О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 7С-18-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 7 декабря 2022 года № 7ВС-42-1
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 7С-18-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25991) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5416876,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 835823,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16609 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23773,4 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4540670,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6053432,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12030 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27567 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15537 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-1513,1) тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 1513,1 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-647072,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 647072,5 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жаксынского
районного маслихата
Д.Пшембаева
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата

Жақсы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-18-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 желтоқсандағы № 7ВС-42-1 шешімі
Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-18-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25991 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5416876,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 835823,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16609 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23773,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4540670,6 мың теңге;
2) шығындар – 6053432,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12030 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27567 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15537 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-1513,1) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1513,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-647072,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 647072,5 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы
Д.Пшембаева
Жақсы аудандық мәслихатының

43500,9
002
Программа занятости
102065,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29430,9
005
Государственная адресная социальная помощь
24052
006
Оказание жилищной помощи
5989,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31972,4
010
Материальное обеспечение детей–инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1170,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
538,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54136,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13521,3
021
Капитальные расходы государственного органа
250
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56197
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1782,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8050,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
887277,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
732498,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
82119
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
43387,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
606992
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
154778,4
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3071,8
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
115062,8
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
910,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
35733,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
317536,5
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
317536,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта

43500,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
102065,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29430,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24052
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5989,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31972,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1170,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
538,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
54136,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
13521,3
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56197
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1782,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8050,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
887277,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
732498,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
82119
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
43387,9
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
606992
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
154778,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3071,8
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
115062,8
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
910,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
35733,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
317536,5
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
317536,5
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

128768
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
128768
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
72214,6
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
72214,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2000
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
20997,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
20880,5
003
Поддержка предпринимательской деятельности
117
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
529277,5
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
529277,5
14
Обслуживание долга
9782,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9782,5
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
9782,5
15
Трансферты
2750835,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2750835,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
24488,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
2215637
038
Субвенции
207915
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
166618,9
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
136176,6
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
12030
Бюджетные кредиты
27567
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
27567
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27567
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
27567
5
Погашение бюджетных кредитов
15537
01
Погашение бюджетных кредитов
15537
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
15537
ІV. САЛЬДО ПО ОПЕРАЦИЯМ С ФИНАНСОВЫМИ АКТИВАМИ

128768
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
128768
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
72214,6
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
72214,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2000
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
20997,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20880,5
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
117
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
529277,5
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
529277,5
14
Борышқа қызмет көрсету
9782,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9782,5
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет қөрсету
9782,5
15
Трансферттер
2750835,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2750835,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
24488,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2215637
038
Субвенциялар
207915
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
166618,9
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
136176,6
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
12030
Бюджеттік кредиттер
27567
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
27567
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27567
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
27567
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
15537
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
15537
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
15537
ІV. ҚАРЖЫ АКТИВТЕРІМЕН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО

-1513,1
Приобретение финансовых активов
0
13
Прочие
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
1513,1
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1513,1
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
1513,1
V. ДЕФИЦИТ (ПРОФИЦИТ) БЮДЖЕТА
-647072,5
VI. ФИНАНСИРОВАНИЕ ДЕФИЦИТА (ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ПРОФИЦИТА) БЮДЖЕТА
647072,5
Приложение 2
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 7 декабря 2022 года
№ 7ВС-42-1
Приложение 5
к решению Жаксынского
районного маслихата
от декабря 2021 года
№ 7C-18-1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
НАИМЕНОВАНИЕ
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
700081,4
Целевые текущие трансферты
526632,3
в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3308
Отдел занятости и социальных программ района
52630,7
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
1553,2
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
13357
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
29430,9
На развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
455
На развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
546,5
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов
4236,3
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
765,8
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
1000
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой отечественной войне
536
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
340180,6
На ремонт автомобильных дорог
202330,2
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
52074,3
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
25760
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
60016,1
Отдел культуры и развития языков
128768
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
128768
Отдел экономики и финансов
1745
На увеличение размера подъемного пособия
1745
Целевые трансферты на развитие

-1513,1
Қаржы активтерін сатып алу
0
13
Басқалар
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1513,1
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1513,1
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
1513,1
V. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТІ)
-647072,5
VI. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТІН ПАЙДАЛАНУ)
647072,5
Жақсы аудандық мәслихатының
2022 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 7ВС-42-1 шешіміне
2 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-18-1 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
АТАУЫ
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
700081,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
526632,3
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3308
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52630,7
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
1553,2
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
13357
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
29430,9
"Алғашқы жұмыс орны" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
455
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
546,5
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
4236,3
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
765,8
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне біржолғы материалдық көмек төлеуге
1000
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күнін мерекелеуге басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне бір жолғы әлеуметтік көмекке
536
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
340180,6
Автомобиль жолдарын жөндеуге
202330,2
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
52074,3
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
25760
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
60016,1
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
128768
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
128768
Экономика және қаржы бөлімі
1745
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1745
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер

173449,1
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
115332,9
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
82119
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
33213,9
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
58116,2
На развитие теплоэнергетической системы
51235,6
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
6880,6

173449,1
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
115332,9
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
82119
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
33213,9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
58116,2
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
51235,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
6880,6