Залгаринов Рахимжан
8
Касымов Жанбулат Амантаевич
9
ШҚ "Гулим" Садвакасов Даул Балтабаевич
10
Кузембаев Алтай
11
Қинаят Қайрат
12
Земляной Владимир Петрович
13
Утепов Сарсенбек
14
ЖШС "Акдым-1"
15
ЖШС "Нұр-Аli-2011"
16
ЖШС "Дүйсен Қ"
17
ОДЗ Садвокасов Ержан
18
ИП Онерхан
19
Акимбаев Байконур Еламанович
Ерейментау ауданы Күншалған ауылдық округінің мал айдауға арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Мал айдау үшін сервитуттарды белгілеу талап етілмейді, өйткені мал айдау елді мекеннің шекараларында және ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің аумағына әсер етпей, ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Күншалған ауылдық округі бойынша елді мекендер бөлінісінде мал мен жайылымдық жерлердің болуы туралы мәліметтер
Кесте 2
Елді мекен
Жайылым алаңы, га
Малдың саны
Жайылымдардың қажеттілігі, га
Жайылымдардың жетіспеуі / артық болуы, га
1
Күншалған ауылы
4696
ІҚМ- 1074 б,
( аналық -401б),
ҰҚМ – 1481 б,
Жылқы –446 гб
ІҚМ 4711га
( ІҚМ ( аналық ) 2807 га)

КХ "Алдибеков" Алдибеков Зейнилкабиден , КХ "Туйе-Тас" Альдибеков Госман, КХ "Береке-5" Канапьянов Асет, ТОО "Хамзе" Ахмет Аблайхан Сулейменұлы, КХ "Дам-Ал" Сейдахметова Гулнара, КХ "Аубакиров" Аубакиров Гибадолла, КХ "Абдрахманов" Абдрахманов Данияр, Нуртазин Искак, КХ "Ойнак" Сагимбаев Руслан, КХ "Катышев" Катышев Марат, КХ "Ашимов"Ашимов Зайкен, КХ "Анафин" Анафина Светлана , КХ "Ағайын" Байдильдинв Мирам, КХ "Ағайын" Жолдасов Куаныш,Орынғали Серик, КХ "Кайркожа" Калдарбеков Айдар Маратбекович, КХ "Братья Елешевы" Елешев Жакен Дюсенович, ТОО "Масакпай", ТОО "Корпорация ОН-Олжа", ТОО "ДСК Гранит -Е", ТОО "Акмол-Ереймен", ТОО "Көкшетау-Жылу", ТОО "Баеке", ТОО "Ерейментау Кулан" , ТОО "Азиз-ЛТД", ТОО "Инвест-Агро-2017", Айтжанов Жумажан, Байдильдинов Бейсембай, Елешова Карлыгаш, Кх "Абилов" Абилов Жаксылык, КХ "Абдилов" Абдилов Жомарт, КХ "Блялов" Блялов Кайрат, КХ "Абил" Абилов Мурат, КХ "Абишев" Абишев Ерхан, КХ Жумабеков Нурсултан, КХ "Каппасов" Каппасов Нажмиден, КХ Кусниденов Жомарт, КХ Тлеубеков Ардак Серикбаевич, КХ Абильдинов Сагат, Амангельдина Дана, Абдрахманов Данияр, ТОО "Олжа Іскер", ТОО "Жерхан", ТОО "Акниет Койтас".
Сведения о наличие скота и пастбищных угодий по Койтасскому сельскому округу в разрезе по населенным пунктам
Таблица 2
Населенный пункт
Площадь пастбищь, га
Наличие скота
Потребность пастбищ,га
Нехватка/ излишки пастбищ,га
1
Село Ажы населения
4048
КРС- 717 головы,
(Из них маточное поголовье -346 голов),
МРС – 1584 головы,
Лошади – 617 головы
КРС 6453га
(КРС (мат.) 3114 га)
МРС 2851,2 га
Лошади 6663,6га
934 га
2
Село Койтас
8249
КРС- 207 головы
(из них маточное поголовье -95 голова)
МРС – 749 голов
Лощади -124 голов
КРС 1863га
(КРС(мат.) 855г)

"Алдибеков" ШҚ Зайнилкабиден, "түйе-Тас" ШҚ Алдибеков Госман, "Береке-5" ШҚ Қанапиянов Әсет," Хамзе " ЖШС Ахмет Абылайхан Сүлейменежи, "Дам-А." ШҚ Сейдахметова Гүлнар, "Әубәкіров" ШҚ Әубәкіров Гибадолла, "Абдрахманов" ШҚ Әбдірахманов Данияр, Нұртазин Исак, "ШҚКелчак "Сағымбаев Руслан," КЕЛДАҚ "ШҚ Сағымбаев Марат," Әшімов "ШҚ, Әшімов ЗАЙКЕН," Әшімов "ШҚ Анафин" Светлана, "Анатимин" ШҚ байдильдинв мирам, "А Мераимин" ШҚ Байдасов Қуаныш, Орынбалы Серік," Куржай "ШҚ Қалдарбеков Айдар Маратбекұлы," братья Елешев "ШҚ Елешев Дүйсенұлы, "Масақпай" ЖШС,"он-Олжа корпорациясы" ЖШС, "ДСК Гранит-Е" ЖШС, "Акмол-Ереван" ЖШС, "Баеке" ЖШС, "Ереван" Құлан " ЖШС," Азиз-ЛТД "ЖШС," Инвест-Агро-2017 "ЖШС, Айтжанов Жұмажан, Байдильдинов Бейсембай, Елешова Ластыгаш, ШҚ "Абилов" Әбілов Жақсылық, ШҚ"Абдилов" Жомарт, ШҚ ШҚ БЛАЙЛОВ Қайрат, ШҚ "Абил" Абилов Мұрат, ШҚ" Абишев "Абишев Ерман, ШҚ" Абишев "Абишев Нұрсұлтан, ШҚ "Каппасов" Каппасов НАДЖИДЕН, ШҚ Құсниденов Жомарт, ШҚ Тілеубеков Құрметті Серікбайұлы, ШҚ Абильдинов сағат, Амангельдина Дана, Абдрахманов Данияр, ЖШС ОЛЖАСКЕР" ЖШС," Жерхан" ЖШС,"шынайылық Қойтас" ЖШС.
Қойтас ауылдық округі бойынша елді мекендер бөлінісінде мал мен жайылымдық жерлердің болуы туралы мәліметтер
Кесте 2
Елді мекен
Жайылым алаңы, га
Мал саны
Жайылымдардың қажеттілігі
Жайылымдардың жетіспеушілігі/артық болуы, га
1
Ажы ауылы
4048
ІҚМ- 717 б,
( аналық -346 б),
ҰҚМ – 1584 б,
Жылқы – 617 б
ІҚМ 6453га
( ІҚМ ( аналық) 3114 га)
ҰҚМ 2851,2 га
Жылқы 6663,6га
934 га
2
Қойтас ауылы
8249
ІҚМ - 207 б
( аналық -95 б)
МРС – 749 б
Жылқы 124 б
ІҚМ 1863га
( ІҚМ ( аналық 855г)

8990
КРС- 706 голов,
МРС – 1102 головы,
Лошади – 360 головы
КРС 6354 га
МРС 1983,6 га
Лошади 3888 га
-3235,6 га
2
Село Байсары
92571
КРС- 732 головы
МРС – 1367 голов
Лощади -741 голов
КРС 6588 га
МРС 2460,6 га
Лошади 8002,8 га
75520,4 га
3
Село Кызылту
856
КРС-108 голов
МРС-419 голов
Лошади -43 голов
КРС 972 га
МРС 754,2 га
Лошади 464,4 га
-1334,6 га
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КХ – крестьянское хозяйство;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью;
ОДЗ – общедолевые землепользователи;
КРС – крупный рогатый скот;
МРС – мелкий рогатый скот;
с.– село
га – гектар;
гол. – головы.
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Ерейментаускому району
на 2022-2023 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Аксуат
Наименование села
Количество загонов в 2022-2023 годы
1
2
3
4
1
Аксуат
№1 (848 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№2 (757 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№3 (416 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№4 (380 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Бозтал
Наименование села
Количество загонов в 2022-2023 годы
1
2
3
4
1
Бозтал
ВЛС
ЛС
ОС
ОЗ
1 (636 га)
ВЛС
ЛС
ОС
ОЗ
2 (870 га)
ВЛС
ЛС
ОС
ОЗ
3 (850 га)
ВЛС
ЛС
ОС
ОЗ
4 (1900 га)
ВЛС
ЛС
ОС
ОЗ
5 (2050 га)
ВЛС
ЛС
ОС
ОЗ
6 (1900 га)
ВЛС
ЛС
ОС
ОЗ
7 (2600 га)
ВЛС
ЛС
ОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Новомарковка
Наименование села
Количество загонов в 2022-2023 годы
1
2
3
4
1
Новомарковка
№1 (1000 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№2 (1150 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№3 (1680 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
№4 (1350 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Селетинское
Наименование села/
Количество загонов и площадь
Количество загонов в 2022-2023 годы
1
2
3
4
Селетинское
1
№ 1 (2630 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
№ 2 (1830 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
№ 3 (3980 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4
№ 4 (2340 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Акмырза
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Жолбасшы
Наименование
сельских округов
Количество загонов
в 2022-2023 годы
1
2
3
4
1
с.Акмырза
1 (1140 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (565 га)
ЛС
ОЗ
3 (450 га)
ЛС
ОЗ
2
с.Жолбасшы
1 (140 га)
ЛС
ОЗ
2 (162 га)
ЛС
ОЗ
3 (150 га)
ЛС
ОЗ
4 (113 га)
ЛС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Уленты
Приемлемые схемы пастбищеоборотов станции Уленты
Приемлемые схемы пастбищеоборотов станции Коржынколь
Наименование населенного пункта
Количество загонов в 2022-2023 годы
1
2
3
4
1
Село Уленты
1 (5995 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (4500 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (3000 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (2900 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
Ст. Уленты
1 (241 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (281 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (241 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (200 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
Ст. Коржынколь
1 (900 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (1005 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (900 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1113 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села села Тургай
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Нижний Тургай
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Карагайлы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Балыкты
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Жана Жол
Наименование села

8990
ІҚМ- 706 б,
ҰҚМ– 1102 б,
Жылқы – 360 б
ІҚМ 6354 га
ҰҚМ 1983,6 га
Жылқы 3888 га
-3235,6 га
2
Байсары ауылы
92571
ІҚМ - 732 б
ҰҚМ – 1367 б
Жылқы -741 б
ІҚМ 6588 га
ҰҚМ 2460,6 га
Жылқы 8002,8 га
75520,4 га
3
Қызылту ауылы
856
ІҚМ -108 б
ҰҚМ -419 б
Жылқы -43 б
ІҚМ 972 га
ҰҚМ 754,2 га
Жылқы 464,4 га
-1334,6 га
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ШҚ – шаруа қожалығы;
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
ОДЗ – ортақ үлестік жер пайдаланушылар;
ІҚМ – ірі қара малмал;
ҰҚМ – ұсақ қара мал;
а. –ауыл;
б. – бас;
га - гектар;
2022-2023 жылдарға арналған
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Ақсуат ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Ақсуат
№1 (848 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
№2 (757 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
№3 (416 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
№4 (380 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Бозтал ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Бозтал
1 (636 га)
КЖМ
ЖМ
КМ
ДҚ
2 (870 га)
КЖМ
ЖМ
КМ
ДҚ
3 (850 га)
КЖМ
ЖМ
КМ
ДҚ
4 (1900 га)
КЖМ
ЖМ
КМ
ДҚ
5 (2050 га)
КЖМ
ЖМ
КМ
ДҚ
6 (1900 га)
КЖМ
ЖМ
КМ
ДҚ
7 (2600 га)
КЖМ
ЖМ
КМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Новомарковка ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Новомарковка
№1 (1000 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
№2 (1150 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
№3 (1680 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
№4 (1350 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Сілеті ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
Сілеті
1
№ 1 (2630 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
№ 2 (1830 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
№ 3 (3980 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4
№ 4 (2340 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Ақмырза ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Жолбасшы ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Ақмырза а.
1 (1140 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (565 га)
ЖМ
ДҚ
3 (450 га)
ЖМ
ДҚ
2
Жолбасшы а.
ДҚ
1 (140 га)
ЖМ
ДҚ
2 (162 га)
ЖМ
ДҚ
3 (150 га)
ЖМ
ДҚ
4 (113 га)
ЖМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Өлеңті ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Өлеңті станциясы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Қоржынкөл станциясы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Өлеңті а.
1 (5995 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (4500 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (3000 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (2900 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
ст. Өлеңті
1 (241 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (281 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (241 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (200 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
ст. Қоржынкөл
1 (900 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (1005 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (900 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (1113 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Торғай ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Төменгі Торғай ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Қарағайлы ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Балықты ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Жаңа Жол ауылы
Ауыл атауы

Количество загонов в 2022-2023 годы
1
2
3
4
1
Тургай
1(1140 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (990 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
Нижний Тургай
1 (1122 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
Карагайлы
1 (1373 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4
Балыкты
1 (2948 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5
Жана жол
1 (7510 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Еркиншилик
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Енбек
Наименование села
Количество загонов в 2022-2023 годы
1
2
3
4
Еркиншилик
1
1 (143 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
2 (283 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
550 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4
370 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5
245 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6
155 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
7
200 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
8
290 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
9
167 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
10
232 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
11
168 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
12
196 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Енбек
1
182 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
246 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
188 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4
141 га
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Тайбай
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Ельтай
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Жарык
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Малтабар
Наименование села
Количество загонов в 2022-2023 годах
1
2
3
4
1
Тайбай
1
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
Ельтай
1
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
Жарык
1
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4
Малтабар
1
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Куншалган
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Каратал
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Шакей
Наименование села
Количество загонов в 2022-2023 годах
1
2
3
4
1
Куншалган
1(572,5га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (393,7га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (907,1га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1092,7га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
Каратал
1(243га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (244га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (284га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (242га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
Шакей
1(757,5га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (842,6га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (873,5га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (204,2га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Койтас
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Ажы
Наименование села
Количество загонов на 2022-2023 годы
1
2
3
4
1
Койтас
1 (217,6 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2(415 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3(405,5 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (453 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5 (444 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6 (345 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
Ажы
1 (389 га)
ЛС
ЛОС
ВЛС
ОЗ
2 (502 га)
ЛС
ЛОС
ВЛС
ОЗ
3 (367 га)
ЛС
ЛОС
ВЛС
ОЗ
4 (429,8 га)
ЛС
ЛОС
ВЛС
ОЗ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села имени Олжабай батыра
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Ынтымақ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов села Алгабас
Приемлемые схемы пастбищеоборотов отгонном участке Баймен
Наименование села
Количество загонов в 2022-2023 годы
1
2
3
4
1
Олжабай батыра
1 (297 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (315 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (320 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (295 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
5 (236 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
6 (270 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
7 (193 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
8 (225 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
Ынтымақ
1 (320 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (227 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (221 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (160 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
Алгабас
1 (250 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (274 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (562 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (445 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4
Баймен

2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Торғай
1(1140 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (990 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
Төменгі Торғай
1 (1122 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
Карағайлы
1 (1373 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4
Балықты
1 (2948 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
5
Жана жол
1 (7510 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Еркіншілік ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Еңбек ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
Еркінішілк
1
1 (143 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
2 (283 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
550 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4
370 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
5
245 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
6
155 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
7
200 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
8
290 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
9
167 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
10
232 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
11
168 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
12
196 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Енбек
1
182 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
246 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
188 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4
141 га
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Тайбай ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Елтай ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Жарық ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Малтабар ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Тайбай
1
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
Елтай
1
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
Жарық
1
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4
Малтабар
1
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Күншалған ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Қаратал ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Шакей ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Күншалған
1(572,5га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (393,7га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (907,1га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
4 (1092,7га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Қаратал
3
1(243га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (244га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4
3 (284га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (242га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Шакей
1(757,5га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (842,6га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (873,5га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (204,2га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Қойтас ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Ажы ауылы
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Қойтас
1 (217,6 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2(415 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3(405,5 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (453 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
5 (444 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
6 (345 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
Ажы
1 (389 га)
ЖМ
ЖКМ
КЖМ
ДҚ
2 (502 га)
ЖМ
ЖКМ
КЖМ
ДҚ
3 (367 га)
ЖМ
ЖКМ
КЖМ
ДҚ
4 (429,8 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Олжабай батыр атындағы ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Ынтымақ ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Алғабас ауылы
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Баймен отгон учаскесі
Ауыл атауы
2022-2023 жылғы қаламдар саны
1
2
3
4
1
Олжабай батыр атындағы а.
