О бюджете Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2023 - 2025 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28 декабря 2022 года № С-25/6.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2023 - 2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 118 573,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 069 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 113 504,6 тысяч тенге;
2) затраты – 119 310,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 737,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 737,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/7 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа на 2023 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2023 года, в сумме 737,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 26.07.2023 № С-3/7 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить доходы бюджета Бирсуатского сельского округа района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
поступления за пользование природных и других ресурсов.

2023 - 2025 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № С-25/6 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 118 573,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 069 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 113 504,6 мың теңге;
2) шығындар – 119 310,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 737,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 737,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С-7/7 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2023 жылға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 737,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 26.07.2023 № С-3/7 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер.

3. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрен объем субвенции в сумме 28 581 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе поступлений бюджета Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 5.

3. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде субвенция көлемі 28 581 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат облыстық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

3057,6
На обеспечение санитарии населенных пунктов
850
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
6000
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3150
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
1
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
1440

3057,6
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
850
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға
6000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3150
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1440