О бюджете Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2023 - 2025 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28 декабря 2022 года № С-25/9.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2023 - 2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 890 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 026 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 864 тысяч тенге;
2) затраты – 40 325 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 435 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 435 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/9 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Учесть, что в бюджете Енбекшильдерского сельского округа на 2023 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2023 года, в сумме 3 435 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 26.07.2023 № С-3/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить доходы бюджета Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
поступления за пользование природных и других ресурсов.

2023 - 2025 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № С-25/9 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 890 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 026 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 864 мың теңге;
2) шығындар – 40 325 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 435 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 435 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С-7/9 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2023 жылға арналған Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 435 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 26.07.2023 № С-3/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер.

3. Учесть, что в бюджете Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрен объем субвенции в сумме 23 943 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 4.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата
района Биржан сал
C.Шауенов
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

3. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджетінде субвенция көлемі 23 943 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы
мәслихатының хатшысы
С.Шәуенов
Біржан сал ауданы мәслихатының