1 (297 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (315 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (320 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (295 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
5 (236 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
6 (270 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
7 (193 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
8 (225 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
Ынтымақ
1 (320 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (227 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (221 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (160 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
Алғабас
1 (250 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (274 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (562 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (445 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4
Баймен

1 (550 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (574 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (380 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (950 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Кызылту
1 (900 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2 (510 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3 (1050 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4 (1200 га)
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КХ – крестьянское хозяйство;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью;
ОДЗ – общедолевые землепользователи;
КРС – крупный рогатый скот;
МРС – мелкий рогатый скот;
с.– село
га – гектар;
гол. – головы.
ВЛС – весенне-летний сезон;
ЛОС – летне-осенний сезон;
ЛС – летний сезон;
ОЗ – отдыхающий загон.
Приложение 7-1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Ерейментаускому району
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Аксуат
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Бозтал
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Новомарковка
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Селетинское
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Акмырза
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Жолбасшы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Уленты
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в станции Уленты
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в станции Коржынколь
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Тургай
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Нижний Тургай
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Карагайлы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Балыкты
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Жана Жол
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Еркиншилик
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Енбек
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Тайбай
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Ельтай
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Жарык
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Малтабар
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Куншалган
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Каратал
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Шакей
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Койтас
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Ажы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе имени Олжабай батыра
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Ынтымақ
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Алгабас
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в отгонном участке Баймен
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Бестогай
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Байсары
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей в селе Кызылту
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КХ – крестьянское хозяйство;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью;
ОДЗ – общедолевые землепользователи;
КРС – крупный рогатый скот;
МРС – мелкий рогатый скот;
с.– село
га – гектар;
гол. – головы.
ВЛС – весенне-летний сезон;
ЛОС – летне-осенний сезон;
ЛС – летний сезон;
ОЗ – отдыхающий загон.
Приложение 8
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Ерейментаускому району
на 2022-2023 годы
Сведения по распределению пастбищ для размещения маточного (дойного) поголовья КРС по Ерейментаускому району
Населенный пункт
Площадь населенного пункта, га
Наличие маточного поголовья (гол.)
Норма потребности пастбищ на 1 гол.(га)
Потребность пастбищ,га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
Село Аксуат
12920 га
КРС мат. поголовья – 277 головы
9,0
КРС мат. поголовья -2493 га
10427 га
2
Село Бозтал
16560 га
КРС мат. поголовья – 690 головы

1 (550 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (574 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (380 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (950 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Қызылту
1 (900 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2 (510 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3 (1050 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4 (1200 га)
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
КЖМ - көктем-жаз маусымы;
ЖКМ- жаз-күз маусымы;
ЖМ - жаз маусымы;
ДҚ - демалыс алаңы.
2022-2023 жылдарға арналған
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-1 қосымша
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Ақсуат ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Бозтал ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Новомарковка ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Сілеті ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Ақмырза ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Жолбасшы ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Өлеңті ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Өлеңті станциясы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Қоржынкөл станциясы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Торғай ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Төменгі Торғай ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Карағайлы ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Балықты ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Жаңа Жол ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Еркінішілік ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Енбек ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Тайбай ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Елтай ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Жарық ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Малтабар ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Күншалған ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Қаратал ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Шакей ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Қойтас ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Ажы ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Олжабай батыр атындағы ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Ынтымақ ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Алғабас ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Баймен отгон учаскесі
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Бестоғай ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Байсары ауылы
Жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картасы Қызылту ауылы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
КЖМ - көктем-жаз маусымы;
ЖКМ- жаз-күз маусымы;
ЖМ - жаз маусымы;
ДҚ - демалыс алаңы.
2022-2023 жылдарға арналған
Ерейментау ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 8 қосымша
Ерейментау ауданы бойынша ІҚМ аналық (сауын) басын орналастыру үшін жайылымдарды бөлу жөніндегі мәліметтер
Елді мекен
Жайылым алаңы, га
ІҚМ аналық (сауын) мал басының саны, бас
Жайылымдардың 1 басқа қажеттілік нормасы. (га)
Жайылымдардың қажеттілігі, га
Жайылымдардың жетіспеуі / артық болуы, га
1
Ақсуат ауылы
12920 га
ІҚМ аналық – 277 бас
9,0
ІҚМ аналық -2493 га
10427 га
2
Бозтал ауылы
16560 га
ІҚМ аналық – 690 бас