О бюджете Макинского сельского округа района Биржан сал на 2023 - 2025 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28 декабря 2022 года № С-25/14.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Макинского сельского округа района Биржан сал на 2023 - 2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 336 457,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 963 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 329 494,1 тысяч тенге;
2) затраты – 337 265,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 808,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 808,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/14 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Учесть, что в бюджете Макинского сельского округа на 2023 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2023 года, в сумме 808,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 26.07.2023 № С-3/15 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить доходы бюджета Макинского сельского округа района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
поступления за пользование природных и других ресурсов.

2023 - 2025 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № С-25/14 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 336 457,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 963 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 329 494,1 мың теңге;
2) шығындар – 337 265,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 808,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 808,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С-7/14 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2023 жылға арналған Макинка ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 808,8 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 26.07.2023 № С-3/15 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер.

2) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями.
3. Учесть, что в бюджете Макинского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрен объем субвенции в сумме 37 046 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета Макинского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.

2) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату.
3. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджетінде субвенция көлемі 37 046 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

5. Учесть, что в составе поступлений бюджета Макинского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 5.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района Биржан сал C.Шауенов
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал
от 28 декабря 2022 года
№ С-25/14
Бюджет Макинского сельского округа на 2023 год

5. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының хатшысы С.Шәуенов
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ С-25/14 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Макинка ауылдық округінің бюджеті

140065,3
Текущий ремонт скважин в селах Буланды и Карагай
10300
Текущий ремонт скважин в селе Буланды
5440,7
Текущий ремонт водопроводных сетей в новой скважине в селе Когам
9525,1
Приложение 5 к решению
маслихата района Биржан сал
от 28 декабря 2022 года
№ С-25/14
Целевые трансферты из районного бюджета на 2023 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/14 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
27117
Целевые текущие трансферты
27117
в том числе:
Аппарат акима Макинского сельского округа
27117
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
710,4
На освещение улиц в населенных пунктах
7000
На обеспечение санитарии населенных пунктов
3000
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
9179,9
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3571,5
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3654,2
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1

140065,3
Бұланды және Қарағай ауылдарындағы ұңғымаларды ағымдағы жөндеу
10300
Бұланды ауылындағы ұңғымаларды ағымдағы жөндеу
5440,7
Қоғам ауылындағы жаңа ұңғымадағы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
9525,1
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ С-25/14 шешіміне
5-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С-7/14 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
27117
Ағымдағы нысаналы трансферттер
27117
оның ішінде:
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
27117
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
710,4
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
7000
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
3000
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға
9179,9
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3571,5
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
3654,2
"Ауыл-ел бесігі" шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1