О бюджете Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2023 - 2025 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 28 декабря 2022 года № С-25/16.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2023 - 2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 259 982,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 629 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 253 353,4 тысяч тенге;
2) затраты – 262 312,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 330,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 330,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 05.12.2023 № С-7/16 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Учесть, что в бюджете Ульгинского сельского округа на 2023 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2023 года, в сумме 2 330,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 26.07.2023 № С-3/17 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить доходы бюджета Ульгинского сельского округа района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
поступления за пользование природных и других ресурсов.
2) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями.

2023 - 2025 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № С-25/16 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 259 982,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 629 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 253 353,4 мың теңге;
2) шығындар – 262 312,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 330,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 330,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 05.12.2023 № С-7/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2023 жылға арналған Үлгі ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 330,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 26.07.2023 № С-3/17 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер.
2) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату.

3. Учесть, что в бюджете Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрен объем субвенции в сумме 30 461 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе поступлений бюджета Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 5.

3. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджетінде субвенция көлемі 30 461 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.