О внесении изменений в решение Сандыктауского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 13/1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 4 июля 2022 года № 21/1
Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сандыктауского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 13/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26328), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 025 734,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 542 508,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 984,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 032,1 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 432 210,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 094 111,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 242,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 567,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 325,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 78 619,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 78 619,0 тысяч тенге.";
приложение 1, 4, 6 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

Сандықтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 4 шілдедегі № 21/1 шешімі
Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сандықтау аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26328 тіркелген) болып шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 025 734,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 542 508,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 984,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 032,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 432 210,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 094 111,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 242,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 27 567,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 325,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 78 619,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 78 619,0 мың теңге.";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 4, 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

1 808,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
472 229,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
26 981,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
445 248,0
02
Оборона
10 129,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 129,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 403,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 360,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
366,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 765,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 765,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 765,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
348 795,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
348 795,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 541,4
002
Программа занятости
119 436,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 708,1
005
Государственная адресная социальная помощь
29 259,0
006
Оказание жилищной помощи
441,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 902,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
579,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
379,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38 213,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

1 808,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
472 229,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 981,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
445 248,0
02
Қорғаныс
10 129,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 129,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 403,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 360,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
366,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
1 765,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 765,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1 765,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
348 795,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
348 795,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 541,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
119 436,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 708,1
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
29 259,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
441,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 902,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
579,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
379,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
38 213,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

28 680,0
На развитие рынка труда, в том числе:
90 006,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
24 214,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
27 984,0
на общественные работы
37 808,0
На проект "Серебряный возраст"
6 806,0
На проект "Первое рабочее место"
4 537,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 968,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
28 097,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
871,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
241 148,0
На средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутрипоселковых дорог в селе Максимовка
241 148,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
61 042,0
Целевые трансферты на развитие
128 277,0
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
128 277,0
На строительство водопроводных сетей в селе Каменка
100 000,0
На строительство инженерных сетей и благоустройства к 45-ти квартирному жилому дому в селе Балкашино (Наружные сети водоснабжения, канализации и теплоснабжения)
28 277,0
Бюджетные кредиты
27 567,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 567,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
27 567,0
Приложение 3 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 4 июля
2022 года № 21/1
Приложение 6 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 27 декабря
2021 года № 13/1
Целевые трансферты бюджетам сельских округов и села Мадениет на 2022 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
125 503,1
Целевые текущие трансферты
125 503,1
За счет средств республиканского бюджета, всего
4 496,0
в том числе:
Балкашинский сельский округ, в том числе:
196,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
196,0
Баракпайский сельский округ, в том числе:
307,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
307,0
Белгородский сельский округ, в том числе:
389,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
389,0
Берликский сельский округ, в том числе:
222,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
222,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
307,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
307,0
Веселовский сельский округ, в том числе:
186,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
186,0
Жамбыльский сельский округ, в том числе:
361,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
361,0
Каменский сельский округ, в том числе:
371,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
371,0
Лесной сельский округ, в том числе:
380,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
380,0
Максимовский сельский округ, в том числе:
386,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
386,0
селоМадениет, в том числе:
378,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
378,0
Новоникольский сельский округ, в том числе:
312,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
312,0
Сандыктауский сельский округ, в том числе:
312,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
312,0
Широковский сельский округ, в том числе:
389,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
389,0
За счет средств районного бюджета, всего

28 680,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
90 006,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
24 214,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге
27 984,0
қоғамдық жұмыстарға
37 808,0
"Күміс жас"жобасына
6 806,0
"Бірінші жұмыс орны" жобасына
4 537,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 968,0
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
28 097,0
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
871,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
241 148,0
Максимовка ауылындағы кентішілік жолдарды асфальтбетон жабынымен орташа жөндеуге
241 148,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
61 042,0
Дамуға арналған нысаналы тарснферттер
128 277,0
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
128 277,0
Каменка ауылында су құбыры желілерін салуға
100 000,0
Балкашино ауылында 45 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілер және абаттандыру салуға (сыртқы сумен жабдықтау, кәріз және жылумен жабдықтау желілері)
28 277,0
Бюджеттік несиелер
27 567,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 567,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
27 567,0
Сандықтау аудандық мәслихатының
2022 жылғы 4 шілдедегі
№ 21/1 шешіміне
3-қосымша
Сандықтау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/1 шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сомма мың теңге
1
2
Барлығы
125 503,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
125 503,1
Республикалық бюджет есебінен, барлығы:
4 496,0
оның ішінде:
Балкашин ауылдық округі, оның ішінде:
196,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
196,0
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
307,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
307,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:
389,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
389,0
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
222,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
222,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
307,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
307,0
Веселов ауылдық округі, оның ішінде:
186,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
186,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде:
361,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
361,0
Каменск ауылдық округі, оның ішінде:
371,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
371,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде:
380,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
380,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде:
386,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
386,0
Мәдениет ауылы, оның ішінде:
378,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
378,0
Новоникольск ауылдық округі, оның ішінде:
312,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
312,0
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде:
312,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
312,0
Широков ауылдық округі, оның ішінде:
389,0
мемлекеттік қызметкерлердің жеке санатының жалақысын көтеруге
389,0
Аудандық бюджет қаражаты есебінен, барлығы: