Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 21 февраля 2022 года № 14/3
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии,
секретарь районного
маслихата
Г.Кадырова
Утвержден
решением Сандыктауского
районого маслихата
от 21 февраля 2022 года
№ 14/3
План по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Сандыктауского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы);

Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 ақпандағы № 14/3 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңы 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Сессия төрайымы, аудандық
мәслихат хатшысы
Г.Қадырова
Сандықтау аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 ақпандағы
№ 14/3 шешімімен
бекітілді
Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Сандықтау ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);

2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы);

2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сандыктаускому району на 2021-2022 годы);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Сандықтау ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);

на 2021-2022 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2021
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2022
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Сандыктауского району
на 2021-2022 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Сандыктаускому району составляет 137 690,4 гектаров. В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 75 593,64 гектаров, на землях населенных пунктов 47 331,5 гектаров, на землях запаса 12 519 гектаров.
Приложение 4 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Сандыктаускому району
на 2021-2022 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам.
Приложение 5 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Сандыктаускому району
на 2021-2022 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Список физических и (или) юридических лиц, которые обеспечиваются пастбищами, расположенными при селе, сельском округе в соответствии с Планом по управлению пастбищами и их использованием на 2021-2022 годы
№ п\п
Наименование
1
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Адина"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Амалия"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Анара ЖС"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Арулан"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Аян"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Баракпай"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Богородка"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Буденое"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Вахаб"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Жаслан"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Жыланды"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Заречное"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Мадияр-1"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Максимовка"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Манат-1"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Мельников"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Михайловка"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Нур"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Петровское-2"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Приозерное"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Сандыктау"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Целина"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Элим"
Индивидуальный предприниматель "Серик"
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Белуха-3"
Индивидуальный предприниматель "Каримов М.Х."
Индивидуальный предприниматель "Гулиев И.И."
Индивидуальный предприниматель "Бойняжев Г.И."
Индивидуальный предприниматель "Бочаров И.З."
Приложение 6 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Сандыктаускому району
на 2021-2022 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Сандыктаускому району
на 2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
Балкашинскитй
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
2
Баракпайский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Белгородский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
Берликский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Васильевский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
6
Веселовский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
7
Жамбыльский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Каменский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
9
Лесной
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
10
Максимовский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
село Мадениет
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
12
Новоникольский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
13
Сандыктауский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
14
Широковский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
продолжение таблицы
Количество загонов в 2022 году
1
2
3
4
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон

2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2021
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2022
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаны пайдалану кезегі.
Сандықтау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Сандықтау ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 137 690,4 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 75 593,64 гектар, елді мекендердің жерлерінде 47 331,5 гектар, босалқы жерлерінде 12 519 гектар.
Сандықтау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемалары
Сандықтау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға сәйкес ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілетін жеке және (немесе) заңды тұлғалар 2021-2022 жылдарға арналған ТІЗІМІ
№ р/б
Атауы
1
"Адина" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Амалия" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Анара ЖС" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Арулан" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Аян" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Баракпай" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Богородка" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Буденое" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Вахаб" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Жаслан" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Жыланды" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Заречное" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Мадияр-1" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Максимовка" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Манат-1" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Мельников" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Михайловка" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Нур" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Петровское-2" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Приозерное" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Сандыктау" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Целина" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Элим" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Серик" жеке кәсіпкер
"Белуха-3" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
"Каримов М.Х." жеке кәсіпкер
"Гулиев И.И." жеке кәсіпкер
"Бойняжев Г.И." жеке кәсіпкер
"Бочаров И.З." жеке кәсіпкер
Сандықтау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Сандықтау ауданы бойынша
2021-2022 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтің, ауыл атауы
2021 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Балкашин
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
2
Барақпай
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Белгород
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Бірлік
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Васильев
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
6
Веселов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
7
Жамбыл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
8
Каменск
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
9
Лесное
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
10
Максимов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
11
Мәдениет ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
12
Новоникольск
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
13
Сандықтау
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
14
Широков
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
кестенің жалғасы
2022 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша