О районном бюджете на 2023 – 2025 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 26 декабря 2022 года № С-24/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023 – 2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 976 550,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 422 720 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 77 835,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 466 995,3 тысяч тенге;
2) затраты – 5 319 703 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3986 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 175 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 161 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 339 166,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 339 166,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходы от государственной собственности;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданных из государственного бюджета;
поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли и нематериальных активов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенции в сумме 574 402 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 9 161,0 тысяч тенге.

2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № С-24/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 976 550,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 422 720 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 835,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 466 995,3 мың теңге;
2) шығындар – 5 319 703 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3986 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 175 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 161 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 339 166,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 339 166,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С 7/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер;
мемлекеттік меншігінде мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
басқа да салықтық емес түсiмдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жердi және материалдық емес активтердi сату.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 574 402 мың теңге сомасында субвенция көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке 9 161,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.

5. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
6. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района Биржан сал.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2023 год в сумме 1,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города, сельских округов и сел в сумме 425 063 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
53 143 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
37 046 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
30 904 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
30 450 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
28 581 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
20 997 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
31 665 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
23 943 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
30 909 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
селу Аксу
30 461 тысяч тенге;
20 340 тысяч тенге;
селу Заозерное
21 228 тысяч тенге;
селу Кенащи
21 893 тысяч тенге;
селу Краснофлотское
18 879 тысяч тенге;
селу Мамай

5. 2023 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Біржан сал ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. Жергілікті атқарушы органның 2023 жылға арналған резерві 1,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С 7/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 425 063 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
53 143 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
37 046 мың теңге;
Аңғал батыр ауылдық округіне
30 904 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
30 450 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
28 581 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
20 997 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
31 665 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
23 943 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
30 909 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
Ақсу ауылына
30 461 мың теңге;
20 340 мың теңге;
Заозерный ауылына
21 228 мың теңге;
Кеңащы ауылына
21 893 мың теңге;
Краснофлот ауылына
18 879 мың теңге;
Мамай ауылына

24 624 тысяч тенге.
9. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам города, сельских округов и сел на 2023 год согласно приложению 6.
9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2023 года в сумме 370 607,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 26.07.2023 № С-3/2 (вводится в действие с 01.01.2023).

24 624 мың теңге.
9. 2023 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
9-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 2023 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 370 607,5 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 26.07.2023 № С-3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

003
Капитальные расходы государственного органа
15730,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
69185,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57213,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
652,5
015
Капитальные расходы государственного органа
710,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10608,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1380181,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42013,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
93000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1245168,4
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
19209,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
19209,0
02
Оборона
46584,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46584,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4311,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6991,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35282,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4661,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4661,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4661,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
267829,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
267829,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34064,6
002
Программа занятости
28373,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15730,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
69185,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57213,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
652,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
710,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10608,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1380181,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42013,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
93000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1245168,4
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
19209,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19209,0
02
Қорғаныс
46584,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46584,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4311,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6991,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35282,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4661,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4661,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4661,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
267829,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
267829,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34064,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
28373,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

26392,5
005
Государственная адресная социальная помощь
12587,7
006
Оказание жилищной помощи
262,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35980,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
271,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
410,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
58417,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
29854,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26184,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15031,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1261128,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1120908,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
30000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1,0
005
Развитие коммунального хозяйства
272586,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
731920,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
86401,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
140219,5
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
24100,6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10289,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3965,3
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
101863,7
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
575013,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
333815,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
20356,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
204828,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
79018,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

26392,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12587,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
262,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35980,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
271,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
410,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
58417,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
29854,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26184,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15031,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1261128,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1120908,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
30000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
272586,8
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
731920,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
86401,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
140219,5
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
24100,6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
10289,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3965,3
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
101863,7
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
575013,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
333815,4
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20356,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
204828,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
79018,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту

34234,5
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2341,5
12
Транспорт и коммуникации
501273,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
501273,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18173,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
33000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
450100,0
13
Прочие
451,5
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
249,5
006
Поддержка предпринимательской деятельности
249,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
200,0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
200,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
1,0
14
Обслуживание долга
16447,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16447,9
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
16447,9
15
Трансферты
876091,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
876091,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
23229,7
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
97996,6
038
Субвенции
425063,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
1000,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
328801,8
III. Чистое бюджетное кредитование
-3986,0
Бюджетные кредиты
5175,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5175,0

34234,5
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2341,5
12
Көлiк және коммуникация
501273,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
501273,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18173,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
33000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
450100,0
13
Басқалар
451,5
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
249,5
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
249,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
200,0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
200,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
1,0
14
Борышқа қызмет көрсету
16447,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
16447,9
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
16447,9
15
Трансферттер
876091,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
876091,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
23229,7
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
97996,6
038
Субвенциялар
425063,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
1000,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
328801,8
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-3986,0
Бюджеттiк кредиттер
5175,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5175,0

429772,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Макпал района Биржан сал
284221,0
Бюджетные кредиты
15525,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15525,0
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
15525,0
Приложение 5 к решению
маслихата района Биржан сал
от 26 декабря 2022 года
№ С-24/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2023 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
1784176,3
Целевые текущие трансферты
1784176,3
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ
78124,8
На выплату государственной адресной социальной помощи
10463
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
26392,5
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
39026,8
На социальную помощь отдельным категориям граждан
2242,5
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
35979,6
На текущий ремонт здания сельского Дома культуры в селе Баймырза района Биржан сал
32140
На приобретение материально-технической базы для открытия коворкинг центров в сельских библиотеках района Биржан сал
3839,6
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
82044
На содержание Государственного коммунального казҰнного предприятия "Спортивно-оздоровительный комплекс "Жеңіс" отдела физической культуры и спорта района Биржан сал
82044
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1573037,9
На укрепление материально-технической базы государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Степняк –су"
88000
На текущий ремонт сетей теплоснабжения и котельной в г. Степняк
60387,8
Техническое обследование тепловых сетей района Биржан сал
2178,9
На средний ремонт автомобильной дороги районного значения Кудыкагаш-Макинка 0-7 км района Биржан сал
150000
Средний ремонт дорог в селе Бирсуат Бирсуатского сельского округа района Биржан сал
96823,4
Средний ремонт дорог в селе Кенащи (1-й въезд) района Биржан сал
79201
Средний ремонт дорог в городе Степняк района Биржан сал
69739,3
Средний ремонт дорог в селе Кенащи (2-й въезд) района Биржан сал
34357,1
Средний ремонт улично-дорожной сети в городе Степняк района Биржан сал

429772,0
Біржан сал ауданы Мақпал ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
284221,0
Бюджеттік кредиттер
15525,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15525,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
15525,0
Біржан сал ауданы мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ С-24/2 шешіміне
5-қосымша
2023 жылға облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С 7/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
1784176,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1784176,3
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78124,8
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге берілген
10463
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
26392,5
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
39026,8
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге
2242,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
35979,6
Біржан сал ауданы Баймырза ауылындағы ауылдық мәдениет үйінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге
32140
Біржан сал ауданының ауылдық кітапханаларында коворкинг орталықтарын ашу үшін материалдық-техникалық базаны сатып алуға
3839,6
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
82044
Біржан сал ауданы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Жеңіс" спорттық-сауықтыру кешені мемлекеттік коммуналдық қазыналық қәсіпорнын ұстауға
82044
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомбиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1573037,9
"Степняк Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның материалдық-техникалық базасын нығайтуға
88000
Біржан сал ауданы Степняк қаласының жылумен жабдықтау желілерін және қазандықты ағымдағы жөндеуге
60387,8
Біржан сал ауданының жылу желілерін техникалық тексеруге
2178,9
Біржан сал ауданының 0-7 км Құдықағаш-Макинка аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге
150000
Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің Бірсуат ауылының жолдарын орташа жөндеуге
96823,4
Біржан сал ауданы Кеңащы ауылының жолдарын орташа жөндеуге (1-ші кіру)
79201
Біржан сал ауданы Степняк қаласының жолдарын орташа жөндеуге
69739,3
Біржан сал ауданы Кеңащы ауылының жолдарын орташа жөндеуге (2-ші кіру)
34357,1
Біржан сал ауданы Степняк қаласының көше-жол желісін орташа жөндеуге

19879,2
На средний ремонт внутрипоселковых дорог села Баймырза района Биржан сал
100000
На текущий ремонт водопроводных сетей села Мамай района Биржан сал
21464
На текущий ремонт водопроводных сетей села Бирсуат района Биржан сал
70425
На текущий ремонт сетей водоснабжения села Когам района Биржан сал
140065,3
На текущий ремонт скважин в селах Буланды и Карагай района Биржан сал
10300
На текущий ремонт скважин в селе Буланды района Биржан сал
5440,7
На текущий ремонт водопроводных сетей в новой скважин в селе Когам района Биржан сал
9525,1
На благоустройство населенного пункта села Баймырза района Биржан сал
49824
На благоустройство прилегающих территорий существующих домов, расположенных по адресу: район Биржан сал, город Степняк улица Чапаева №1-14,16,18,20
122702,7
На благоустройство прилегающих территорий существующих домов, расположенных по адресу: район Биржан сал, город Степняк улица Биржан сал №1,5,7,9,11,13,15,17,19,21
72198
На текущий ремонт сетей электроснабжения города Степняк
7086,6
На текущий ремонт ограждения новой скважины города Степняк
9379,5
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
354060,3
На средний ремонт улиц Г.Каримова, А.Пушкина в селе Ульги района Биржан сал
60000
На средний ремонт улиц Новостройка, Ж.Жамбыла, Жексембина, Октябрьская и Шетская в селе Ульги района Биржан сал
60000
На средний ремонт по устройству тротуаров в селе Ульги (1) района Биржан сал
58692,3
На средний ремонт по устройству тротуаров в селе Ульги (2) района Биржан сал
22356,1
На средний ремонт дорог по улице Кирова в селе Макинка
100000
На средний ремонт дорог в селе Тасшалкар Донского сельского округа района Биржан сал
1
На средний ремонт дорог по улице Жамбула в селе Андыкожа батыр района Биржан сал
50149,2
На средний ремонт дорог по улицам: Садовая, Витебская, Целинная в селе Андыкожа батыр района Биржан сал
1512,3
На средний ремонт дорог по улицам: Школьная, Ленина в селе Андыкожа батыр района Биржан сал
1349,4
Аппарат акима района (города областного значения)
14990
На укрепление материально-технической базы
14990
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 26 декабря 2022 года
№ С-24/2
Целевые трансферты бюджетам города, сельских округов и сел на 2023 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
320731,6
Целевые текущие трансферты
320731,6
в том числе:
Аппарат акима города Степняк

19879,2
Біржан сал ауданы Баймырза ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге
100000
Біржан сал ауданы Мамай ауылының су құбыры желілерін ағымдағы жөндеуге
21464
Біржан сал ауданы Бірсуат ауылының су құбыры желілерін ағымдағы жөндеуге
70425
Біржан сал ауданы Қоғам ауылының су құбыры желілерін ағымдағы жөндеуге
140065,3
Біржан сал ауданы Бұланды мен Қарағай аулдардарындағы ұңғымаларды ағымдағы жөндеуге
10300
Біржан сал ауданы Бұланды ауылындағы ұңғымаларды ағымдағы жөндеуге
5440,7
Біржан сал ауданы Қоғам ауылындағы жаңа ұңғымадағы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеуге
9525,1
Біржан сал ауданы Баймырза ауылының елді мекенін абаттандыруға
49824
Біржан сал ауданы, Степняк қаласы, Чапаев өшесіндегі № 1-14,16,18, 20 мекенжайы бойынша орналасқан қолданыстағы үйлердің іргелес аумақтарын абаттандыруға
122702,7
Біржан сал ауданы, Степняк қаласы, Біржан сал көшесі №1,5,7,9,11,13,15,17,19,21 мекенжайы бойынша орналасқан қолданыстағы үйлердің іргелес аумақтарын абаттандыруға
72198
Біржан сал ауданы Степняк қаласының электрмен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеуге
7086,6
Біржан сал ауданы Степняк қаласының жаңа ұңғыманың қоршауын ағымдағы жөндеуге
9379,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
354060,3
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Г.Каримов, А.Пушкин көшелерін орташа жөндеуге
60000
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Новостройка, Ж.Жамбыл, Жексембин, Октябрьский және Шетский көшелерін орташа жөндеуге
60000
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында (1) тротуар құрылысы бойынша орташа жөндеуге
58692,3
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында (2) тротуар құрылысы бойынша орташа жөндеуге
22356,1
Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің Макинка ауылындағы Киров көшесіндегі жолдарды орташа жөндеуге
100000
Біржан сал ауданы Донской ауылдық округі Тасшалқар ауылының жолдарын орташа жөндеуге
1
Біржан сал ауданы Аңдықожа батыр ауылында Жамбыл көшесінің жолдарын орташа жөндеуге
50149,2
Біржан сал ауданы Аңдықожа ауылында Садовая, Витебская, Целинная көшелерінің жолдарын орташа жөндеуге
1512,3
Біржан сал ауданы Аңдықожа ауылында Школьная, Ленина көшелерінің жолдарын орташа жөндеуге
1349,4
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14990
Материалдық-техникалық базасын нығайтуға
14990
Біржан сал ауданы мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ С-24/2 шешіміне
6-қосымша
2023 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С 7/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атаулар
Сома,
мың теңге
1
2
1
2
Барлығы
320731,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
320731,6
оның ішінде:
Степняк қаласы әкімінің аппараты

117785,0
На освещение улиц в населенных пунктах
31403,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
4000,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
68297,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
14082,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2,0
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
19785,0
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
700,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
3500,0
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
11584,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1,0
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
7081 ,0
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
705,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
2776,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1600,0
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
14498,6
На освещение улиц населенных пунктов
3057,6
На обеспечение санитарии населенных пунктов
850,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
6000,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3150,0
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
1,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1440,0
Аппарат акима Валихановского сельского округа
12644,0
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
643,0
На освещение улиц в населенных пунктах
4000,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
2000,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
4000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1,0
Аппарат акима Донского сельского округа

117785,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
31403,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
4000,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
68297,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
14082,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
2,0
Аңғалбатыр ауылдық округі әкімінің аппараты
19785,0
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
700,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
3500,0
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
11584,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1,0
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
7081 ,0
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
705,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2000,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
2776,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1600,0
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
14498,6
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
3057,6
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
850,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
6000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3150,0
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
1,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1440,0
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
12644,0
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
643,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
4000,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2000,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
2000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1,0
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты